Du Mantai suvienijo savo jėgas ir visu pajėgumu su stand-up programa #ManTaiVienodai smogs penkioms didžiausioms Lietuvos arenoms. „Na, reikės nueiti pažiūrėti“ – apie šou kalbėjo Dalytė, „Laukiam nesulaukiam“ – įvertino Egidijus, „Su broliu irgi varysim“ – kalbėjo broliai.
Tokiais atsiliepimais dalinamasi renginio aprašyme, tačiau įdomiausia, ką patys Mantai pasakoja apie pirmą lietuvišką stand-up turą, skirtą didžiosioms šalies arenoms.
Kokia šou pagrindinė tema ir kaip ji išsivystė?
Autoriai vienareikšmiškai tvirtina, kad kaip ir stand-up žanre, taip ir jų pasirodyme, vienos temos net negali būti, nes kalbės apie dalykus, kurie yra aktualūs, pažįstami, o žmonėms smagu iš jų juoktis.
Jei vienos temos nėra, tai iš ko bus juokiamasi šį kartą?
Pašnekovai atsako, kad tai – santykiai: darbdavio ir darbuotojo, vyro ir moters, vaikų ir tėvų. Klasikinės artimos tiesos apie šeimą, buitį, vaikus viską – viską, kas nutinka kasdien.
„Gal skamba banaliai, bet juokausime apie gyvenimą. Tie, kas yra jau mus matę ant scenos, sutiks, kad gal temos ir paprastos, bet tikrai neišsemtos ir kiekvienam įdomios“, – apibūdina M. Katleris
„Stand-up žanras tą ir reiškia: tu užlipi ant scenos, pasiimi vienintelį įrankį – mikrofoną ir bandai prajuokinti publiką. Kaip tu ją prajuokini, yra tavo reikalas, bet dažniausiai žmones prajuokina pokalbiai apie pažįstamus dalykus, apie šeimą, vaikus, santykius, apie buitį apie viską – viską, kas dedasi kasdien. Dalinsiuosi asmeniniu gyvenimu, perleisiu viską per save, parodysiu žmonėms, kaip suvokiu pasaulį per savo prizmę“, – atvirauja M. Stonkus.
Gal bus personažai?
M. Stonkus paslaptingai užsimena, kad visko gali būti, tačiau pabrėžia, jog tai – stand-up šou, todėl pataria į tai nesikoncentruoti.
Ko žiūrovams nesitikėti iš šou?
Išgirdęs klausimą M. Katleris šypteli ir atsako: „Iliuzionistų ir meškos ant dviračio. Daugiau bus visko.“
Tačiau M. Stonkus sako, kad nesitikėti neįmanoma, nes bet kuriuo momentu reikia tikėtis kažko TOKIO – juk jie su Mantu leis sau juokauti apie viską be jokių tabu.
Ar pasirodymas turi panašumų su stand-up grandų šou? Kuo dviejų Mantų renginys išsiskiria?
„Net nežinau... Lietuvoje bent jau aš neatsimenu panašaus humoro renginio. Galėčiau jį palyginti nebent su Vakarų komikų pasirodymais arenose. Šiame šou skiriame daug dėmesio ne tik pačiam turiniui, bet ir jo apipavidalinimui. Bus daug garso ir šviesų. Norime parodyti, kad iš humoro šou galima išeiti su panašiomis emocijomis kaip ir iš gero muzikos koncerto ir nieko panašaus į komiko vakarą“, – entuziastingai pasakojo M. Katleris.
Mantui baigus kalbėti Stonkus priduria: „Stand-up grandai yra iš esmės mūsų įkvėpėjai kurti, bet kad tai bus į kažką panašu, sunku pasakyti. Bus didelis stand-up renginys. Ne bariuke, ne kažkokioje „knaipėje“. Tai didelis renginys su scenografija, apšvietimu, su viskuo, kas ir turi būti dideliame arenoms skirtame šou. Tai yra būtent tai, ko mes nesame darę su „Humoro klubu“. Tai bus turas, jis vyks tik penkis kartus didžiausiuose Lietuvos miestuose ir daugiau niekur pasirodymo nevežiosime, – tai visiškai išskirtinis dalykas.“
M. Stonkus pridūrė: „Jei pamatei – šaunu, jei nepamatei, teks laukti kitų metų, bet jau pamatysi naują programą.“
Kam skiriamas pasirodymas?
M. Stonkus: stand-up žanrui Lietuvoje, mums patiems ir visiems Lietuvos žmonėms, kurie mus myli. Tiems žmonėms, kurie eidavo į mūsų pasirodymus, norime viską sukoncentruoti ir atiduoti užbaigtą programą.
Kas nutiks žmogui, kuris neateis į šį šou?
M. Katleris drąsiai teigia, kad toks žmogus visam laikui praleis progą pamatyti, kokio lygio yra Lietuvos humoras, bei pabrėžia, kad pasirodymų niekur nekartos ir į internetą nedės. „Čia kaip su „Boney M“. Jei dar nematei jų, tai turbūt ir nebepamatysi“, – juokiasi jis.
M. Stonkaus atsakymas kiek kuklesnis: „Nieko nepraras, žmogus gyvens kaip ir gyvenęs ir apie tai nieko net nenutuoks. Juk yra žmonių, kuriems galbūt nepatinkame, tai jie gyvens, bet tiems, kas ateis, prižadame atiduoti visą save, kad ta valanda su trupučiu mažų mažiausiai atpirks pinigus už bilietą. Bus lapkričio mėnuo, Lietuvoje bus baisus ruduo, tai sušildysime ir prajuokinsime.
Ką asmeniškai iš šio šou gaus jo kūrėjai?
M. Katleris dalinasi įspūdžiais: „Pasiimsiu didžiulę patirtį. Nežinau, ar galima kilti kažkur aukščiau humoristui Lietuvoje, negu padaryti turą per penkias didžiausias arenas. Kad ir kaip labai mes su Mantu to laukiame, tačiau žinome, kad tai kartu yra didžiulis darbas ir atsakomybė. Ir jeigu norime vadintis humoristais, tai turėsim „pavaryti“ iš peties.“
„Visą procesą, vien ruošimasis yra didžiulė patirtis, didžiulė atsakomybė, tas man ir liks visam gyvenimui. Be to, techniniai dalykai, tačiau į tai gilintis nereikėtų“, – nuoširdžiai atsakė M. Stonkus.
Kuo prisidėjo Mantai prie šou sukūrimo?
Abu nuopelnus pasidalino per pusę ir kiekvienas papasakojo apie savo indėlį atskirai. M. Katleris: „Šiam projektui atidaviau paskutinį savo pusmetį. Su Mantu rūpinomės praktiškai viskuo. Nuo drabužių iki pačių „bajerių“. Žinoma, dviese nebūtume visko patys pasidarę. Su mumis kartu dirbo nemaža profesionalų komanda, ko iki šiol stand-up renginiuose Lietuvoje nelabai yra buvę, bet paskutinį žodį paprastai tardavome mes.“
M. Stonkus: „Visas kūrimas ir indėlis mūsų su Mantu po 50 proc. Viską sukūrėme: idėją, plakatus, įvaizdį, scenografiją, ir, žinoma, svarbiausią dalyką – turinį.
Ką apie šou pasakytų tėvai? O mergina? Ar ji liktų patenkinta, jei gautų kvietimą į šį šou kaip pretekstą pasimatymui?
„Ką pasakys tėvai, sužinosiu po pasirodymo Panevėžyje. Kai jie sėdės pirmoje eilėje ir raudonuos. Aš nežinau žmogaus, kuris neliktų patenkintas gavęs kvietimą į mūsų renginį“, – ypsodamasis atsako M. Katleris.
M. Stonkus priduria: „Šitas šou yra skirtas visiems, žinoma, ne vaikams, ne mokyklinukams, bet nuo 16 metų iki vėlyvos senatvės, man atrodo, kad kiekvienas žmogus kažką ras sau juokingo.
Naujausi komentarai