„Vienareikšmiškai smerkiame. (...) Istorija paini, mes ją vertinome nuosekliai, kad jis yra represijų auka, nepaisant to, kas buvo skleidžiama režimo ar ką jis buvo verčiamas sakyti“, – BNS trečiadienį teigė Lietuvos diplomatijos vadovas.
R. Pratasevičių Minsko režimas sulaikė 2021 metais, priverstinai nutupdžius „Ryanair“ lėktuvą, skridusį iš Graikijos į Lietuvą. Pareigūnai melagingai tikino, kad buvo kilusi sprogimo grėsmė, tačiau vėliau pranešė, kad lėktuve sprogmenų nerasta.
Tinklaraštininką Baltarusijos teisėsauga tuomet apkaltino padėjus koordinuoti masinius protestus prieš autoritarinio prezidento Aliaksandro Lukašenkos režimą, sąmokslu užgrobti valdžią.
Istorija paini, mes ją vertinome nuosekliai, kad jis yra represijų auka, nepaisant to, kas buvo skleidžiama režimo ar ką jis buvo verčiamas sakyti.
Kaip trečiadienį pranešė Baltarusijos valstybinė naujienų agentūra „Belta“, trečiadienį Minsko srities teismas aktyvistą nuteisė „aštuonerius metus kalėti kolonijoje“.
„Tai, kas atsitiko, tiesą sakant, yra liūdna, bet nestebina, nes tai yra toks režimas, jis su savo piliečiais taip elgiasi, tą yra padaręs ir anksčiau“, – kalbėjo G. Landsbergis.
Dar du kaltinamieji, užsienyje gyvenantys Sciapanas Pucila ir Janas Rudzikas, buvo teisiami už akių, jiems atitinkamai skirtos 20 ir 19 metų kalėjimo bausmės.
Iš Graikijos į Lietuvą R. Pratasevičius skrido su mergina ruse Sofija Sapega.
Jai buvo pareikšti kaltinimai pagal virtinę Baudžiamojo kodekso straipsnių, tarp jų – dėl socialinės nesantaikos kurstymo ir grasinimo teisėsaugos pareigūnams. 2022 metų gegužę Baltarusijos teismas S. Sapegai skyrė šešerių metų laisvės atėmimo bausmę.
Po R. Pratasevičiaus ir S. Sapegos arešto 2021 metais pasirodė nufilmuoti jų abiejų „prisipažinimai“, interviu Baltarusijos valstybinei žiniasklaidai. Opozicijos šalininkai sakė, kad šiuos įrašus jie padarė verčiami ir kad tai įprasta režimo taktika kritikams spausti.
Naujausi komentarai