Laimės receptas – optimizmas
Sunku būti surasti žmogų, kuris nenorėtų būti laimingas, kuris netrokštų meilės, sėkmės ar pasiturinčio gyvenimo. Visą gyvenimą ieškome laimės formulės. Kartais tariamės ją atradę – mylimame žmoguje, darbe, valdžioje ar turte. Tačiau vieną dieną tai pasirodo netikra. Kodėl man nesiseka? Kodėl manęs nemyli? Kodėl gyvenimas ir žmonės man tokie neteisingi?
Įrašome informaciją
Silva metodo instruktorius Valerijus Šeremeta, regis, žino atsakymą. Jis toks paprastas, kad daugeliui gali pasirodyti nevertas dėmesio. Pozityvus mąstymas, minties kuriančioji ir griaunančioji galia, optimizmas, meilė savo artimui – pastaruoju metu apie tai vis garsiau prabyla įvairūs ezoteriniai judėjimai, knygynuose galima aptikti gausybę knygų, kuriose siūlomi laimės receptai remiasi iš esmės tais pačiais principais. Apie juos kalbėjo visi Rytų ir Vakarų išminčiai, tas pačias tiesas skelbė Jėzus Kristus.
Tačiau, kad suvoktume gražiai skambančių tiesų gilią prasmę, mums būtini įrodymai. Nei Biblija, nei ezoterinės knygutės, įvairūs gyvenimo meno kursai iki galo neišaiškina žinomų tiesų veikimo mechanizmų, neduoda moksliškai pagrįstų įrodymų, kaip žmogaus kūną ir dvasią veikia neigiama mintis, emocija, kaip koneveikdami kitus – garsiai ar mintyse – iš tiesų mes tai darome sau. Kad apšaukę autobuse ant kojos užlipusį žmogų ir išvadinę jį kiaule iš tiesų šią informaciją įrašome savo ląstelėse - mūsų organizmas reaguoja taip, tarsi mes kiaule vadintume ne jį. Save.
Anot V.Šeremetos, savo smegenyse kiekvieną akimirką įrašome tam tikrą informaciją, dabar kuriame rytojų, savo ateitį. Ką pasėsime, tą ir pjausime, kaip pasiklosime, taip išsimiegosime – argi ne apie tą patį byloja liaudies išmintis?
Ilgai ieškojo
Tačiau savo smegenis mes galime ir programuoti. Tam tikroje alfa būsenoje, į kurią žmogus panyra prieš užmigdamas ir yra pusiau sąmoningas, galime sau įteigti visa, ko trokštame. „Belskite ir jums bus atidaryta“,- pasakyta Naujajame Testamente. „Juk nepasakyta, kad nebus atidaryta“,- šypsosi V.Šeremeta. Atsipalaidavimo (alfa) būsenoje visi mūsų norai pildosi.
Vienas bet: mūsų troškimai turi būti pozityvūs ir nekenkti kitiems. Alfa netoleruoja negatyvumo. V. Šeremeta, kaip ir daugelis, ilgai ieškojo laimės formulės. Nuo 18 metų praktikavo jogą, domėjosi ezoteriniais mokslais, meditavo ir net buvo nuvykęs pas Satją Sai Babą į Indiją. Tikėjosi, kad avataru vadinamas žmogus viską nuveiks už poną Valerijų – padarys jį laimingą ir turtingą. V.Šeremetos šeima gyveno labai kukliai, išbandė įvairiausias profesijas ir darbus, tačiau niekaip nesugebėjo sudurti galų ir išlaikyti trijų vaikų. Vieną dieną ponui Valerijui į rankas pakliuvo knygelė apie psichoorientologijos pradininko Chosė Silvos proto kontrolės metodą. Ėmęs praktikuoti knygelėje pateiktus pratimus, V.Šeremeta teigia pagaliau pradėjęs ne išgyventi, o gyventi.
Tapo instruktoriumi
Chosė Silva gimė 1914 metais, o šį pasaulį paliko 1999-aisiais. Būdamas 15 metų, šis Meksikoje gyvenantis Amerikos pilietis sukūrė elektronikos verslą. Iki šiolei gimtajame miestelyje Silvą žmonės mena kaip elektronikos verslo bosą.
Ir nežino, kad šis žmogus yra 40 mokslo darbų autorius, visą gyvenimą paskyręs žmogaus galimybių ir smegenų tyrinėjimams, bendravęs su visais garsiausiais to meto pasaulio protais: Einšteinu, Froidu, Jungu ir kitais. 1966 metais Ch.Silva įkūrė institutą, kurį savo gyvenime taiko 20 milijonų žmonių. Sertifikuotų Silvos metodo instruktorių pasaulyje yra maždaug 1000.
