Penktadienį vyksiančios ceremonijos detalės yra griežtai slepiamos, vis dėlto nemažai jų buvo nutekinta po sekmadienio vakarą stadione „Maracana“ vykusios repeticijos.
Taip pat kilo sąmyšis, kai keli šaltiniai, turintys informacijos apie repeticijas, pranešė, jog vienoje scenoje vaizduojama, kai G. Bundchen tampa apiplėšimo auka. Tokio pobūdžio nusikaltimai yra skaudi rykštė olimpiadą organizuojančiame mieste.
Ceremonijos organizatoriai kritikavo šiuos pranešimus sakydami, kad jie yra netikslūs ir kertasi su prašymais neviešinti iškilmingos ceremonijos programos iki paskutinio momento.
Tačiau Brazilijos laikraščiai citavo liudininkus, kurie sakė esantys įsitikinę, kad ta scena tikrai vaizduoja mėginimą apiplėšti gatvėje. Jeigu ši žinia pasitvirtintų, tai būtų stebinantis olimpiados organizatorių pasirinkimas mieste, kurį krečia didelis nusikalstamumas.
Kaip rašo dienraštis „Folha de Sao Paulo“, brazilė manekenė išeis skambant klasikiniam hitui „Girl from Ipanema“ („Mergina iš Ipanemos“) apie dailią merginą iš Rio de Žaneiro, o tada ją „užpuls aktorius“. „Tačiau šios scenos galutinė žinia bus taika“, – sakoma pranešime.
Vienas iš šou sumanytojų, filmo „Dievo miestas“ („Cidade de Deus“) režisierius Fernando Meirellesas (Fernandu Meireljesas) piktai atsiliepė apie tokį scenarijaus vingį. „Folha de SP“ sako, kad Gisele bus užpulta per olimpiados atidarymo ceremoniją. Iš kur „Folha“ gavo šią paiką idėją? Jie smarkiai susimovė“, – jis parašė „Twitter“ žinutėje.
Naujienų portale olimpiadas.uol.com.br also taip pat pranešama, kad prie manekenės „prisiartins aktorius scenoje, vaizduojančioje užpuolimą“.
„Jaunuolis (plėšikas) prisiartina prie artistės ir yra persekiojamas policininkų, kol sugrįžta prie Gisele ir yra jos apginamas“, – sakoma pranešime.
Olimpiados organizacinis komitetas savo pranešime naujienų agentūrai AFP nurodė, kad „nebus jokio apiplėšimo“, bet nepateikė daugiau paaiškinimų.
Pirmadienio vakarą scenarijus apsivertė, kai dienraščio „Globo“ skilties redaktorius Lauro Jardimas (Lauru Žardinas), turintis gerų ryšių, nurodė, jog tos prieštaringai vertinamos scenos buvo atsisakyta.
Pasak L. Jardimo, režisieriai norėjo pavaizduoti, kaip gatvės prekeivis pribėga prie G. Bundchen norėdamas parduoti jai maudymosi kostiumėlį. „Popieriuje viskas buvo tobula. Tačiau per repeticiją vakar tai nesuveikė, – rašo jis. – Tai stebintiems sudarė įspūdį, kad vyksta užpuolimas. Ir visa tai peraugo į polemiką socialiniuose tinkluose.“
„Keistas Rio pagerbimas“
Laikraštis „O Dia“, dažnai pranešantis apie smurtinius nusikaltimus Rio de Žaneire, pakomentavo, kad minima scena išsiskyrė iš „gražios ir tobulos“ repeticijos.
„Vaikštinėjanti Gisele užpuolama vaiko! Taip, teisingai: užpuolama! – rašo „O Dia“. – Staiga du policininkai sučiumpa tą vaiką, ir – kaip filme su laiminga pabaiga – Gisele apkabina užpuoliką, o visi džiaugiasi. Tai atrodo keistas Rio pagerbimas. Ir iš tikrųjų taip yra!“
Laikraštis citavo neįvardytą būsimos ceremonijos dalyvį, kuris sakė, kad ta scena sugadins visą reginį. „Mes pasiskundėme, – sakė jis. – Tikiuosi, kad tai nebus įtraukta į scenarijų.“
G. Bundchen karjerą ant podiumo baigė praeitais metais, būdama brangiausiai apmokama manekene pasaulyje. Ištekėjusi už amerikietiškojo futbolo žvaigždės Tomo Brady (Tomo Breidžio), ji lieka aktyvi mados pasaulyje ir yra viena žinomiausių Brazilijos garsenybių.
Rio de Žaneire vyks pirmosios olimpinės žaidynes, kada nors surengtos Pietų Amerikoje. Saugumui skiriama daug dėmesio – tūkstančiai karių patruliuoja gatvėse kartu su smarkiai sustiprintomis policijos pajėgomis.
Kaip rodo oficiali statistika, per pirmąją šių metų pusę nužudymų Rio de Žaneire padaugėjo 17 proc. iki 2470, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu praeitais metais. Smarkiai padaugėjo apiplėšimų gatvėse: tokių nusikaltimų užfiksuota 58 999 – 34 proc. daugiau negu pernai.
Tad olimpiados organizatorių sprendimas įtraukti į atidarymą sceną, vaizduojančią nusikaltėlius ir policininkus, daugeliui gali sukelti nuostabą.
Rio de Žaneiro valstijoje pareigūnai pernai nukovė bent 645 žmones, o per pastarąjį dešimtmetį – daugiau negu 8 tūkst. žmonių – tai žmogaus teisių organizacija „Human Rights Watch“ nurodė praeitą mėnesį paskelbtoje studijoje.
Teisėsaugos pareigūnai taip pat kaltinami dažnai klastojantys įrodomąją medžiagą, kad pateisintų incidentus, per kuriuos policija nukauna įtariamųjų.
Naujausi komentarai