Šveicarijos šiaurės vakaruose esantis ir laikrodžiais garsėjantis miestas planuoja ir oficialią šventę 24 metų Nemo Mettlerio (Nemo Metlerio) garbei.
„Nemo, tu geriausias! Tau pavyko! Tu laimėjai „Eurovizijos“ finalą! Tavo entuziazmas ir autentiškas pasirodymas įtikino visus!“ – socialiniame tinkle „X“ parašė miestas.
„Sveikinimai! Tavo miestas Bylis itin didžiuojasi tavimi: bravo ir ačiū! Tu per visą pasaulį aukštai iškėlęs nešei Bylio vėliavą! Tikimės netrukus atšvęsti tavo pergalę [...] oficialiame viešame priėmime“, – sakoma miesto pareiškime.
Priešais didžiulį ekraną Bylyje stebėti tiesioginės „Eurovizijos“ transliacijos iš Malmės ir pasveikinti Nemo buvo susirinkę šimtai žmonių.
Jie mėgavosi vynu ar alumi, mojavo Šveicarijos vėliavomis ir dainavo drauge su Nemo per jo pasirodymą, plojo ir šaukė.
Skelbiant 37 balsavusių šalių balsus, Nemo pirmavo nuo pat pradžios. Tai kurstė šventišką nuotaiką jo gimtajame mieste, kur prasidėjo jo karjera.
Už švietimą, kultūrą ir sportą atsakinga Bylio pareigūnė Glenda Gonzalez Bassi (Glenda Gonsales Basi) sakė, kad „Nemo karjera ir talentas yra nepaprasti ir unikalūs: tobulas Bylio kultūros įvairovės ir atvirumo pavyzdys“.
Tu per visą pasaulį aukštai iškėlęs nešei Bylio vėliavą! Tikimės netrukus atšvęsti tavo pergalę.
Nemo sekmadienio pergalė yra tik trečias kartas, kai Šveicarija laimėjo „Euroviziją“. Lys Assia (Lis Asija) laimėjo pirmąjį „Eurovizijos“ konkursą, kuris 1956 metais įvyko Lugane, o Šveicarijai atstovavusi kanadietė Celine Dion (Selin Dion) triumfavo 1988-aisiais Dubline.
Pagal tradiciją Šveicarija organizuos kitų metų Euroviziją.
1956-aisiais konkursą Lugane surengusi šalis atsisakė 1957-aisiais vėl jį rengti, o 1989-ųjų konkursas buvo surengtas Lozanoje.
Nemo daina „The Code“ yra odė dainininko kelionei pripažįstant nebinarinę tapatybę. Po pergalės surengtoje spaudos konferencijoje jis išreiškė pasididžiavimą, kad atsiėmė apdovanojimą dėl „žmonių, išdrįstančių būti savimi, ir žmonių, kuriuos reikia išgirsti ir suprasti“.
„Mums reikia daugiau užuojautos, daugiau empatijos“, – sakė jis.
„Tik pasididžiavimas“
Tuo metu Zagrebe vienoje aikštėje minia susirinko stebėti Kroatijos atstovo „Baby Lasagna“, kuris galiausiai užėmė antrąją vietą.
„Liūdesiui vietos nėra, tik pasididžiavimas, – naujienų agentūrai AFP sakė 34 metų žiūrovė Nina Plese (Nina Plesė). – Šis jaunuolis subūrė visą Kroatiją. Galime juo didžiuotis ir jis nusipelno būti pasveikintas namuose.“
Nemo, „Baby Lasagna“ ir Izraelio atstovė Eden Golan buvo lažybininkų favoritai.
Šeštadienį varžėsi 25 valstybės, bet daug dėmesio teko kontroversijai dėl Izraelio dalyvavimo.
Kai E. Golan išėjo į sceną atlikti savo dainos „Hurricane“, auditorijoje girdėjosi ir sveikinimai ir nepritarimo šūksniai. Jų būta ir tuo metu, kai Izraelis skelbė savo taškus ar kai kitos šalys skirdavo daug taškų „Hurricane“.
E. Golan konkurse liko penkta, po trečią vietą iškovojusių Ukrainos atstovių alyona alyona (Aliona Aliona) ir Jerry Heil (Džeri Heil), ir ketvirtą vietą užėmusio prancūzų dainininko Slimane'o (Slimano).
Muzikos gerbėjai, kurie buvo susirinkę Tel Avive stebėti „Eurovizijos“, entuziastingai sutiko savo atstovę ir kalbėjo, kad vertintojai „aiškiai politiškai“ ignoravo Izraelį.
Nors „Eurovizijos“ šūkis yra „Suvienyti muzikos“, šiemetinis konkursas buvo skaldantis.
Kaip apibūdino Nemo, patirtis „Eurovizijoje“ buvo „tikrai intensyvi ir ne visada maloni“.
„Buvo daug dalykų, kurie neatrodė susiję su meile ir vienybe, ir tai mane išties nuliūdino“, – reporteriams sakė jis.
Naujausi komentarai