Pereiti į pagrindinį turinį

G. Landsbergis ragina ES šalių ministrus operatyviau spręsti dėl sankcijų Baltarusijai

2023-05-22 08:56

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pirmadienį Briuselyje vykstančioje Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų taryboje ragina kolegas greičiau priimti sankcijas Baltarusijai, atskiriant šį klausimą nuo esamų sankcijų keitimo.

Gabrielius Landsbergis
Gabrielius Landsbergis / Ž. Gedvilos / BNS nuotr.

„Beveik šešis mėnesius nepriėmėme jokio sankcijų paketo Baltarusijai, nes kartu su sankcijų paketu yra pateiktas valstybių narių prašymas dalį jų panaikinti, o kai kurias įtraukti, daug ką panaikinti, kalbu apie Baltarusijos valstybinį trąšų koncerną „Belaruskalij“, – žurnalistams Belgijos sostinėje kalbėjo Lietuvos diplomatijos vadovas.

„Manau, kad nepriimtina, jog šie du dalykai yra susiję. Šiandien prašysiu atskirti šiuos du klausimus ir imtis priemonių dėl Baltarusijos sankcijų paketo, jei mes tikrai remiame Baltarusijos opoziciją“, – pažymėjo G. Landsbergis.

Šiandien prašysiu atskirti šiuos du klausimus ir imtis priemonių dėl Baltarusijos sankcijų paketo, jei mes tikrai remiame Baltarusijos opoziciją.

Anot ministro, sankcijų Baltarusijai atidėlioti Bendrija negali, nes tai yra patikimumo klausimas.

„Sankcijų paketo vertė yra apie 200 mln. eurų, o išimčių iš sankcijų vertė yra apie 8 mlrd. eurų, taigi galite įsivaizduoti, koks skirtumas tarp šių dviejų klausimų. Sankcijų paketas Baltarusijai daugiausia susijęs su priemonių vengimu“, – kalbėjo ministras.

Praėjusią savaitę Didžiojo septyneto (G-7) grupės lyderiai susitarė dėl naujų sankcijų Rusijai, jomis siekiama užkirstų kelią esamų sankcijų vengimui, įskaitant baudžiamąsias priemones subjektams, gabenantiems medžiagas į karo frontą bei apriboti Rusijos galimybes patekti į jų ekonomiką.

Savo ruožtu Briuselis 11-ąjį sankcijų paketą, kuriuo siekiama sumažinti galimą sankcijų vengimą, pasiūlė gegužės pradžioje, juo ES nori apriboti jautrių technologijų, kurios gali būti naudojamos mūšio lauke, pavyzdžiui, mikroschemų, reeksportą į Rusiją per trečiąsias šalis.

Nuo to laiko, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas praėjusių metų vasarį pradėjo plataus masto karą Ukrainoje, 27 Bendrijos šalys Maskvai taiko precedento neturinčias sankcijas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų