Pereiti į pagrindinį turinį

Ban Ki-moonas: Lietuva giliai ir plačiai išplėtė diplomatinį horizontą

 Ban Ki-moonas
Ban Ki-moonas / I.Čekolis/BFL nuotr.

Lietuvoje savo trijų dienų vizitą baigė Jungtinių Tautų (JT) Generalinis sekretorius Ban Ki-moonas. Didžiausios pasaulio tarptautinės organizacijos, kurios saugumo tarybai nuo kito sausio pirmininkaus Lietuva, vadovas negaili gerų žodžių Lietuvos diplomatiniams pasiekimams.

Lietuvos vardas pirmą kartą atsirado Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke 1991-ųjų rugsėjį ir eilė užsienio diplomatų sveikino tuometinį Lietuvos lyderį Vytautą Landsbergį po istorinės jo kalbos.

Pradėjęs trečiąją istorinio vizito Lietuvoje dieną interviu LRT televizijai Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Ban Ki-Moonas visų pirma pasveikino Lietuvos žmones ir jos vyriausybę dėl šalies diplomatinių pasiekimų per du nepriklausomybės dešimtmečius – nuo tada, kai 1991-ųjų rugsėjo 17-ąją Vėžlių įlankoje Manhatene šalia Jungtinių Tautų būstinės pirmą kartą pakilo trijų Baltijos šalių ir Pietų Korėjos, iš kur kilęs dabartinis organizacijos sekretorius, vėliavos.

„Jūsų išrinkimas į JT Saugumo Tarybą yra Jūsų pastangų pripažinimas. Išplėtėte savo diplomatinį horizontą giliai ir plačiai. Turėtumėte tuo labai didžiuotis“, – interviu LRT televizijai teigė Ban Ki-mmonas.

Apsilankęs Antakalnio kapinėse, nulenkęs galvą prieš sovietų smurto aukas 1991-ųjų Sausio tryliktąją, pakeliui į prezidentūrą, Jungtinių Tautų generalinis sekretorius buvo sutiktas grupelės Tibeto laisvės ir nepriklausomybės rėmėjų, skatinančių JT kreipti didesnį dėmesį į vienuolių susideginimus Kinijos okupuotame Lietuvos dydžio Tibete.

Savo vizitą Lietuvoje Ban Ki-Moonas baigė susitikimu su šalies prezidente, su kuria aptarė ne tik Sirijos konflikto sprendimo būtinumą, Lietuvos indėlį taikai Afganistane, tačiau ir gyrė Lietuvą dėl aktyvaus moterų įsitraukimo į politinį gyvenimą bei išreiškė viltis, kad Lietuvos pastangos su Europa suartinti Ukrainą bei kitas Rytų partnerystės šalis nenueis perniek.

„Lietuva ir kitos Baltijos šalys dalijasi vertinga saugumo ir taikos patirtimi su kaimynėmis Rytų Europoje bei Centrinėje Azijoje. Labai pasitikiu prezidentės Grybauskaitės lyderyste rengiant sėkmingą Vilniaus viršūnių susitikimą“, – teigia Ban Ki-moonas.

Savo vizitą Rytų Europoje jis tęs Lenkijoje, kur lankysis Aušvico koncentracijos stovyklos muziejuje bei dalyvaus Varšuvos klimato kaitos konferencijoje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų