Choreografė Andželika Cholina vėl neria į neišsemiamą vyro ir moters santykių jūrą. Vos prieš kelias dienas pirmąkart žiūrovams parodytas spektaklis "Vyrai ir moterys" pristatomas ir kauniečiams.
Nešlifuotų judesių svarba
Teatro A|CH premjeroje A.Cholinos braižas ryškus ne tik parenkant temas: choreografė scenoje vėl sujungia skirtingas patirtis. Naujajame spektaklyje moterų vaidmenis atlieka baleto artistės Rūta Juodzevičiūtė, Kristina Galalytė, Margarita Makejeva, Jekaterina Romankova, Ieva Svetickaitė, o vyrų – Vilniaus mažojo dramos teatro aktoriai: Leonardas Pobedonoscevas, Audrius Bružas, Mantas Vaitiekūnas, Tadas Grynas ir Kirilas Glušajevas.
Tokį pasirinkimą lėmė ne tik A.Cholinos susitikimas su režisieriumi Rimu Tuminu ir darbas su dramos aktoriais Maskvoje, bet ir naujojo spektaklio tema, iš vyrų reikalaujanti natūralaus šiurkštumo, baleto mokyklos nešlifuoto vyriško kūno, o iš moterų – grakštumo ir lengvumo.
Paklausti apie naują patirtį aktoriai pateikia kiek netikėtą atsakymą: dirbti su Andželika buvo ne vieno slaptas nekaltas noras – lygiai kaip ir garsiaisiais režisieriais Oskaru Koršunovu ar Eimuntu Nekrošiumi.
"Jos aura tokia, kad norisi save suvaldyti ir būti paklusniam, bet ji nėra tokia griežta, kad bijotum, – sakė L.Pabedonoscevas. – Pasitikiu ja, klausau choreografinių nurodymų 100 proc., bet ji suteikia žalią šviesą ir improvizacijai. Dar ji moko mus būti praktiškus, nevėluoti, laikytis disciplinos."
Tiesa, neprofesionaliems šokėjams leidžiama daugiau improvizuoti nei balerinoms. "Mums, R.Tumino mokyklos aktoriams, labai įdomus judesio pasaulis, šokis, kuo gyvena balerinos, Anželika. O joms įdomu, kaip atsikratyti balerinos stereotipo ir pabūti organiškoms", – paklaustas apie šokį drauge su balerinomis, atsakė L.Pabedonoscevas.
Pamišusios merginos suaugo
Dramos aktorių ir baleto artisčių susitikimas šiame spektaklyje sukuria begalę komiškų ir dramatiškų situacijų, iš kurių gali pasijuokti ar pasimokyti ne tik žiūrovai, bet ir patys artistai.
Spektaklio siužetinė linija – dar 1994 m. A. Cholinos pradėto kurti šokio spektaklio "Pamišusių merginų šokiai" tęsinys. Kaip pasakoja pati choreografė, merginos suaugo ir joms atėjo metas susitikti su vyrais.
"Noriu išgryninti vyrų ir moterų santykių temą, tad spektaklyje šokio kalba perteikiu susitikimo pojūčius, tikėjimą jausmu, norą būti mylimam ir norą mylėti. Vyrai ir moterys – panašūs, bet kartu ir labai skirtingi, ir tai nulemia ne charakteris – tokia yra mūsų žmogiškoji prigimtis", – sako A.Cholina ir priduria, kad būtent dėl skirtingos prigimties mes nesusikalbame, patiriame nusivylimų ir jaučiamės nelaimingi.
"Vyrai ir moterys" – unikalus spektaklis, kuriame artistai išgyvens aistrą, pavydą, norą savintis kitą, vyrai dovanos gėles moterims, o šios savo ruožtu leisis viliojamos, svajos, tikės ar netikės, bet ir vieni, ir kiti neabejotinai mylės.
Vienatvė – ir minioje
Nors pats spektaklis iš pažiūros labai linksmas, duetai komiški, tačiau vyrai ir moterys, būdami kartu, gyvendami šalia vienas kito, taip ir nesusitinka, lieka tokie vieniši, kokie ir gimė.
Dėl tokios pabaigos pati A.Cholina spektaklį vadina tragedija. Jai pritaria ir A.Bružas. "Spektaklyje daug tragikomiškų situacijų, kurios gal ir atrodo juokingos, bet kai susimąstai apie prasmę, gali pradėti byrėti ašaros, – pastebi jis. – Daug humoro, bet daug ir beprasmybės ten, kur žmonės nesusikalba, nors, atrodo, kalbame ta pačia kalba."
Anot K.Glušajevo, "tai spektaklis yra apie tragišką nesusikalbėjimą. Čia tiktų režisieriaus Wong Kar Wai žodžiai, kuris sako, kad kiekvieną dieną sutinkame tūkstančius žmonių, kurie gali tapti mūsų gyvenimo dalimi, bet mus skiria 6 milimetrai – atstumas minioje".
Kas? Spektaklis "Vyrai ir moterys".
Kur? "Girstučio" kultūros centre (Kovo 11-osios g. 26).
Kada? Rugsėjo 23 d. 20 val.
Naujausi komentarai