Pereiti į pagrindinį turinį

L. Linkevičius: turime paremti Rusijos agresiją patiriančias šalis

2019-04-04 16:58

NATO valstybių narių užsienio reikalų ministrų susitikime Vašingtone ketvirtadienį ministras Linas Linkevičius ragino reaguoti į Europos saugumą silpninančius Rusijos veiksmus Juodosios jūros regione ir ginklų kontrolės srityje.

Linas Linkevičius
Linas Linkevičius / V. Skaraičio / Fotobanko nuotr.

„Karinė agresija Rytų Ukrainoje, Krymo aneksija ir militarizacija, dalies Sakartvelo teritorijos okupacija, laivybos laisvės varžymas Juodojoje ir Azovo jūroje yra dalis Rusijos strategijos ardyti Europos saugumo architektūrą. Turime skirti papildomą dėmesį Juodosios jūros saugumui ir paremti Rusijos agresiją patiriančias šalis“, - sakė L. Linkevičius.

Pagal pranešimą, susitikime taip pat daug dėmesio skirta Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų (INF) sutarties pažeidimui. Praėjusiais metais NATO pareiškė, kad Rusija sukūrė ir dislokavo raketų sistemą 9M729, tokiu būdu pažeisdama INF sutartį. JAV ir kiti sąjungininkai jau šešerius metus ragina Rusiją žengti reikiamus žingsnius sutarties išsaugojimui, tačiau Maskva iki šiol nepateikė įtikinamų atsakymų į NATO šalims nerimą keliančius klausimus.

„Sutarties pažeidimas yra strateginės reikšmės iššūkis, ir NATO imsis visų reikiamų priemonių kolektyvinės gynybos ir atgrasymo patikimumui užtikrinti. Rusija šiuo metu nėra bendradarbiavimo partnerė. Vien dialogo akivaizdžiai nepakanka, nes Rusija toliau tęsia agresyvią politiką ne tik Ukrainoje ar Sakartvele, bet taip pat ir Sirijoje, Venesueloje, Balkanuose. Tarptautinės teisės pažeidimai privalo turėti aiškias pasekmes ir kainą“, - pabrėžė L. Linkevičius.

Susitikimo metu ministrai priėmė saugumui Juodosios jūros regione skirtų priemonių paketą. Jį sudaro papildomi sąjungininkų veiksmai ir atitinkamų pajėgumų stiprinimas bei didesnės paramos Sakartvelui ir Ukrainai priemonės.

NATO užsienio reikalų ministrų susitikimas vyksta balandžio 3-4 dienomis Vašingtone, kur prieš 70 metų buvo pasirašyta Šiaurės Atlanto sutartis.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų