Iki šiol vyresnės kartos atstovai su nostalgija prisimena sovietmečiu matytus romantiškus, kupinus egzotiškų vaizdų, įspūdingų kostiumų bei akiai mielų šokių ir dainų indiškus filmus. „Zita ir Gita“, „Disko šokėjas“... Tai tik keli filmai, dėl kurių į milžiniškas bilietų eiles rikiuodavosi lietuvaičiai. Bet, atgavus nepriklausomybę, indišku kinu nustota domėtis, filmai nebuvo vežami. Tačiau Indijoje jų kurti nenustojo. Bolivudas tapo viena didžiausių kino industrija pasaulyje, kuriai nusileidžia net Holivudas. Bolivudas Mumbajuje sudaro didžiausią Indijos kino industrijoje sukuriamų filmų dalį – kasmet sukuriama apie 1000 naujų filmų. Beje, Bolivudas – tai ne konkreti geografinė, vieta, kurioje įsikūrusios kino studijos. Šis pavadinimas susiformavo sujungus Bombėjaus, kaip tuomet vadintas Mumbajus, ir Holivudo pavadinimus.
Nors indiški filmai visuomet asocijuojasi su dainomis ir šokiais, Bolivudo kinas dabar visiškai kitoks, pritaikytas išlepintų vakariečių skoniui. Moteris tradicinį sarį iškeitė į trumpus sijonus ir nebijo demonstruoti savo seksualumo. Tačiau tam tikrais momentais parodoma, kad ji, net ir rengdamasi kitaip, širdyje išlaiko indiškąją tradiciją ir kultūrą.
Pasižiūrėti prieš savaitę vykusios indiško filmo „Mylėti negalima mirti“ išankstinės premjeros susirinko būrys Lietuvos garsenybių. Dar prieš kino seansą pasidaliję prisiminimais apie prieš gerus du dešimtmečius matytus ir pamėgtus indiškus filmus, žinomi žmonės negalėjo nuslėpti savo nuostabos apie naujos kartos Bolivudo filmo kokybę, modernumą bei patrauklumą jaunajai kartai. Kai kurios žvaigždės net išreiškė norą nusifilmuoti Bolivudo filme.
„Man indiškas filmas asocijavosi su paauglyste ir atrodė, kad Bolivudo filmai po tiek metų nustebinti manęs nebegalės. Klydau: šis filmas palietė mano širdį taip, kaip joks kitas“, – sakė grožio specialistė Eva Ghaoui. Kad buvo giliai sujaudinta, prisipažino ir tituluota gražuolė Rūta Elžbieta Mazurevičiūtė: „Jau seniai neteko matyti tokios tyros meilės istorijos“, – sakė ji.
Su drauge Renata Blaževič pasižiūrėti indiškos dramos užsukusi atlikėja Oksana Pikul neslėpė – Indija jai prie širdies, todėl ir indiški filmai jai labai įdomūs. „Šiame filme man taip smagu buvo žiūrėti į tą nuoširdžią meilės istoriją, klausytis puikaus garso takelio ir mėgautis gražiais šokiais“, – sakė ji.
„Tikėjausi sarių, kuklių glamonių ir tautinių šokių. Ir galite įsivaizduoti, kaip buvau nustebusi, kai pamačiau seksualius šokius ir džentelmenišką žavų vyriškį, – įspūdžiais dalinosi Neringa Mažeikienė. – Visgi kai kas niekada nepasikeis indiškame kine – moterų širdis nuo pirmos akimirkos užkariaujantis vyras, kuris dėl mylimosios pasiryžęs ne tik kalnus nuversti, bet ir žūti“.
Jau šį penktadienį ir visos Lietuvos kino teatrų lankytojams bus pristatytas lietuviškai dubliuotas, viso pasaulio kino kritikų pagyrų sulaukęs paskutinis Bolivudo „romantikos krikštatėvio“ Yasho Chopros režisuotas Bolivudo filmas „Mylėti negalima mirti“.
Naujausi komentarai