Europos Parlamento Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komitetas šį klausimą svarstys kitą antradienį, lapkričio 12 dieną.
Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius BNS sakė, kad į Briuselį vyks kartu su generaliniu prokuroru Evaldu Pašiliu ir Kauno apygardos teismo pirmininku Nerijumi Meilučiu – šis teisėjas yra Lietuvos atstovas Europos tarybos teismų tinkle.
„Akcentuosiu, kad Lietuvos teisėjai ir prokurorai yra visos ES teisėjai ir prokurorai ir privalo būti apsaugoti nuo neteisėto išorinio poveikio jiems vykdant jų konstitucines pareigas“, – sakė ministras.
Ministras sakė esąs dėkingas Lietuvos europarlamentarams, keliantiems šį klausimą savo politinėse grupėse. E. Jankevičius išsakė viltį, kad po diskusijų Europos Parlamentas ateityje priims rezoliuciją šiuo klausimu.
Rusija pernai liepą paskelbė pradėjusi tyrimą dėl Lietuvos teisėjų ir prokurorų, prisidėjusių prie Sausio13-osios bylos nagrinėjimo. Maskva juos kaltina neteisėtu Rusijos piliečių persekiojimu.
Lietuvos teisėjai ir prokurorai yra visos ES teisėjai ir prokurorai ir privalo būti apsaugoti nuo neteisėto išorinio poveikio.
Vilniaus apygardos teismas šiemet kovą buvusį sovietų gynybos ministrą Dmitrijų Jazovą ir dar daugiau kaip 60 buvusių sovietų pareigūnų, karininkų pripažino kaltais dėl nusikaltimų žmoniškumui ir karonusikaltimų, jiems už akių skirtos laisvės atėmimo bausmės.
1991 metų sausio 13-osios naktį Sovietų Sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių.
Sovietai karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo Sovietų Sąjungos.
Naujausi komentarai