Keliaujantis kalėdinis atvirukas
Ilga vieno kalėdinio atviruko kelionė prasidėjo 1941 m., kai Lois Margaret Frandsen iš Danneborgo (Danija) išsiuntė jį savo pusseserei Janice Hansen, gyvenusiai JAV, netoli Vašingtono. 1942 m. prieš Kalėdas Janice tą patį atviruką išsiuntė Lois Margaret. Dar po metų jis ir vėl keliavo priešinga kryptimi – iš Danijos į JAV. Miestai, kuriuose gyveno Janice, keitėsi, bet atvirukas visur ją surasdavo, nė karto per tiek metų nepasimetė. Sunku net įsivaizduoti, kiek tūkstančių kilometrų jis nukeliavo per tą laiką. Tai tapo gražia tradicija, simbolizuojančia dviejų moterų draugystę: vienus metus viena džiaugdavosi atviruku, kitais – kita. Tai tęsėsi iki pat 2009 m., kai J.Hansen mirė. Tada L.M.Frandsen nusprendė atviruką nusiųsti pusseserės dukrai Bonnie Leahy, gyvenančiai Ilinojuje. Po metų ši jį vėl išsiuntė į Daniją, tad tradicija gyvuoja toliau. Paklausta, kodėl pusseserės siuntinėjo viena kitai tą patį atviruką, Lois Margaret, kuriai neseniai sukako 94-eri, pasakoja, kad jis primena smagias drauge praleistas akimirkas, kai dar abi buvo jaunos, netekėjusios. Kaskart į jį pažvelgusi pagalvoja apie Janice. Šis ypatingas atvirukas jos namuose turi savo vietą – laikomas porcelianinėje dėžutėje.
Kaimynė pavogė šeimos Kalėdas
Dviejų vaikų tėvas Danas Hubertas, Kotingamo miestelio (Didžioji Britanija) gyventojas apstulbo, kai vieną gruodžio rytą atsikėlęs ir pažvelgęs pro langą į kiemą pamatė, kad nebešviečia šventinės lempučių girliandos, kuriomis jis buvo apraizgęs sodo medžius. Apžiūrėjęs pamatė, kad jos supjaustytos. Vaikai vos neapsiverkė, suaugusiems taip pat buvo liūdna ir pikta. Kadangi gatvėje įtaisyta vaizdo kamera, išsiaiškinti, kas yra tas piktadarys, pavogęs šeimos Kalėdų džiaugsmą, nebuvo sunku. Vaizdo įrašas atskleidė, kad tai padarė vyresnio amžiaus kaimynė. Apsimuturiavusi galvą skara, kad nebūtų atpažinta, su žirklėmis kišenėje ji viduryje nakties įsėlino į kaimynų sodą ir perkirpo girliandas. Apsidairė, ar niekas nematė, ir grįžo į savo namus. Pažįstami ir draugai ragina vyrą apie įvykį pranešti policijai, kad ši priverstų kaimynę bent jau atlyginti padarytą žalą, tačiau D.Hubertas atlaidus. Jis tik stebisi, kodėl moteris paprasčiausiai neatėjo ir nepaprašė naktį lemputes išjungti, jeigu jai trukdo ar erzina.
Neatiduoda "gyvų dovanų"
Artėjant Kalėdoms, Vokietijos gyvūnėlių prieglaudos paskelbė, kad jų augintiniai šventiniu laikotarpiu nebebus dovanojami norintiems juos priglausti. Tai padaryti paskatino liūdna ankstesnių metų patirtis. Buvo užfiksuota daug atvejų, kad gyvūnai, iš prieglaudų paimti kaip kalėdinė dovana, šventėms pasibaigus atsidurdavo gatvėje arba būdavo grąžinami į prieglaudą prisidengus įvairiomis pramanytomis priežastimis. Benamius ar šeimininkų netekusius šunis, kates ir kitus naminius gyvūnus priglaudžiančių įstaigų atstovai tikina, kad šis draudimas būtinas siekiant keisti žmonių požiūrį. Jie turi suprasti, kad gyvūnėlis tampa šeimos nariu, todėl jis negali būti dovanojamas kaip koks daiktas. Dažnai sprendimas dovanoti gyvūnėlį gimsta spontaniškai, nepagalvojus, ar tas, kuris jį gaus tikrai to nori, ar turi sąlygas jį laikyti. Be to, šventinio šurmulio metu naujas namų gyventojas patiria didžiulį stresą, jam trūksta dėmesio. Dar blogiau, kai po savaitės ar kelių jis be gailesčio išmetamas iš namų. Tad šeimoms, turinčioms rimtų ketinimų priglausti gyvūnus, teks palūkėti iki sausio.
Beveik šimtametė eglutė
Ko gero, tai pati seniausia dirbtinė kalėdinė eglutė Didžiojoje Britanijoje, kuri vis dar tarnauja pagal paskirtį. 1920 m. prekybos centre už du šilingus ją įsigijo Elizabeth Naylor. Ji mirė 1981 m., sulaukusi 80-ties. Niekuo neypatingas metro aukščio dirbtinis šventinis medelis tapo šeimos relikvija ir keliauja iš kartos į kartą. Šiuo metu jo savininkė yra E.Naylor anūkė Kay Ashton, gyvenanti Šefilde. Ji džiaugiasi, kad gali pasipuošti tą pačią eglutę, kurią kažkada puošė dabar jau mirusi jos mama ir močiutė. Ji kelia nostalgiškus prisiminimus apie brangius žmones, kartu su jais praleistas akimirkas, todėl yra labai brangi. Įdomu, kad iš plastiko pagamintas dirbtinis medelis dar visai neblogai atrodo. Nors karo metais, greta namo, kuriame tuo metu buvo papuošta eglutė, sprogusi bomba ją apgadino. Viršūnė jau šiek tiek palinkusi, bet ją pavyko sutvirtinti viela. Daugelis puošmenų, kuriomis dekoruojamas medelis, taip pat yra senos, keliaujančios kartu su eglute iš vienų namų į kitus. Viena iš jų – E.Naylor jaunystės nuotrauka, kuri visuomet randa vietą ant jos šakelių. Eglutę paveldės viena iš Kay dukterų. Moteris žada, kad eglutei sulaukus 100 metų, visa šeima atšvęs jos gimtadienį.
Naujausi komentarai