Tarp jų – ir V.Šeremeta. Jis teigia, kad, pradėdamas šį kelią, investavo 660 Lt. Šiuo metu jo pajamos per mėnesį Silvos metodo dėka siekia 4000 ir daugiau Lt.
Tarp Silvos metodo praktikuotojų – gana daug žymių žmonių: Frenkas Sinatra, Madona, Luiza Hey, Ričardas Bachas, Margareta Tečer. Anot V.Šeremetos, daugelio žymių pasaulio kompanijų savo darbuotojus siuntė į Silvos kursus, po kurių akivaizdžiai padidėjo jų darbo našumas ir pagerėjo kompanijos rezultatai.
Veikia ir vandenį
Mokslininkai tyrė ir Silva metodo poveikį sergantiems vėžiu. Rezultatas buvo pritrenkiantis – pasveiko arba ligą sustabdė net 64 procentai sirgusiųjų. Paaiškėjo ir dar šis tas: tie žmonės buvo nepataisomi optimistai. Silvosa pozityvaus mąstymo kursuose V.Šeremeta moko žmones tapti optimistais. „Ir įrodau, jog tai – naudinga“,- šypsosi.
V.Šeremeta papasakojo apie japonų mokslininką dr.Masuru Emoto, kuris tyrinėjo vandens molekulių struktūrą ir įrodė, jog vandens kristalų forma atspindi vandens savybes. M.Emoto padarė 10 tūkstančių vandens kristalų nuotraukų (jas galima rasti tinklalapiuose www.hado.net bei www.avenue.k10.ru/water.html).
Tyrinėdamas vandenį, mokslininkas priėjo prie išvados, jog kiekviena emocija atitinkamai veikia vandens molekulės struktūrą. Vandens kristalas, ant kurio buvo užlipdytas užrašas „Motina Teresė“, tarsi švytėjo, o su užrašu „Hitleris“ atrodė atgrasiai. Nuotraukose matosi, kaip keičiasi vandens molekulės struktūra, kai vandeniu siunčiame meilę, dėkingumą ir kaip – kai pasiunčiame pyktį. Jeigu žmogus iš širdies meldžiasi, vandens kristalas bus aiškus ir švarus. Emoto tyrimų išvada: visa, kas vyksta mūsų gyvenime, yra veikiama mūsų sąmonės – minčių ir emocijų.
Belieka priminti neginčijamą faktą, jog 90 proc. žmogaus smegenų sudarytos iš vandens. Pačiame žmogaus organizme vandens – 70 procentų. Maždaug tiek pat procentų vandens ir žemėje.
Sukūrė prietaisą
Ch.Silva moksliniais tyrimais pagrindė, jog visų mūsų sėkmių ir nesėkmių vieta – smegenyse, kurias, kaip ir vandenį, mes nuolat įkrauname tam tikromis emocijomis, mintimis, programomis. V.Šeremeta juokauja, jog visiems lietuviams derėtų baigti optimistų kursus, nes esame pikti, susiraukę, nusiteikę negatyviai ir stebimės nekokiu savo gyvenimu. Mylėti savo artimą kaip patį save, anot V.Šeremetos, ne religinė, o biologinė etika. Gyvenimas be meilės daro mus ligoniais. Valdžia be meilės daro mus prievartautojais. Tikėjimas be meilės daro fanatikais.
Ch.Silva sukūrė prietaisą, kuris fiksuoja žmogaus patekimą į vadinamąją alfa būseną. Tuomet įsijungia magnetofonas, kuriame įrašyta tai, ko žmogus siekia, ko jam trūksta. „Tu – pats geriausias“, „Tu nugalėsi“, „Tu – gražus ir geras“. Tie žodžiai įsirašo į žmogaus pasąmonę. Ir ją keičia.
Gyvena kitaip
Pasak V.Šeremetos, Silvos metodo kursų metu, tam tikrų pratybų dėka, žmogus alfa būsenoje išbūna 10 valandų. Kai natūraliai tai trunka maždaug 30 sekundžių – žmogus neišvengiamai užmiega arba pabunda. Panašioje būsenoje atsiduria ir giliai melsdamasis ar medituojantis žmogus.
V.Šeremetos teigimu, Silvos metodo dėka smegenis galima perprogramuoti taip, kad iš esmės pasikeistų mūsų ir mus supančių žmonių gyvenimas. Žmonės tampa kūrybiškesni, darbingesni, jiems reikia mažiau miego, jie gali lengvai užmigti ir pabusti be žadintuvo, išmokta atsipalaiduoti, prisiminti sapnus ir skaityti juose užkoduotą informaciją, kontroliuoti savo neigiamus įpročius ir net įgauna aiškiaregystės dovaną. Tačiau pats svarbiausias dalykas - suvokia pozityvaus mąstymo prasmę ir trokšta gyventi kitaip.
Naujausi komentarai