Kaip teigia vienas iš kreipimosi iniciatorių V. Semeška, M. Puidoko sprendimas Seime balsuojant suplėšyti vieną iš balsavimo lapų yra „galimai nusikalstama veika“.
„Tai ne tik didelė nepagarba Seimo nariams, bet ir galimai nusikalstama veika, kai tautos atstovų akivaizdoje grobiamas ir sunaikinamas svarbus dokumentas su Seimo narių parašais. Neabejoju, kad teisėsauga deramai įvertins tokius Mindaugo Puidoko veiksmus“, – pažymi V. Semeška.
Antradienį Seimo posėdyje vyko vardinis balsavimas, kurio metu, kaip vėliau paaiškėjo, M. Puidokas sudraskė balsuojančiųjų sąrašą, kuriame jis buvo pasirašęs ir nubraukęs savo parašą.
„Po balsavimo sužinojome, kad Seimo narys Mindaugas Puidokas, Seimo salėje, priėjęs prie balsų skaičiavimo komisijos stalo, komisijos bei kitų Seimo narių akivaizdoje pagrobė dokumentą – balsuojančiųjų sąrašą su mūsų, Seimo narių pavardėmis bei parašais, jį sunaikino bei išmetė į šiukšlių dėžę“, – teigiama konservatorių kreipimesi.
Seimo kanceliarijos darbuotojai, radę sunaikinto dokumento dalis šiukšliadėžėje, pateikė visa tai balsų skaičiavimo komisijos pirmininkui Algirdui Butkevičiui, kuris apie šį faktą paskelbė viešai – Seimo posėdžių salėje.
Padarė tokį, tiesą sakant, nesuvokiamą dalyką.
„Manome, kad Seimo narys M. Puidokas, įžūliai elgdamasis, vandališkais veiksmas parodė didelę nepagarbą tautos atstovams, sunaikindamas dokumentą, įrodantį, kad Seimo nariams buvo išduoti vardinio balsavimo biuleteniai. Sunaikintas dokumentas yra vardinio balsavimo procedūros teisėtumo pagrindimo saugotina dalis“, – kreipimesi teigia Seimo nariai, prašantys Generalinės prokuratūros ištirti ir įvertinti M. Puidoko veiksmus.
ELTA primena, kad antradienį, Seimo plenarinio posėdžio metu vyko balsavimas dėl Vidaus tarnybos statuto pataisų.
Visgi, klausimo priėmimas Seime strigo. Parlamentarams apsvarsčius įstatymą pastraipsniui, opozicinės frakcijos pareikalavo organizuoti vardinį balsavimą – kiekvienam Seimo nariui balsuojat popierinėse kortelėse. Procedūros persikėlė į vakarinį parlamento posėdį, tačiau galiausiai opozicija balsavime nutarė nedalyvauti.
Galiausiai Seimas patvirtino naują Vidaus tarnybos statutą, kuriuo, pasak Vidaus reikalų ministerijos (VRM), siekiama gerinti pareigūnų darbo sąlygas ir didinti jų motyvaciją, patobulinti užmokesčio sistemą.
Parlamento etikos sargai pradėjo tyrimą
Seimo Etikos ir procedūrų komisija pradėjo tyrimą dėl parlamentaro M. Puidoko veiksmų antradienį vykusio Seimo posėdžio metu, kai buvo balsuojama dėl Vidaus tarnybos statuto pataisų.
Nors posėdžio metu buvo svarstyta, kad gal reikėtų pakaukti Generalinės prokuratūros tyrimo išvadų, kurių jau paprašė keletas konservatorių, visgi buvo nutarta tyrimą pradėti.
„(M. Puidokas – ELTA) padarė tokį, tiesą sakant, nesuvokiamą dalyką – sugebėjo suplėšyti parašų lapą, kur pasirašė dalis Seimo narių, kurie balsavo vardinio balsavimo metu. Tai iš tikrųjų reikėtų išsiaiškinti, kokios yra pasekmės to ir siūlyčiau tyrimą pradėti, nepaisant to, kad buvo kreiptasi į teisėsaugos institucijas dėl tokio kolegos elgesio“, – komisijos posėdžio metu pasiūlė Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas.
Naujausi komentarai