„Matydami visą šitą foną, mes nevertiname šioje vietoje, kas teisus, kas neteisus, istorijų yra daug, kiekvieną individualiai galima skirtingai vertinti, bet faktas yra tai, kad mes konstatuojame, kad tolesnis darbas yra nerezultatyvus“, – LRT radijui penktadienį sakė D. Griškevičius.
Pavyzdžiui, anot jo, nors jau baiginėjasi liepa, tačiau apie kitų valstybės biudžeto projektą „nieko nesigirdi“.
„Faktas, kad valstybės reikalai keliauja į antrą planą ir demokratams tai yra nepriimtina“, – teigia politikas.
D. Griškevičiaus sako, kad šiuo metu bet kuri rimtesnė reforma ar sprendimai, kuriems reikalingas „didesnis sutelktumas“ tampa neįmanomi.
Dėl šios priežasties demokratai siūlo sušaukti koalicijos tarybą, tačiau kol kas nėra aišku, kada ji įvyktų.
„Kviečiame koalicijos partnerius kalbėtis, ar įmanoma toliau darbą tęsti kartu“, – sakė D. Griškevičius.
Demokrato teigimu, koalicijos taryboje tikimasi gauti atsakymus, kurių „viešumoje nėra“, taip pat išgirsti socialdemokratų ir „Nemuno aušros“ situacijos vertinimą.
Faktas, kad valstybės reikalai keliauja į antrą planą.
„Apsimesti, kad niekas neįvykę, yra neįmanoma. (...) Jeigu kiti koalicijos partneriai sako, kad kitų išeičių nėra, tik šis ir vienintelis premjeras, atsiranda ir kiti žingsniai, ar iš mūsų pusės, ar iš koalicijos partnerių“, – kalbėjo D. Griškevičius.
„Sprendimai nėra priimami tik vienos partijos gretose, norisi išklausyti ir koalicijos partnerių nuomonę, o po to gali sekti įvairūs sprendimai“, – teigė jis.
Kaip skelbė BNS, demokratų lyderis, Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis ketvirtadienį sakė, kad šiuo metu Vyriausybė susiduria su krize, o vis daugiau klausimų sulaukiančiam premjerui sudėtinga eiti pareigas.
Ketvirtadienį susidariusios situacijos aptarti rinkosi demokratų valdyba.
S. Skvernelis sako, kad dabartinė socialdemokratų, demokratų ir „aušriečių“ koalicija gali sėkmingai dirbti, tačiau neatmeta ir galimybės iš jos trauktis.
Parlamento vadovas teigė, kad pasikeitus ministrui pirmininkui nustotų galioti koalicinė sutartis, tačiau mano, kad centro kairės koalicija vis tiek išliktų.
Dėl visuomenėje kylančių klausimų G. Paluckas prezidento pasiūlymu nusprendė pasitikrinti pasitikėjimą Seime.
Tai jis padarė paaiškėjus naujai informacijai apie ministro pirmininko įmonę „Garnis“. Visuomenininkas Andrius Tapinas trečiadienį paskelbė, kad ši įmonė, kaip vienintelė dalyvė, laimėjo pernai įsteigtos G. Palucko brolienės bendrovės paskelbtą konkursą už gautą europinę paramą įsigyti baterijų sistemas.
Premjeras sako ketinantis pasitikrinti pasitikėjimą inicijuojant Seimo nutarimą.
Tuo metu Seimo opozicija anksčiau trečiadienį paskelbė, kad imasi inicijuoti neeilinę Seimo sesiją bei svarsto galimybę surengti premjero apkaltą.
S. Skvernelis sako, kad negali garantuoti, jog demokratai šiuose balsavimuose palaikys G. Palucką.
Dalies ankstesnių žurnalistinių tyrimų apie G. Palucką medžiagą ikiteisminiuose tyrimuose nagrinėja Specialiųjų tyrimų tarnyba ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba.
G. Paluckas aiškina teisinių pažeidimų nepadaręs, o žurnalistų keliamas versijas vadinantis prielaidomis ir puolimu.
Valdančiąją daugumą po pernai spalį įvykusių Seimo rinkimų sudarė Lietuvos socialdemokratų partija, „Nemuno aušra“ ir Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ ir turi 86 parlamentarų daugumą.
Naujausi komentarai