„Mes kelsime šį klausimą (dėl sankcijų paketo Rusijai – ELTA). Atvirai pasakysiu, tai nėra labai populiarus klausimas, nes mes kalbame apie tokius produktus, kurie kai kurioms valstybėms yra nepriimtini, kaip aliuminis, suskystintos dujos ir kai kurios valstybės yra kategoriškai prieš tai“, – trečiadienį vakare Briuselyje žurnalistams kalbėjo G. Nausėda.
„Bet jeigu apskritai užstrigsime svarstymuose ir 14 sankcijų paketo nebus, tai bus didelis nusivylimas mums visiems, ypač tiems, kurie pasisakome, kad ne tik turime įvedinėti sankcijas, bet ir kovoti su jų apėjimu, kas, deja, taip pat yra didelė problema“, – pažymėjo jis.
ELTA primena, kad paskutinį kartą Europos Sąjungos (ES) šalys patvirtino naujas sankcijas Rusijai vasario pabaigoje. Baudžiamosios priemonės pritaikytos 106 asmenims ir 88 subjektams, atsakingiems už veiksmus, kurie kenkia arba kelia grėsmę Ukrainos teritoriniam vientisumui, suverenitetui ir nepriklausomybei.
Tarp jų, pavyzdžiui, yra asmenys, susiję su Šiaurės Korėjos ginklų tiekimu Rusijai, taip pat Šiaurės Korėjos gynybos ministras.
Sankcijos reiškia, kad įšaldomas sankcionuojamų asmenų turtas, su jais negalima vykdyti verslo sandorių, jiems draudžiama atvykti į ES.
Be to, sankcijos įvestos dar virtinei įmonių, prisidedančių prie Rusijos karinio ir technologinio stiprinimo ar jos gynybos ir saugumo sektoriaus plėtros. ES šalys negali parduoti joms karinės paskirties prekių ir technologijų. Kai kurių šių bendrovių būstinės įsikūrusios trečiosiose šalyse, pavyzdžiui, Indijoje, Kinijoje ir Turkijoje. Taip pat numatyti tolesni prekių, kurias Rusija gali naudoti dronų gamybai, eksporto ribojimai.
Naujų plačių ekonominių sankcijų 13-ame pakete nebuvo.
Prieš tai priimtame baudžiamųjų priemonių pakete, be kita ko, buvo įvestas draudimas importuoti deimantus ir deimantinius papuošalus iš Rusijos į ES. Jau seniai galioja plataus masto draudimas importuoti žalią naftą, anglis plieną, auksą ir prabangos prekes, taip pat baudžiamosios priemonės bankams ir finansų įstaigoms.