Skambės senoji muzika Pereiti į pagrindinį turinį

Skambės senoji muzika

2012-12-03 23:59
Skambės senoji muzika
Skambės senoji muzika / Gedimino Bartuškos nuotr.

Nuo šiandien Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai kviečia į vieną savaitę truksiantį edukacinį Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalį.

Šių metų festivalio partneriai – Vilniaus miesto savivaldybės choras "Jauna muzika". Pirmą kartą šis muzikinis forumas pasieks Aukštaitijos muzikos gerbėjus.

Edukacinis Šv. Cecilijos senosios muzikos festivalis skirtas plačiajai visuomenei ir muzikos atlikėjams Vilniuje bei Šiaurės Lietuvos miestuose. Jau tradiciniu tampančio festivalio renginiai vyks Bažnytinio paveldo muziejuje ir Lietuvos mokslų akademijos salėje. Pirmą kartą festivalis nusidrieks iki Aukštaitijos regiono – muzikinės dirbtuvės ir koncertai vyks Biržų krašto muziejuje.

Festivalio organizatorė Ieva Baublytė teigia, kad festivalis ne tik plečiasi geografiškai – keičiasi ir tobulėja jo turinys.

"Šiemet į festivalį atvyksta trys senosios muzikos ekspertai, todėl turėsim puikią progą per kūrybines dirbtuves išsamiau patyrinėti vėlyvųjų viduramžių muziką, – teigia Valdovų rūmų muziejaus edukacinių renginių vadovė I.Baublytė. – Šv. Cecilijos festivalio kviestiniai svečiai ir atlikėjai tradiciškai susiburs į ansamblį "Suonatori del granduca". Pabrėžtina, kad festivalio svečiai atsiveža daug unikalių senovinių muzikos instrumentų, kūrybinių dirbtuvių dalyviai galės susipažinti ir pamuzikuoti, o klausytojai turės progą koncertuose galbūt pirmą kartą pamatyti ir išgirsti įdomius instrumentus."

Organizatorės teigimu, klausytojams bus pristatytos kelios koncertinės programos, skirtos vėlyvųjų viduramžių, Renesanso ir ankstyvojo baroko muzikai. Muzikinėse dirbtuvėse profesionalūs atlikėjai ir muziką studijuojantys moksleiviai bei studentai susipažins su XIV–XVII a. muzikos repertuaru.

Neatsiejama Šv. Cecilijos festivalio dalis yra kūrybinių dirbtuvių dalyviams skirta muzikinė archeologija – pasitelkus istorinius šaltinius bus nagrinėjami muzikos atlikimo stiliaus bruožai, improvizacija ir ornamentika kaip neatsiejama kūrinių interpretacijos dalis, muzikavimo senoviniais instrumentais ypatumai.

Festivalio kviestiniai svečiai – Gustavo Gargiulo: cinkas, barokinis trimitas (Argentina, Šveicarija), Rodrigo Calveyra: išilginės fleitos, cinkas (Brazilija, Prancūzija), Ivanas Velikanovas: viduramžių vargonėliai, šalamaja, klavesinas (Rusija, Prancūzija).

Koncertinėje programoje taip pat dalyvaus: Ieva Gaidamavičiūtė (sopranas), Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Saulė Šerytė (mecosopranas), Nerijus Masevičius (bosas), Vilimas Norkūnas (klavesinas, pozityvas), Robertas Bliškevičius (viola da gamba) ir kiti atlikėjai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų