Nuo kitų metų bus draudžiama į „Euroviziją“ siųsti dainininkus ar kitus delegacijos narius, kuriems yra taikomi apribojimai vykti į tais metais konkursą rengiančią šalį. Taip pat nuspręsta, kad sudarant vertinimo komisiją turėtų būti kruopščiai tikrinami joje esantys asmenys – jie neturėtų būti susiję su konkurso dalyviais. Taip siekiama įtvirtinti, kad „Eurovizija“ – ne politinis renginys ir bet kokia propaganda ar politinis kontekstas dainose joje yra draudžiama.
„TV diena“ primena, kad Rusijos mestą provokaciją Ukraina atrėmė be kompromisų – gerbdama savus įstatymus ir neįsileidusi J.Samoilovos, nes ši 2015 metais koncertavo Rusijos aneksuotame Kryme, dėl ko jai trejus metus uždrausta atvykti į Ukrainą. EBU siūlymą dalyvauti konkurse teletilto būdu Rusija atmetė ir apskritai netransliavo konkurso, o dainininkę pažadėjo deleguoti kitąmet, kad ir kur konkursas vyktų.
Jei naujoji „Eurovizijos“ taisyklė būtų priimta pernai, šis skandalas nė nebūtų kilęs. Tai, beje, Ukrainai brangiai atsiėjo – konkurso rengėjai jai skyrė baudą, kuri neįvardijama, bet gali siekti 200 tūkst. eurų. Ją transliuotojas UA:PBC turi sumokėti už „sukeltas problemas, kurios niekam nebuvo reikalingos ir grėsmę viso konkurso reputacijai“.
Šįmet „Eurovizijoje“ triumfavo Portugalijos atstovas Salvadoras Sobralis su daina „Amar Pelos Dois“. Jau paskelbta, kad kitų metų „Eurovizija“ vyks Portugalijos sostinėje Lisabonoje gegužės 8, 10 ir 12 dienomis.
Naujausi komentarai