Pereiti į pagrindinį turinį

Svarbiausi „Emmy“ apdovanojimai atiteko „Viceprezidentei“ ir „Tarnaitės pasakojimui"

2017-09-18 06:31
BNS inf.

Per 69-ąją „Emmy“ apdovanojimų teikimo ceremoniją, vykusią sekmadienio vakarą, statulėles už geriausią draminį serialą, geriausią draminio serialo scenarijų ir režisūrą pelnė antiutopinis televizijos „Hulu“ serialas „Tarnaitės pasakojimas“ (The Handmaid's Tale).

Svarbiausi „Emmy“ apdovanojimai atiteko „Viceprezidentei“ ir „Tarnaitės pasakojimui"
Svarbiausi „Emmy“ apdovanojimai atiteko „Viceprezidentei“ ir „Tarnaitės pasakojimui" / Scanpix nuotr.

Be to, dvi šio serialo artistės buvo įvertintos geriausios pagrindinės ir geriausios antro plano aktorės apdovanojimais.

HBO politinė komedija „Viceprezidentė“ (Veep) ir televizijos NBC muzikinis humoro šou „Saturday Night Live“ taip pat susižėrė nemažai apdovanojimų.

Sterlingas K.Brownas (Sterlingas K.Braunas) šiemet pelnė jau antrąjį savo „Emmy“ geriausio pagrindinio draminio serialo aktoriaus kategorijoje už vaidmenį televizijos NBC seriale „Mes“ (This is Us). Savo padėkos kalboje jis pagerbė Andre Braugherį (Andrė Brogerį), kuris 2001 metais buvo nominuotas toje pačioje kategorijoje už vaidmenį medicinos dramoje „Gideon's Crossing“. Per pastaruosius 16 metų šioje „Emmy“ kategorijoje nebuvo nominuotas joks kitas juodaodis aktorius.

„Tai yra kitoks jausmas, tačiau dėl kitų priežasčių. Esu pirmasis afroamerikietis, nominuotas per pastaruosius 16 metų. Tai veda mane iš proto“, – sakė jis.

Geriausia draminio serialo aktore už vaidmenį „Tarnaitės pasakojime“ buvo pripažinta Elisabeth Moss (Elizabet Mos). Atsiėmusiai savo pirmąją „Emmy“ statulėlę susijaudinusiai aktorei netgi išsprūdo keiksmažodis. Savo kalboje ji padėkojo ir savo motinai: „Esi drąsi, stipri ir protinga.“

To paties serialo aktorė Ann Dowd (Ana Daud) pelnė geriausios antro plano aktorės apdovanojimą.

Geriausiu komedinio serialo aktoriumi buvo pripažintas Donaldas Gloveris, suvaidinęs savo sukurtame seriale „Atlanta“.

„Noriu padėkoti (JAV prezidentui Donaldui) Trumpui (Donaldui Trampui) už tai, kad padarė juodaodžius engiamiausių žmonių sąrašo lyderiais. Tikriausiai dėl šios priežasties aš ir esu čia“, – sakė D.Gloveris. Jo nuomone, į valdžią atėjus milijardieriui nekilnojamojo turto magnatui visa pramogų industrija ir „Emmy“ apdovanojimai tapo politizuoti.

Geriausios komedinio serialo aktorės statulėlė atiteko Juliai Louis-Dreyfus (Džulijai Luji-Dreifus), kuri „Viceprezidentėje“ atliko nelaimingos politikės Selinos Mejer vaidmenį. Šis serialas jau trečiąkart nugalėjo geriausios komedijos kategorijoje.

J.Louis-Dreyfus po sekmadienio ceremonijos jau turi šešias geriausios komedinio serialo aktorės statulėles už vaidmenis tokiuose serialuose kaip „Viceprezidentė“, „Zeinfildas“ (Seinfeld) ir „Nauji senosios Kristinos nuotykiai“ (The New Adventures Of Old Christine).

Net keli laidos „Saturday Night Live“ aktoriai buvo įvertinti už prezidento D.Trumpo parodijas. Pasišaipyti iš JAV prezidento nevengė ir šių metų „Emmy“ apdovanojimų ceremonijos vedėjas Stephenas Colbertas (Stivenas Kolbertas).

„Pamenu pirmą kartą, kai laimėjome šį apdovanojimą. Tai įvyko 1976-aisiais po pirmojo sezono. Pamenu, galvojau, kad tai – aukščiausias taškas ir daugiau nebebus kito tokio beprotiško, nenuspėjamo, gąsdinančio, varginančio ar įkvepiančio sezono. Pasirodo, klydau“, – sakė vienas iš „Saturday Night Live“ kūrėjų Lorne'as Michaelsas (Lornas Maiklsas), atsiimdamas apdovanojimą už geriausią pramoginę laidą.

Geriausios antro plano komedinio serialo aktorės statulėlė atiteko buvusią JAV viceprezidentę ir demokratų kandidatę į prezidentus Hillary Clinton (Hilari Klinton) įkūnijusiai Kate McKinnon (Keit Makinon) iš „Saturday Night Live“, o geriausio antro plano komedinio serialo aktoriaus apdovanojimą gavo D.Trumpą parodijuojantis Alecas Baldwinas (Alekas Boldvinas).

