Opozicijai ketvirtadienį nepavyko į darbotvarkę įtraukti komisijos dėl Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho neliečiamybės panaikinimo sudarymo.
Už tai, kad būtų svarstomas atitinkamas projektas, balsavo 37 Seimo nariai, prieš buvo 14, susilaikė 52 parlamentarai.
Už tai, kad komisijos sudarymo klausimas būtų svarstomas, balsavo opoziciniai konservatoriai ir liberalai, tuo tarpu valdantieji socialdemokratai, "darbiečiai", "tvarkiečiai", Lietuvos lenkų rinkimų akcijos nariai balsavo prieš arba susilaikė. "Drąsos kelio" frakcijos atstovai, išskyrus vieną buvusį už, balsavime nedalyvavo.
Prieš porą savaičių Seimas nepritarė siūlymui sudaryti laikinąją tyrimo komisiją, kuri turėjo nagrinėti generalinio prokuroro kreipimąsi dėl "darbiečio" imuniteto. Tuomet komisijos sudarymui priešinosi "darbiečiai" ir opozicija, kuriai neįtiko "tvarkiečio" Petro Gražulio kandidatūra į komisijos pirmininko postą.
Nepritarus pirmajam projektui, Seimo opozicija pasiūlė sudaryti kitą komisiją, svarstysiančią V.Uspaskicho neliečiamybės panaikinimo klausimą. Tačiau šio dokumento nebepavyksta įtraukti į darbotvarkę. Valdantieji argumentuoja, kad klausimas dėl V.Uspaskicho neliečiamybės komisijos perduotas Seimo Etikos ir procedūrų komisijai (EPK).
Tačiau Seimo Etikos ir procedūrų komisija šią savaitę nusprendė, kad pirmasis balsavimas dėl komisijos yra galutinis ir nauja komisija neturi būti sudaroma. Protestuodami prieš tokį valdančiųjų balsais priimtą sprendimą opozicijos atstovai, tarp jų ir EPK pirmininkas konservatorius Valentinas Stundys, pareiškė sustabdantys savo įgaliojimus komisijoje.
Generalinis prokuroras Darius Valys teigia antrą kartą į Seimą dėl Darbo partijos įkūrėjo V.Uspaskicho imuniteto panaikinimo nesikreipsiantis, jeigu Seimas daugiau nesvarstys šio klausimo.
Anot jo, jeigu parlamentaro imunitetas nebus panaikintas, jo baudžiamasis procesas toliau bus negalimas, ikiteisminis tyrimas bus nutrauktas.
Darbo partijos įkūrėją V.Uspaskichą prokurorai baudžiamojon atsakomybėn nori patraukti dėl nepagarbos teismui. Jis teisėjus yra viešai išvadinęs nusikaltėliais.
Pagal Lietuvos Konstituciją, Seimo narys negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas ir kitaip suvaržyta jo laisvė be Seimo sutikimo.
Naujausi komentarai