Europos vadovai neturėtų pasiduoti „populistiniam šantažui“, Graikijai referendume pasisakius prieš taupymo priemones, sako prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja Rasa Svetikaitė.
D.Grybauskaitė kartu su finansų ministru Rimantu Šadžiumi antradienį su kolegomis Briuselyje tarsis dėl Graikijos skolų po referendumo, kuriame šalis nubalsavo prieš taupymo reformų tęsimą.
„Prezidentė išvyksta į neeilinį Europos vadovų susitikimą, kur bus svarstomos galimybės padėti Graikijos žmonėms. Tai jokiu būdu nereiškia, kad Europos vadovai turi pasiduoti populistiniam šantažui, kurį girdime. Europos Sąjunga ir eurozona yra teisės viršenybės bendruomenė, o ne nemokamų pietų sandrauga. Graikai tikrai turi gerbti ir kitų eurozonos ir ES piliečius, matyti ir suprasti, kad per sunkmetį jie sugebėjo susiveržti diržus ir reformomis užsitikrinti ir ekonomikos atsigavimą, ir tolesnį augimą“, - antradienį Žinių radijui sakė R.Svetikaitė.
Vertindama referendumo rezultatus patarėja sakė, kad jie „situacijos nepagerina, net pakankamai ją komplikavo“. „Ir šiandien matome, kad Graikijos bankai normaliai neveikia, šalis negali skolintis ir negali grąžinti skolų, ir tai gali reikšti, kad valstybė nebegalės toliau mokėti atlyginių, socialinių išmokų, arba šis procesas bus smarkiai sutrikdytas“, - sakė R.Svetikaitė.
Graikijos kairioji vyriausybė stengiasi užsitikrinti finansinės pagalbos paketą, kol į sunkią padėtį patekę šalies bankai nepristigo pinigų, nors sekmadienį graikai įtikinamai atmetė skolintojų reikalavimus dar labiau apkarpyti biudžeto išlaidas. Anksti pirmadienį buvo paskelbti galutiniai referendumo rezultatai, rodantys, kad 61,31 proc. graikų atmeta kreditorių reikalavimus tęsti diržų veržimo politiką mainais į finansinės pagalbos paketą.
Naujausi komentarai