Pereiti į pagrindinį turinį

Signataro aistra – jachtos, namai, lėktuvai

2018-12-02 18:58

Kovo 11-osios Akto signataras, teisininkas Egidijus Bičkauskas jau kuris laikas veiksmais ir jausmais paniręs į pomėgį, kurį pats vadina geriausiais vaistais nuo streso. Jis kuria jachtų, namų, tankų, netgi lėktuvų stendinius modelius.

- Paprastai ši aistra valdo paauglius. Kas ir kada jumyse ją įžiebė?

- Na, matyt, laiko ratas sukasi atgal... Suvaikėjau... Jei rimtai, šiuo pomėgiu susidomėjau prieš ketverius metus. Teisingiau pasakius, prisiminiau žalią jaunystę, kai su draugais konstruodavome elektrines gitaras, raketas. Buvo toks leidinys „Modelistas-konstruktorius“. Pagal jo brėžinius meistraudavome viską. Žinoma, tada nebuvo tam tinkamų medžiagų, tad ko tik neprisigalvodavome, turguose ieškodavome. Beje, gana daug žymių žmonių yra užvaldęs šis pomėgis.

- Jūsų burlaiviai, jachtos prisišvartavusios Seime, taip pat Latvijoje, Estijoje, Maskvoje. Kiek jų esate sukūręs?

- Noriu patikslinti, kad kuriu ne tik burlaivius, jachtas, nors jų „išplukdžiau“ tikrai nemažai. Jachtų modelius esu dovanojęs Latvijos, Estijos Signatarų klubams. Seime, Signatarų klube, yra mano dovanotas burlaivio „Bounty“ modelis. Tai XVII amžiuje statyto „Bounty“ laivo prototipas. Toks burlaivis 1962 metais buvo pastatytas filmui „Bounty“ maištas“, kuriame vaidino Marlonas Brando. Vėliau laivas naudotas ir kitų filmų pastatymams. Deja, burlaivis nuskendo 2012 metų rudenį. Klaipėdoje, Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje, yra du Ernesto Hemingvėjaus jachtos „Pilar“ modeliai. Su šia jachta E. Hemingvėjus 1942-1944 m., surinkęs įgulą, ieškojo vokiečių povandeninių laivų Kubos vandenyse. Vilniuje Martyno Mažvydo bibliotekos Jaunimo skaityklos lankytojai irgi gali pamatyti mano kurtą jachtą.

Pernai jachtos modelį padovanojau Maskvos centre jau 25 metus veikiančiai Jurgio Baltrušaičio bendrojo lavinimo vidurinei mokyklai, prie kurios steigimo esu prisidėjęs. Nemažai esu dovanojęs draugams ir kolegoms.

Mano gyvenimo pagrindinis principas: nebūtinai gerai apmokama, bet būtinai - įdomu.

- Užsiminėte, kad kuriate įvairius modelius. Kokius? Kiek jų iš viso sukūrėte?

- Ką sugalvoju, tą ir kuriu. Pavyzdžiui, namo, kuriame gyvenu, taip pat Stepono Dariaus ir Stasio Girėno „Lituanica“, tarpukario lietuviško tanko (pasirodo, ir tokių turėjom) modelius. Pastarasis yra eksperimentinis, iš kartono. Vienas paskutiniųjų darbų - Džeimso Kuko laivas „Endeavour“. Su juo 1768 m. Dž. Kukas iš Anglijos išplaukė į pirmąją ekspediciją. 1769 m. pasiekė Taitį, kur atliko numatytus astronominius stebėjimus.

Kiek sukūriau? Nuo to laiko, kai pradėjau skaičiuoti savo darbus, bus apie 40.

- Per kiek laiko sukuriate vieną modelį?

- Neseniai vienam pažįstamam baigiau jachtos modelį, prie kurio praleidau kelis mėnesius, kasdien jam skirdamas nemažai laiko. Sunku tokius darbus pradėti, bet dar sunkiau juos baigti. Kai esi finišo tiesiojoje, tenka save stabdyti. O taip norisi kuo greičiau, kuo greičiau pamatyti galutinį rezultatą. Būtent šiame tarpsnyje gali viską sugadinti. Reikia „atšalti“ ir vėl tęsti ką pradėjus.

- Ši aistra turėtų brangiai kainuoti - medžiagos, darbas... Ar ji atsiperka?

- Mano gyvenimo pagrindinis principas: nebūtinai gerai apmokama, bet būtinai - įdomu. Tad savo darbus dažniausiai dovanoju. Jeigu sugalvočiau iš to daryti verslą, gali būti, kad jis būtų pelningas, nes pasaulyje tokia kūryba yra labai vertinama.

- Ar tik ta aistra nebus jūsų išplukdžiusi iš politikos į kūrybą? Pastaruoju metu mažai reiškiatės politinėje erdvėje.

- Politikoje reiškiuosi tiek, kiek pats noriu. Kai ką pakomentuoju, kai ką pakonsultuoju. Bet nesakau, kad į šį vandenyną niekada negrįšiu. Šiuo metu esu praktikuojantis teisininkas, vis dėlto pagrindiniu savo laisvalaikio praleidimu laikantis ne modeliavimą, o dokumentinės literatūros (istorinės, politinės publicistikos ) skaitymą, analizę, gretinimą su dabarties įvykiais. Modeliavimas leidžia atitrūkti nuo visko ir išplaukti į kūrybos platumas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų