Pereiti į pagrindinį turinį

E. Masiulis: K. Trečiokas melavo ir Seimo komisijai, ir visuomenei

2016-03-24 08:39
BNS inf.
Eligijus Masiulis
Eligijus Masiulis / V.Skaraičio/BFL nuort.

Aiškindamas apie savo vaidmenį priimant su Druskininkų vadinamuoju Vijūnėlės dvaru susijusį Vyriausybės nutarimą dėl kurortų apsaugos zonų panaikinimo aplinkos ministras „tvarkietis“ Kęstutis Trečiokas melavo ir tyrimą atlikusiai Seimo Antikorupcijos komisijai, ir visuomenei, sako interpeliaciją ministrui inicijavusio opozicinio Liberalų sąjūdžio vadovas Eligijus Masiulis.

„Esminis momentas yra tai, kad ministras šių metų vasario 3 dieną Antikorupcijos komisijai, kuri vykdė parlamentinį tyrimą, atsakydamas į klausimą, ar jam buvo daromas koks nors poveikis, ar buvo skambinama iš Druskininkų mero  Ričardo Malinausko pusės, pasakė, kad nei poveikio jokio jis negavo, nei skambučių jokių nebuvo“, – ketvirtadienį pristatydamas interpeliaciją ministrui sakė E.Masiulis.

„Vėliau, kaip žinome, sekė tai, kad po ikiteisminio tyrimo nutraukimo buvo paviešintos pokalbių išklotinės, ir tose stenogramose labai akivaizdžiai pamatėme, kad R.Malinausko skambučiai ministrui buvo, ir būtent buvo kalbama ne apie gražų orą ar koks puikus miestas Druskininkai, o apie Vyriausybės nutarimus, kaip juos priimti greičiau, ne eilės tvarka. Ir tas konkretus nutarimas būtent yra susietas su Vijūnėlės dvaro statytų įteisinimu“, – argumentus ministrui pradėti interpeliacijos procedūrą pristatė E.Masiulis.

Pasak liberalų lyderio, „ministras sakė netiesą ir melavo Antikorupcijos komisijai, tai nėra tik etikos nusižengimas, visi pareigūnai, žmonės, kurie atvyksta duoti parodymų į parlamentinį tyrimą atliekančią komisiją, įsipareigoja sakyti tiesą“.

Pasak E.Masiulio, ministras melavo ne tik Antikorupcijos komisijai, bet ir visuomenei, klaidingą įvykių versiją pateikdamas žiniasklaidoje, televizijų laidose.

„Deja, kai pats ministras nesugeba savikritiškai įvertinti savo elgesio ir tinkamai prisiimti atsakomybės, Vyriausybės vadovas irgi bando bėgti nuo atsakomybės. Mes matome, kad situacija nesikeičia, o tos abejonės ir tos informacijos, kurios pasklidusios visuomenėje dėl ministro vaidmens ir elgesio visame su Druskininkų Vijūnėlės „dvaru“ susijusioje istorijoje, lieka neišsklaidytos. Liko vienintelė paskutinė galimybė – Seimo statute nustatyta procedūra, ir labai gaila, kad nei ministras, nei premjeras mūsų nuo šios procedūros neišvadavo“, – pabrėžė E.Masiulis.

Po interpeliacijos iniciatorių atstovo pasisakymo, savo atsakymus į klausimus pateikia aplinkos ministras K.Trečiokas.

Pagal Seimo statutą, išklausius ministrą ir kitus kalbėtojus, Seime sudaroma redakcinė komisija, kuri teikia projektą pritarti ar nepritarti ministro atsakymams.

Seimo nutarimo dėl interpeliacijos projektas turi būti pateiktas Seimui apsvarstyti ne vėliau kaip kitą posėdžių dieną. Jei projektu siūloma nepritarti ministro atsakymams ir jam pareiškiamas nepasitikėjimas, toks nutarimo projektas gali būti priimtas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma.

Interpeliaciją ministrui pasirašė politikai iš opozicinių Liberalų sąjūdžio bei Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų frakcijų.

Iš viešai paskelbtų pokalbių išklotinių matyti, kad Druskininkų meras socialdemokratas R.Malinauskas ne kartą prašė aplinkos ministro K.Trečioko parengti nutarimą dėl kurortų apsaugos zonų panaikinimo, o šis pažadėjo tai padaryti. Toks Vyriausybės nutarimas priimtas pernai rugsėjį.

Pasakodamas šio nutarimo priėmimo aplinkybes ministras žurnalistams ir Seimo Antikorupcijos komisijai tvirtino, kad meras tik kartą jam ir gerokai anksčiau skambino bei klausė, kodėl vilkinamas dokumento priėmimas. Be to, ministras teigė nežinojęs, kad pakeisti Vyriausybės nutarimą prašoma dėl vadinamojo Vijūnėlės dvaro statybų Druskininkuose, nors pokalbiai atskleidė, kad meras apie tai informavo ministrą.

Taip pat interpeliacija paklausta, ar K.Trečiokas yra neatlygintinai naudojęsis Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centro „Aqua“, kitų Druskininkų sveikatinimo įstaigų paslaugomis. Ministras yra sakęs, kad viešbutyje „Aqua“ nemokamai nakvojo du kartus, o už maudynes vandens parke mokėjęs.

Teisėsaugai nutraukus tyrimą, jo medžiaga buvo perduota Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai. Ši nusprendė tyrimo dėl K.Trečioko ir R.Malinausko nepradėti argumentuodama, kad nebuvo konkrečių duomenų, kurie įrodytų šiuos politikus kurortų zonų panaikinimo siekus dėl privataus intereso.

Po VTEK sprendimo premjeras Algirdas Butkevičius paskelbė, jog ministras lieka poste, nors priimti principingą sprendimą premjerą ragino šalies vadovė Dalia Grybauskaitė, sakydama, kad ministras galbūt dalyvavo neskaidriuose procesuose. Prezidentė po to pareiškė, kad „politinės atsakomybės samprata šiaip Vyriausybei svetima“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra