„Dalinimasis informacija – labai svarbus, ir kontroliuojančios institucijos, tokios, kaip nacionalinio saugumo aspektą vertinanti komisija prie Vyriausybės, turėjo gauti tam tikrą informaciją. Bet nei komisija, nei įmonės valdyba nebuvo supažindinta su ta informacija. Jau nekalbant apie tai, ką žinojo ministras Skuodis arba ministras Landsbergis“, – interviu portalui „Delfi“ teigė G. Landsbergis.
G. Landsbergio teigimu, viešumoje sklindantys kaltinimai, kad ministrai žinojo daugiau informacijos, tačiau ją slėpė, nėra tiesa.
„Viešojoje erdvėje kartais sakoma, kad mes žinojome daug, nors iš tiesų mus supažindindavo tik su tuo, ką pasirinkdavo generalinis direktorius – kas atitiko jo, bet nebūtinai valstybės, įmonės ar valdybos interesus“, – pridūrė G. Landsbergis.
Be to, ministras priduria, kad dėl „Belaruskalij“ trąšų tranzito aplinkybių ilgainiui informacijos gali atsirasti dar daugiau.
„Yra tam tikrų niuansų. Premjerė yra apie tai kalbėjusi, manau, ilgainiui atsiras ir daugiau informacijos. Kyla pagrįstų klausimų ir pačiai valdybai – ne tik reputacinių klausimų. Bartuškos atstatydinimas – valdybos ir generalinio direktoriaus santykio padarinys“, – sakė G. Landsbergis.
ELTA primena, kad gruodžio 8 d. dieną įsigaliojus Jungtinių Amerikos Valstijų sankcijoms valstybinei Baltarusijos kalio trąšų gamintojai „Belaruskalij“, įmonės krovinių judėjimas Lietuvos geležinkeliais nesustojo, kadangi geležinkelių tinklą valdantys „Lietuvos geležinkeliai“ lapkričio pabaigoje iš bendrovės gavo netipinį avansą už pervežimus keliems mėnesiams į priekį.
Dėl neužkardyto tranzito „Lietuvos geležinkelių“ valdyba priėmė sprendimą po pereinamojo laikotarpio atleisti įmonės direktorių Mantą Bartušką.
Naujausi komentarai