Sekmadienio vakarą Lietuvoje baigėsi balsavimas antrajame Seimo rinkimų ture. Jame atstovus į parlamentą gyventojai iš viso galėjo rinkti 63 vienmandatėse apygardose.
Antrajame ture dėl vietos Seime varžėsi 37 socialdemokratai, 33 konservatoriai, 13 partijos „Nemuno aušra“ narių, 10 demokratų „Vardan Lietuvos“ ir 10 „valstiečių“, 9 liberalai, po 3 Laisvės partijos, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) ir Lietuvos regionų partijos atstovus. Pakartotiniame balsavime varžysis ir du partijos „Laisvė ir teisingumas“ atstovai, pora savarankiškai išsikėlusių kandidatų bei vienas Nacionalinio susivienijimo narys.
Vyriausioji rinkimų komisija skelbia rezultatus
Išankstiniais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, geriausiai kovoje dėl vienmandačių apygardų kol kas sekasi socialdemokratams. Kaip rodo pirminiai rezultatai, daugiau nei 10 Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) atstovų pirmauja prieš savo konkurentus.
Suskaičiavus daugiau nei pusę apygardoje balsavusių rinkėjų biuletenių, socialdemokratai reikšmingai atitrūkę nuo savo varžovų Alytaus, Gargždų, Aukštaitijos, Kuršo, Mažeikių, taip pat Raseinių-Josvainių, Radviliškio-Tytuvėnų, Žiemgalos rytinėje, Sėlos vakarinėje, Nalšios pietinėje ir Kaišiadorių-Elektrėnų vienmandatėse apygardose.
Socialdemokratai laimi 32 apygardoje. Konservatoriai – 8. Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ turi 7 mandatus. Po jų rikiuojasi „Nemuno Aušra“ su 5 mandatais. Tada – Liberalų sąjūdis, turintis 4 mandatus. „Valstiečiai“ turi 2 mandatus.
Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS), Nacionalinis susivienijimas, partija „Laisvė ir teisingumas“ ir Laisvės partija – po vieną mandatą.
Vieną pergalę kol kas turi save patys išsikėlę kandidatai.
Kaune užtikrintai pirmauja socdemai
VRK duomenimis, laikinojoje sostinėje kol kas vienmandatėse apygardose užtikrintai pirmauja Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) kandidatai.
Savanorių apygardoje laimi socdemė Orinta Leiputė (59,92 proc.). Konservatorius Liudas Mažylis kol kas sulaukė 36,27 proc. balsų. Šioje apygardoje suskaičiuoti rezultatai 12 iš 17 apylinkių.
Socialdemokratas Darius Razmislevičius pirmauja Petrašiūnų-Gričiupio apygardoje su 52,53 proc. rinkėjų balsų. Antras – konservatorius Kazys Starkevičius (44,67 proc.). Šioje apygardoje 8 iš 14 apylinkių.
Panemunės vienmandatėje taip pat pirmauja socialdemokratas Audrius Radvilavičius su 52,03 proc. rinkėjų balsų. Suskaičiavus biuletenius 6 iš 14 apylinkių, antroje vietoje lieka konservatorė Gintarė Skaistė (44,58 proc.).
Aleksoto-Vilijampolės šiuo metu suskaičiuoti balsai 6 iš 13 apylinkių. Pirmauja – socialdemokratas Robertas Kaunas su 61,32 proc. balsų, antras – konservatorius Paulius Lukševičius (34,88 proc.).
Galiausiai Šilainių vienmandatėje suskaičiavus biuletenius 2 iš 11 apylinkių, pirmauja socialdemokratas Laurynas Šedvydis (53,36 proc.). Nuo jo atsilieka konservatorius Martynas Prievelis (43,29 proc.).
Centro-Žaliakalnio apygardoje pirmauja liberalas Simonas Kairys (53,28 proc.). Antras – konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis (41,17 proc.). Šioje apygardoje suskaičiuoti balsai 6 iš 15 apylinkių.
Kalniečių apygardoje, suskaičiavus 4 iš 12 apylinkių, pirmauja konservatorius Arvydas Anušauskas su 49,81 proc. balsų. Nuo jo atsilieka „Nemuno aušros“ kandidatė Aušra Papirtienė (47,81 proc.).
Pasaulio lietuvių vienmandatėje apygardoje – pirmieji rezultatai
Vykstant antrajam Seimo rinkimų turui ir Pasaulio lietuvių vienmandatėje apygardoje balsus suskaičiavus daugiau nei pusėje atstovybių, pirmauja konservatorių kandidatė Dalia Asanavičiūtė, Laisvės partijos atstovė Aušrinė Armonaitė rikiuojasi antra.
Naujausiais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, suskaičiavus balsus 38 iš 52 diplomatinių atstovybių, D. Asanavičiūtė pirmauja su 50,09 proc. rinkėjų balsų. Tuo tarpu A. Armonaitė kol kas yra sulaukusi 46,79 proc. rinkėjų palaikymo.
ELTA primena, kad antrajame Seimo rinkimų ture Pasaulio lietuvių vienmandatėje apygardoje dėl parlamentaro mandato varžėsi „laisviečių“ lyderė Aušrinė Armonaitė, pirmajame ture surinkusi 29,75 proc. balsų, ir konservatorė Dalia Asanavičiūtė, sulaukusi 29,18 proc. rinkėjų palaikymo.
Spalio 27 dieną vykusio Seimo rinkimų pakartotinio balsavimo metu prie balsadėžių išreikšti savo pilietinę valią atėjo 41,31 proc. Lietuvos rinkėjų. Pirmajame rinkimų ture savo balsą atidavė 52,06 proc.
Koalicija – iš trijų partijų
Po pirmojo Seimo rinkimų turo daugiausiai mandatų pelniusių Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė patikino, kad valdančiąją koaliciją ketinama formuoti iš trijų partijų – socialdemokratų, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ ir „valstiečių“. Visgi pastarųjų potencialių koalicijos partnerių santykiai išlieka įkaitę – S. Skvernelis galimybę dirbti koalicijoje su LVŽS ne kartą įvertino skeptiškai ir yra teigęs, jog mieliau dirbtų ne su buvusiais bendražygiais, Ramūno Karbauskio vadovaujamais „valstiečiais“, bet Liberalų sąjūdžiu.
ELTA primena, kad 8 vienmandatininkai vietą parlamente iškovojo jau pirmajame rinkimų ture – tai Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, konservatorė Ingrida Šimonytė, partijos „Nemuno aušra“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis, buvęs „darbietis“, savo nepriklausomą kandidatūrą iškėlęs Viktoras Fiodorovas, socialdemokratė Vaida Aleknavičienė, LLRA-KŠS narys Jaroslav Narkevič, jo bendrapartietė Rita Tamašunienė bei socialdemokratas Eugenijus Sabutis.
Seimo rinkimuose vienmandatėse apygardose iš viso renkamas 71 parlamentaras. Dar 70 vietų Seime renkama pagal partijų kandidatų sąrašus daugiamandatėje apygardoje pirmame ture – 18 mandatų jau užsitikrino Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), 17 – konservatoriai, 14 – partija „Nemuno aušra“, 8 – Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, 7 – Liberalų sąjūdis ir dar 6 – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).
(be temos)
(be temos)