Pereiti į pagrindinį turinį

G. Landsbergis nevertina G. Palucko teiginių apie Kiniją

2024-11-05 11:45

Kadenciją baigiantis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nesiima vertinti socialdemokratų kandidato į premjerus Gintauto Palucko komentarų apie Lietuvos ir Kinijos diplomatinius santykius.

Gabrielius Landsbergis
Gabrielius Landsbergis / P. Peleckio / BNS nuotr.

Anot jo, šias  idėjas turėtų įvertinti Seime liksiantys parlamentarai.

„Mano politikos karjera skaičiuoja paskutines valandas, paliksiu tą komentuoti žmonėms, kurie lieka“, – antradienį Seime žurnalistams sakė G. Landsbergis.

Apie pasitraukimą iš partijos pirmininko posto ir politikos G. Landsbergis pranešė praėjusią savaitę, pralaimėjus antrąjį rinkimų turą liberalui Simonui Kairiui vienmandatėje Centro-Žaliakalnio apygardoje Kaune.

Laikiną vadovavimą Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams perėmė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, naują pirmininką planuojama rinkti sausį.

Paklaustas, ar siūlymai atkurti bendradarbiavimą su Kinija netaps Lietuvos iki šiol užimtos pozicijos sumenkinimu, G. Landsbergis sakė neabejojantis, jog būsima Vyriausybė įvertins galimas rizikas.

„Aš neabejoju, kad nauja Vyriausybė įvertins visas rizikas ir jas taip pat mato kaip ir mes“, – teigė jis.

Lietuvos ir Kinijos ryšiai pašlijo 2021 metais Vilniuje atidarius Taivaniečių atstovybę, tada Pekinas pažemino diplomatinį atstovavimą santykiuose su Lietuva ir ėmėsi prekybos ribojimų.

Paklaustas, ar Lietuva sieks, kad į Pekiną grįžtų dirbti Lietuvos ambasadorius, o į Vilnių – Kinijos ambasadorius, interviu BNS G. Paluckas atsakė: „Tikrai taip.“

Kandidatas į premjerus sakė, kad santykių normalizavimo bus siekiama „nesižeminant, negriūnant, neklūpint ir nemaldaujant nieko“.

Pasak jo, leisdama Taivanui Vilniuje atidaryti Taivaniečių vardo atstovybę Lietuva padarė „grubią diplomatinę klaidą“, tačiau neatsakė, ar sutiktų kreiptis į Taipėjų su prašymu keisti jos pavadinimą, jeigu to prašytų Kinija.

Lietuvių ir anglų kalba Taipėjaus atstovybė Vilniuje pavadinta „Taivaniečių“, o kinų kalba pavadinime naudojamas „Taivano“ vardas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų