Lietuvos muziejų keliai atvedė į laikinąją sostinę Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvos muziejų keliai atvedė į laikinąją sostinę

2012-09-05 19:00
Lietuvos muziejų keliai atvedė į laikinąją sostinę
Lietuvos muziejų keliai atvedė į laikinąją sostinę / Andriaus Aleksandravičiaus nuotr.

Kaune pirmą kartą Lietuvoje organizuojama Savivaldybių muziejų parodų mugė „Parodų tiltai: informacija ir komunikacija“.

Parodų mugė

„Ši mugė, tai pirmasis savivaldybių muziejų bendrijos bandymas viename mieste vienu metu parodyti ir pristatyti lankytojams net 25 parodas ir edukacines programas, atkeliavusias į Kauną iš įvairių Lietuvos muziejų", – sakė Savivaldybių muziejų bendrijos pirmininkė Audronė Jakunskienė.

Šiuo metu Kaune atidarytos septynios Muziejų metų programos projekto parodos – P.Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejuje veikia Lazdijų krašto muziejaus paroda „Tarp tradicijos ir modernumo“, kurią parengė muziejaus darbuotojai, kelerius metus tyrę, kokias tradicijas ir kokius gebėjimus Lazdijų krašto žmonės yra savo atmintyje išsaugoję ir iki šių dienų puoselėja.

Atėjus į edukacinį užsiėmimą „Tarp tradicijos ir modernumo“ bus galima pakeliauti laiku: iš šiandienos masinės gamybos produktų klestėjimo laikų į tą laiką, kai kiekvienas rankų darbo gaminys buvo unikalus ir turėjo savo istoriją.

Drožiniai ir marškiniai

Tame pačiame muziejuje veikia ir Molėtų krašto muziejaus paroda „Mediniai Aluntos stebuklai“, kurioje galima pažinti garsaus armonikininko ir drožėjo Jono Matelionio asmenybę.

Molėtiškiai pasakoja, kad dar ir dabar J.Matelionis paima į rankas Peterburgo armoniką ir pradeda groti, sodriu balsu pritardamas. Ir muzika, ir drožiniai tikri, iš praeities, o žaislai iš paties vaikystės: paslapčių dėžutės, medinis raitelis, liaudiškas medžio galvosūkis.

Alytaus kraštotyros muziejaus paroda „Ir po šimto metų tamsoj žiba“ eksponuojama taip pat P.Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejuje. Paroda – tai originali dzūkiškų marškinių, nešiotų XX a. pradžioje, pristatymas, norint parodyti šios rūšies etnografinio paveldo įdomius, unikalius aspektus. Beje, nemaža jų galima pritaikyti ir šiandien, tai ypač gerai atskleis edukaciniai užsiėmimai „Užsivilk senoviškai – užsisek naujoviškai“, neabejotinai sudomins ir užsiėmimas „Auksiniai anūkėlių piršteliai“.

Daugybė muziejų viename

„Kai užaugsiu, dūdą pūsiu“ – tai paties P.Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejaus darbuotojų parengta paroda, įsiliejanti į visą Lietuvą apėmusį projektą „Parodų tiltai“.

Kauno miesto muziejus projekte prisistato su paroda „Sovietmečio Kaunas 1955–1975 m. (iš fotografo S.Lukošiaus archyvo“). Nuotraukose užfiksuota, kaip pirmaisiais sovietmečio dešimtmečiais, statant naujus mikrorajonus, aikštes, paminklus, keitėsi Kauno veidas. Parodą lydi edukacinė programa „Vaizdų paralelės. Kaunas sovietmečiu ir dabar“.

Tame pačiame muziejuje galima aplankyti ir Telšių rajono savivaldybės Žemaičių muziejaus „Alka“ parengtą parodą „Medaliuose – iškiliausios asmenybės“, mat šiame muziejuje saugoma vertinga medalių kolekcija. Smalsaujantieji gali dalyvauti edukacinėje programoje „Medalio kodas“.

„Senasis Birštono kurortas“ – tai Birštono muziejaus darbuotojų parengta paroda, kurioje pristatoma dvidešimties (1922–1940) m. laikotarpio nuotraukų kolekcija, kuri saugoma muziejaus ikonografiniame rinkinyje. Muziejininkai taip pat parengė edukacinę pamoką „Kvepiantis Birštono banginis“.


Per dieną – aštuonios parodos

Šiandien vidurdienį Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje atidaroma Šilutės muziejaus paroda „Miestas, kur vanduo ir žmonės kuria gyvenimą“, o M. ir K.Petrauskų lietuvių muzikos muziejaus erdvėje 13 val. bus atidaryta čia dirbančiųjų parengta ekspozicija „Lietuvai ir muzikai pasiaukoję (Aleksandrui Kačanauskui – 130, Stasiui Šimkui – 125, Jonui Dambrauskui – 120, Juozui Pakalniui – 100). Tame pačiame muziejuje 13.40 val. susirinkusiuosius muziejininkai pakvies į parodą „Benediktas Henrikas Tiškevičius ir Izabelė Feraud“ , atkeliavusią iš Juozo Naujalio memorialinio muziejaus.

Kauno paveikslų galerijoje 14.45 val. prabils Rokiškio krašto muziejaus paroda „Ornamento melodija juostoje ir medyje“, 16 val. – „Kretingos krašto naiviojo meno klodai“, kurią parengė Kretingos muziejus, 16.40 val. – Marijampolės kraštotyros muziejaus paroda „Sūduvos spalvos“.

Venclovų namų-muziejaus paroda „Kasdienybės eskizai“ bus atidaryta 17.20 val. Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje, o Kauno įvairių tautų kultūros centre 18 val. visi kviečiami į Kaišiadorių muziejaus darbuotojų parengtos parodos „Žydai Kaišiadorių regione“ atidarymą.

Ir tai – toli gražu dar ne visos projekte dalyvaujančios parodos, gausybė jų laikinus namus atradusios įvairiose Kauno erdvėse lankytojus dar pakvies rugsėjo 6, 7, 17 d.

Išsami renginių programa – www.muziejubendrija.lt.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra