Lietuvos premjeras norėtų, kad Kinijos ekspertai tikrinti Lietuvos pieno ir mėsos perdirbimo įmonių atvyktų ne rudenį, o anksčiau. Algirdas Butkevičius teigia tokį pageidavimą paspartinti lietuviškų pieno ir mėsos produktų eksporto į Kiniją galutinio leidimo išdavimą sekmadienį išsakęs Kinijos vicepremjerui Gaoly Zhangu (Gaoliui Džangui).
„Anksčiau buvome gavę informaciją, kad jie gali rudenį atvykti. Šiandien paprašiau, kad gal būtų galima anksčiau“, - sekmadienį po Lietuvos Vyriausybės vadovo ir Kinijos vicepremjero susitikimo Vyriausybėje žurnalistams pareiškė A.Butkevičius.
Premjeras prognozuoja, kad po revizorių iš Kinijos atvykimo, leidimai eksportuoti pieną ir maisto produktus bus išduoti.
„Puikia supranta (Kinijos vicepremjeras - BNS), kad mūsų prieno ir maisto produktų kokybė yra labai gera ir tikimės, kad po ekspertų atvykimo bus tikrai sertifikatai ir leidimai eksportuoti pieną ir maisto produktus“, - teigė A.Butkevičius.
Pasak premjero, Kinijos vicepremjeras prižadėjo, kad ekspertai artimiausiu metu bus atsiųsti į Lietuvą.
Lietuva jau keletą metų bando susitarti su Kinija, kad ši įsileistų mėsos ir pieno produkciją. Neoficialiai kalbama, kad Kinija maždaug prieš dvejus metus jau buvo pasirengusi suteikti eksporto leidimus Lietuvai, tačiau atidėjo, šalies prezidentei susitikus su Tibeto dvasiniu vadovu Dalai Lama.
Pasak A.Butkevičiaus, su Kinijos vicepremjeru taip pat buvo aptartos galimos investicijas į infrastrukrūtą, buvo užsiminta apie k onteinerinio traukinio „Saulė“ efektyvesnio naudojimo.
„Kalbėjome apie kai kurių, ypač „Saulės“ geresnio panaudojimo nuo Kinijos per Kazachstaną į Klaipėdos jūrų uostą, kad jis galėtų tapti regione kaip uostu, iš kurio būtų galima skirstyti krovinius į kitas Baltijos šalis, Skandinaviją ir Rytų ir Vakarų Europą“, - teigė premjeras.
Pasak A.Butkevičiaus, su Kinijos vicepremjerui taip pat kalbėjo apie studentų mainus.
Vyriausybės spaudos tarnyba pranešė, kad A. Butkevičius ir G. Zhang pokalbyje daug dėmesio buvo skirta partnerystės projektui „Kinija+16“. A.Butkevičius pasiūlė tradicinį „Kinija+16“ vyriausybių vadovų forumą bei tokio paties formato universitetų konsorciumą surengti Lietuvoje.
Nuo liepos 1 dienos Lietuvos ambasadoje Pekine steigiama kultūros atašė pareigybė.
Naujausi komentarai