K.McKinnon savo kalboje padėkojo H.Clinton už jos „gracingumą ir drąsą“. Tuo tarpu A.Baldwinas kreipėsi tiesiai į D.Trumpą, kuris anksčiau skundėsi, kad negavo apdovanojimo už savo realybės šou „Mokinys: garsenybių kalvė“ (Celebrity Apprentice). „Manau, turėčiau pasakyti: „Pagaliau, pone prezidente, štai jūsų „Emmy“, – pareiškė jis.

Melissa McCarthy (Melisa Makarti) pelnė „Emmy“ statulėlę geriausios kviestinės aktorės kategorijoje už savo sukurtą buvusio Baltųjų rūmų atstovo spaudai Seano Spicerio (Šono Spaiserio) parodiją. Be kita ko, ceremonijoje ant scenos pasirodė ir pats S.Spiceris.

„Tai bus didžiausia „Emmy“ ceremoniją stebėjusi auditorija. Taškas. Tiek gyvai, tiek visame pasaulyje“, – pareiškė S.Spiceris, pasišaipydamas iš savo ankstesnio teiginio po sausį vykusios prezidento inauguracijos, kai sakė, kad tą ceremoniją stebėjo didžiausia istorijoje minia.

„Emmy“ apdovanojimų ceremoniją atidarė S.Colbertas su reperiu „Chance the Rapper“. Jie atliko dainą „Everything Is Better on TV“ (Per televiziją viskas atrodo geriau), kurioje buvo šaipomasi iš D.Trumpo, buvo paminėti jo ryšiai su Rusija, o kūrinyje buvo eilutė „net ir valstybės išdavystė per televiziją atrodo geriau“.

Politinių temų ceremonijoje nevengė ir geriausio antro plano draminio serialo aktoriaus apdovanojimą gavęs Johnas Lithgow (Džonas Litgou), vaizdo transliavimo internetu paslaugas teikiančios „Netflix“ seriale „Karūna“ (The Crown) suvaidinęs Didžiosios Britanijos lyderį Winstoną Churchillį (Vinstoną Čerčilį).

„Labiausiai norėčiau padėkoti Winstonui Churchilliui. Šiais beprotiškais laikais, jo, seno vyriškio, gyvenimas primena mums, kaip iš tikrųjų atrodo drąsa ir lyderystė vyriausybėje“, – pareiškė J.Lithgow.

Daugybė ceremonijoje dalyvavusių garsenybių segėjo mėlynus kaspinus, taip išreikšdami palaikymą Amerikos pilietinių laisvių sąjungai, siekiančiai atkreipti dėmesį į jaunus imigrantus, kuriems gresia deportacija.

Geriausiu mini serialu buvo pripažintas „Nekaltas melas“ ( Big Little Lies). Geriausios mini serialo pagrindinės aktorės titulas atiteko jame suvaidinusiai Nicole Kidman (Nikol Kidman), o geriausiais antro plano aktoriais pripažintos „Nekalto melo“ žvaigždės Alexanderas Skarsgardas (Aleksandras Skarsgordas) ir Laura Dern.

„Prašyčiau daugiau didžių vaidmenų moterims“, – sakė N.Kidman, atsiėmusi apdovanojimą drauge su kita šio serialo aktore ir vykdančiąja prodiusere Reese Witherspoon (Ris Viderspun).

Geriausiu mini serialo aktoriumi tapo „Kartą naktį“ (The Night Of) žvaigždė Rizas Ahmedas. Geriausiu televizijos filmu buvo pripažintas „Black Mirror: San Junipero“.

Lena Waithe (Lena Veit) tapo pirmąja afroamerikiete, laimėjusia „Emmy“ už komedinio serialo scenarijų. Šiuo apdovanojimu buvo įvertintas „Netflix“ serialas „Master of None“, kurį L.Waithe kuria drauge su indiško kraujo turinčiu Azizu Ansari (Azizu Ansariu).

„Dalykai, kurie daro mus kitokius, yra supergalios, – savo padėkos kalboje sakė L.Waithe. – Ačiū, kad įvertinote mažą indų berniuką iš Pietų Karolinos ir mažą juodaodę mergaitę iš Čikagos pietinio rajono.“

JAV Televizijos akademijos prezidentas Hayma Washingtonas (Heima Vašingtonas) per ceremoniją džiaugėsi didėjančia įvairove televizijoje. Ši tendencija atsispindėjo apdovanojimų nominantų sąrašuose – įvairiose serialų kategorijose buvo rekordiškai daug afroamerikiečių aktorių, tačiau nepastebėti liko lotynų amerikiečiai, o A.Ansari buvo vienintelis azijiečių kilmės pretendentas laimėti „Emmy“ statulėlę.

Geriausiu realybės šou konkursu buvo pripažintas muzikinis šou „Balsas“ (The Voice), o geriausia pokalbių laida – komiko Johno Oliverio (Džono Oliverio) pokalbių šou „Last Week Tonight“. Pastarojoje kategorijoje nominuotų kitų panašių laidų vedėjai S.Colbertas ir Jimmy Kimmelis (Džimis Kimelis) juokais pakėlė taures ir spėliojo, kad galbūt buvo paskelbtas ne tas nugalėtojas.

Apdovanojimų ceremonijos „In Memoriam“ dalyje buvo pagerbti šiemet mirę aktoriai, įskaitant JAV komiką ir pilietinių teisių aktyvistą Dicką Gregory (Diką Gregorį) ir aktorių Harry Deaną Stantoną (Harį Diną Stantoną).

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra