„Mano motina mirė 5 val. ryto savo namuose Paryžiuje nuo Parkinsono ligos padarinių“, – pranešė velionės duktė.Nathalie Rykiel (Natali Rikjel).
Apie garsios dizainerės mirtį atskiru pranešimu paskelbė Prancūzijos vadovo François Hollande'o (Fransua Holando) kanceliarija. F. Hollande'as pavadino velionę „pioniere“, suteikusia „moterims judėjimo laisvę“.
Mezginių karalienės pravardę turėjusi S. Rykiel mezgimo pramonėje dirbo pusę amžiaus. 1968 metais ji įkūrė savo mados namus Londone.
S. Rykiel 1962 metais išgarsino vadinamasis vargšo berniuko megztukas, kuris buvo skirtas dėvėti moterims ir išsiskyrė ilgomis rankovėmis, patrumpintu ir kūno linijas išryškinančiu kirpimu. Iš pradžių „vargšas berniukas“ sulaukė kritikos, daugiausia dėl į akį krentančių siūlių. Tačiau viskas pasikeitė 1963-ųjų gruodį, kai žurnalas „Elle“ ant viršelio išspausdino 19-metės prancūzų popmuzikos dievaitės Françoise Hardy (Fransuazos Hardi) nuotrauką, kurioje ji dėvi raudonai ir rausvai dryžuotą S. Rykiel sukurtą apdarą.
Tai tapo tikra sensacija ir netrukus su S. Rykiel megztukais jau fotografavosi aktorė Brigitte Bardot (Brižit Bardo), atlikėja Sylvie Vartan (Silvi Vartan), o Andrey Hepburn (Odri Hepbern) pati apsilankė parduotuvėje ir įsigijo jų net penkis.
Per ilgus kūrybos dešimtmečius S. Rykiel išbandė savo jėgas ir kitose mados srityse, tačiau visada liko ištikima mezginiams.
S. Rykiel gimė 1930 metais gana prabangiame Paryžiaus priemiestyje Neji laikrodininko rumuno ir rusės šeimoje. Ji buvo vyriausia iš penkių dukterų.
1954 metais ji ištekėjo už drabužių parduotuvės savininko Samo Rykielio, su kuriuo susilaukė dviejų vaikų, tačiau vėliau išsiskyrė.
Prancūzijos mados pasaulio atmintyje S. Rykiel išliks kaip viena tų, kurių dėka Paryžius, o ypač jo kairioji pakrantė, įsitvirtino kaip mados sostinė.
S. Rykiel mados namais jau seniai padėjo rūpintis jos duktė Nathalie.
Scanpix nuotr.
Naujausi komentarai