Pereiti į pagrindinį turinį

G. Nausėda mato prasmę atnaujinti Vyriausybę, omenyje turi labai konkrečias pavardes

Antrajai kadencijai perrinktas prezidentas Gitanas Nausėda tikina matantis prasmę pakeisti dalį ministrų po jo inauguracijos liepą, nepaisant artėjančios esamos Vyriausybės darbo pabaigos.

Gitanas Nausėda

Šalies vadovas sako turintis omenyje kelias konkrečias pavardes, tačiau jų neįvardija.

„Matau (prasmę pakeisti kai kuriuos ministrus – BNS), su išlyga, kad tai nebūtų atsitiktiniai žmonės. Sakydamas tai turiu labai konkrečias pavardes galvoje“, – porinkiminėje spaudos konferencijoje pirmadienį kalbėjo šalies vadovas.

„Tačiau šiandien apie jas nekalbėsiu, nes tai ne šiandienos aktualija. Tai yra tik ta nuostata, kurią pateikiau iki rinkimų, ir aš jos laikausi ir po rinkimų“, – kalbėjo jis.

Prezidento teigimu, „karčių žodžių“ apie kai kurių ministrų darbą galėtų pasakyti visuomenė, „tam tikrų bendruomenių susirūpinimą“, pasak G. Nausėdos, išsako ir kai kurios šalies organizacijos.

„Manau, kad tikrai verta kritiškai pasižiūrėti į Vyriausybės sudėtį“, – teigė G. Nausėda.

Manau, kad tikrai verta kritiškai pasižiūrėti į Vyriausybės sudėtį.

G. Nausėda sako besirenkantis iš keleto kandidatų į Lietuvos kariuomenės vadus

Prezidentu perrinktas G. Nausėda sako kalbantis su keletu kandidatų Lietuvos kariuomenės vado pareigoms užimti, pasibaigus rinkimams žada baigti konsultacijas.

„Konsultacijos jau yra prasidėjusios. Aišku, kažkiek šias konsultacijas trikdė tas faktas, kad prezidento rinkimai dar nebuvo įvykę. Dabar, įvykus prezidento rinkimams, jau galėsime finalizuoti šitas mūsų konsultacijas“, – porinkiminėje spaudos konferencijoje pirmadienį kalbėjo šalies vadovas.

Jis teigė, kad šiai pozicijai užimti yra „keletas tikrai labai rimtų kandidatų“.

„Su kai kuriais iš šitų kandidatų aš jau susitikau ir kėliau ne tik profesionalumo, atsidavimo tėvynei klausimus, bet taip pat ir klausiau, ar jie yra psichologiškai tvirti ir atsparūs, nes gali būti visokių situacijų ir gali būti visokių sąlygų, kurios iškils kariuomenės vado kelyje“, – kalbėjo šalies vadovas.

„Jie turi būti ne tik vizionieriai, bet jie turi būti visapusiškai pasiruošę visomis prasmėmis ir tokių kandidatų, mano supratimu, yra, dabar svarbiausia pasirinkti vieną iš jų“, – pridūrė G. Nausėda.

Dabartinio kariuomenės vado Valdemaro Rupšio penkerių metų kadencija baigiasi šių metų liepą.

Pagal Konstituciją, kariuomenės vadą Seimo pritarimu skiria ir atleidžia prezidentas.

G. Nausėda: mano balsas sprendžiant dėl naujojo eurokomisaro bus svarus

G. Nausėda sako kol kas negalintis įvardyti kandidato į Europos Komisijos (EK) narius ir pridūrė, kad jo balsas šiame procese bus svarus.

„Net jeigu aš norėčiau, net jeigu aš būčiau numatęs, šiuo metu pasakyti, kokia partija arba kokios partijos deleguos kandidatą į eurokomisarus, yra beveik neįmanoma“, – porinkiminėje spaudos konferencijoje pirmadienį kalbėjo šalies vadovas.

„Mano balsas bus svarus šitame procese. Aš tikrai turėsiu labai aiškią nuomonę dėl kandidatų, bet šiandien pasakyti, kad tai bus vienas ar kitas asmuo būtų tiesiog neatsakinga ir tai būtų melo skleidimas“, – sakė G. Nausėda.

Briuselio aktualijų leidinys „Politico“ praėjusią savaitę publikuotoje apžvalgoje konservatorių lyderį, užsienio reikalų ministrą Gabrielių Landsbergį paminėjo kaip vienintelį, kuris gali tapti eurokomisaru iš Lietuvos.

Kurį laiką G. Landsbergio kaip galimo eurokomisaro pavardė minėta ir Lietuvos politikos užkulisiuose, tačiau jis iki šiol nėra viešai komentavęs savo ketinimų ar galimybių dirbti komisijoje.

„Galimi du scenarijai. Pagal pirmą scenarijų ši valdančioji dauguma deleguos. (...) Pagal antrąjį scenarijų tą komisaro kandidatūrą deleguotų jau kita valdančioji koalicija“, – sakė G. Nausėda.

Jis nesiėmė vertinti, kuris scenarijus yra realesnis.

Premjerė Ingrida Šimonytė praėjusią savaitę teigė, kad, priklausomai nuo naujojo Europos Komisijos pirmininko paskyrimo po Europos Parlamento rinkimų, eurokomisarų nominavimas turėtų vykti dar šioje Seimo ir Vyriausybės kadencijoje.

Po vieną eurokomisarą deleguoja kiekviena Europos Sąjungos šalis.

Dabartinėje Europos Komisijoje iš Lietuvos dirba Virginijus Sinkevičius, atsakingas už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę.

Lietuvoje kandidatui į komisiją turi pritarti Vyriausybė, Seimas ir prezidentas, dėl visų kandidatūrų galiausiai dar spręs Europos Parlamentas.

Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, už dabartinį šalies vadovą antrajame ture balsavo per 74 proc. rinkėjų, už konservatorių keltą Vyriausybės vadovę Ingridą Šimonytę – 24 procentai.

Naujai penkerių metų kadencijai G. Nausėda prisieks liepą.

Spaudos konferencija:

 

 

 

 

 

 

Naujausi komentarai

Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų