„Konservatoriai gali sveikinti, nesveikinti (su pergale – ELTA) – mes jokių koalicijų nematome. Yra ir dar vienas įdomesnis variantas – „Nemuno aušra“, kuri, matyt, yra labai sprangus bet kokių svarstymų objektas“, – sekmadienio vakarą rinkimų štabe žurnalistams sakė G. Paluckas.
„Galima paspringti. Nenorėtume. Norėtume paprastesnių patiekalų – jeigu jau galima ir aritmetika gaunasi formuoti kažkokias koalicijas iš tų politinių jėgų, kurios yra nuspėjamos, kurios yra išbandytos“, – tikino jis.
Politikas taip pat sureagavo į minėtos „Nemuno aušros“ lyderio prognozes – esą po rinkimų dešinieji konservatoriai galėtų dirbti su socialdemokratais ir taip sudaryti „2G“ projektą. G. Palucko teigimu – tai tik rinkiminė retorika ir „fantazijos“.
„Žinau, kad jis (Remigijus Žemaitaitis – ELTA) neįsižeis, bet pas jį galvoje kažkoks keistas šiukšlynas, į kurį sukrenta bet kas. Ir jis kartais išspinduliuoja tokius dalykus, kurių paskui pats nesupranta ir atsiprašinėja. Šiuo atveju, manau, tai yra tiesiog rinkiminės batalijos, tam tikra fantazija – nei 2G, nei 3G, nei 5G“, – sakė G. Paluckas.
„Tokių dalykų nėra, nebuvo ir nebus“, – kategoriškos pozicijos konservatorių atžvilgiu laikėsi jis.
Kaip skelbta anksčiau, šią savaitę apie galimą konservatorių ir socialdemokratų bendrystę užsiminė R. Žemaitaitis. Anot jo, kadaise gyvavęs „2K“ projektas, kai Gedimino Kirkilo mažumos Vyriausybę parėmė Andriaus Kubiliaus vedami konservatoriai, gali tapti „2G“ projektu – Gabrieliaus Landsbergio ir G. Palucko bendradarbiavimu.
Neatskleidžia, ar svarsto apie galimą portfelį Ministrų kabinete
Vasarą drąsiau apie galimą vadovavimą Vyriausybei kalbėjęs G. Paluckas yra įsitikinęs – partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė yra geriausias pasirinkimas į premjero postą. Tačiau jis tiesiai neatsako, ar galimai ruošiasi šias pareigas perimti.
„Nei ruošiuosi, nei nesiruošiu“, – tepasakė jis.
„Jeigu laimėsime, kažką tikrai siūlysime į premjerus. (...) Vilija yra pati geriausia ir visa Lietuva tuo tiki“, – kalbėjo G. Paluckas.
Jis neatskleidė ir to, ar būsimoje Vyriausybėje matytų save vadovaujant kokiai nors ministerijai.
„Aš ir be portfelio gražus. (...) Niekas nedėlioja Vyriausybių ir ministerijų, neskirsto ministrų po pirmo turo“, – patikino jis.
G. Paluckas: tikimės laimėti bent trečdalį vienmandačių
Antruoju numeriu LSDP sąraše esantis G. Paluckas mano, kad jo atstovaujama partija laimės Seimo rinkimus daugiamandatėje apygardoje, antri liks konservatoriai, o vienmandačių apygardų socialdemokratai tikisi laimėti bent trečdalį.
„Manau, kad laimėti rinkimus, jeigu mes norime sudėję abu turus, turime rinkti mažiausiai trečdalį (vienmandačių – ELTA). (...) 20 ar 23, tai čia jau su paklaida – jeigu atmetam didžiuosius miestus, kurių mes paprastai neįkandam, gal čia bus kažkokia sėkmės istorija šį kartą, duok Dieve, vadinasi, lieka tas susiaurėjęs ratas, ką lieka laimėti“, – „Delfi“ rinkimų laidoje kalbėjo G. Paluckas.
Kalbėdamas apie rezultatus daugiamandatėje apygardoje, politikas antrąją vietą prognozavo konservatoriams, trečiąją – R. Žemaitaičio vadovaujamai „Nemuno aušrai“
„Aš nuoširdžiai tikiuosi, kad pirmi bus socialdemokratai. (...) Antri visgi bus kolegos konservatoriai, matome tam tikrą aktyvumą didžiuosiuose miestuose, jis tikrai gana stiprus. O treti, matyt, bus ta „Nemuno (aušros – ELTA)“ bangelė, polderius pastatę ir tą bangelę pakėlę „aušrininkai“, – kalbėjo politikas.
„Padarėme tiek, kiek tuo metu galėjome. Tai galbūt nėra mūsų galimybių ribos, bet kiek sugebėjome, tiek padarėme. Niekas nesibaigė, prasideda antras turas – tikimės kad ten irgi turėsime neblogus šansus“, – apie socialdemokratų įdirbį kalbėjo G. Paluckas
LSDP štabo vadovas džiaugiasi piliečių aktyvumu Seimo rinkimuose: tai rodo gerą tendenciją
Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) rinkimų štabo vadovas Robert Duchnevič džiaugiasi, jog šių metų Seimo rinkimai prie balsadėžių pritraukė daugiau rinkėjų nei prieš ketverius metus. Politiko manymu, tai geras ženklas ir tendencija rinkimų lyderiais laikomiems socialdemokratams.
„Manau, socialdemokratams yra gerai dėl to, kad mūsų rinkėjas ne visada taip, kaip konservatorių rinkėjai, ateina (į rinkimus – ELTA) taip stropiai“, – sekmadienį partijos rinkimų štabe žurnalistams sakė R. Duchnevič.
„Aišku, norisi, kad tos pilietinės visuomenės būtų dar didesnis aktyvumas. Bet ką padarysi – turime, ką turime. Bet turime geriau, nei 2020 metais. (…) Džiugina, kad daugiau nei pusė rinkėjų išreiškė savo valią. Manome, kad tai rodo gerą tendenciją“, – pastebėjo jis.
Aukštesnis aktyvumas fiksuotas didmiesčiuose – čia esančiose apygardose daugiau balsų renka centro-dešinės jėgos. Klausiamas, ar tai yra prastas ženklas LSDP, R. Duchnevič nesutiko.
„Nemanau. Reikia skaičiuoti, kiek bendrai (balsų – ELTA) surinksime. Reikia žiūrėti ne tik į konservatorius, nes mes ir jie esame reitingų lyderiai, bet žiūrėti ir į tai, ką kitos partijos gali surinkti. Galime kalbėti ir apie Remigijaus Žemaitaičio projektą, kuris neaišku, kiek rinks tų balsų. Vėlgi, kai bus paryčiais suskaičiuoti balsai, tada galėsime įvertinti, kokie tie rezultatai yra“, – tikino jis, pastebėdamas, kad LSDP turi pranašumą daugelyje vienmandačių apygardų.
„Vienmandatėse socialdemokratai tikrai turi daug stiprių kandidatų. Kai viską sumesime bendrai į mūsų tą dėžutę, kiek turime sąrašinių balsų ir kiek turime vienmandatėje, tada ir bus aiškus laimėtojas“, – sakė štabo vadovas.
R. Duchnevič neatskleidė, kiek socialdemokratai tikisi iškovoti vienmandačių apygardų jau pirmajame ture.
„Galbūt paliksiu tą intrigą mums visiems pastebėti“, – pridūrė Vilniaus rajono meras.
Sekmadienį įvyko pirmasis Seimo rinkimų turas. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, išreikšti savo pilietinę valią prie balsadėžių atėjo 52,06 proc. Lietuvos rinkėjų. Išankstiniame balsavime dalyvavo 11,75 proc. piliečių, o rinkimų dieną balsavo 40,31 proc.
Prieš ketverius metus, 2020 m., rinkėjų aktyvumas siekė 47,16 proc.
Dėl 141 Seimo nario mandato rungiasi 14 partijų ir viena koalicija. 71 Seimo narys renkamas vienmandatėse apygardose. Jeigu nė vienas kandidatas nesurinks penktadalio visų vienmandatės apygardos rinkėjų balsų, spalio 27 d. bus rengiamas antrasis Seimo rinkimų turas.
Dar 70 atstovų parlamente piliečiai išrenka pagal partijų sąrašus daugiamandatėje apygardoje. Politinės jėgos gaus mandatus, jeigu surenka ne mažiau kaip 5 proc. balsų. Tiesa, koalicijoms ši kartelė siekia 7 proc. – mažiausiai tiek balsų, kad gautų vietų Seime, turės surinkti Taikos koalicija bei jungtinį sąrašą sudarę „valstiečiai“.
Naujausi komentarai