Lietuva griežtai pasmerkė įvykusį karinį perversmą Mianmare ir neteisėtą demokratiškai išrinktų politinių lyderių ir pilietinių aktyvistų sulaikymą. Kartu su kitomis ES šalimis ir bendramintėmis Lietuva paragino Mianmaro karinę vadovybę nutraukti nepaprastąją padėtį, grąžinti valdžią teisėtai vyriausybei, paleisti visus sulaikytuosius ir visapusiškai gerbti bei ginti žmogaus teises, pagrindines laisves ir teisinės valstybės principus.
„Esame sunerimę dėl informacijos srautų ribojimo, įskaitant interneto išjungimą, žiniasklaidos varžymą ir žurnalistų bauginimą," - pabrėžė ambasadorius A. Krivas.
Lietuva taip pat paragino Mianmarą visapusiškai bendradarbiauti su Jungtinių Tautų žmogaus teisių mechanizmų ekspertais, įskaitant specialųjį pranešėją dėl žmogaus teisių padėties Mianmare.
Žmogaus teisių taryba priėmė rezoliuciją dėl krizės Mianmare poveikio žmogaus teisėms. Rezoliucija priimta konsensusu, nuo kurio atsiribojo Kinija, Rusija, Venesuela, Bolivija ir Filipinai.
Žmogaus teisių taryba yra tarpvyriausybinis formatas, kurį sudaro 47 šalys narės, išrinktos Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje. Ši organizacija yra atsakinga už visuotinį pagarbos žmogaus teisėms stiprinimą ir kovą su jų pažeidimais. Lietuva šiuo metu dirba stebėtojos statusu bei siekia išrinkimo į Žmogaus teisių tarybą 2022-2024 m. laikotarpiui.
Naujausi komentarai