„Šiandien gavau patvirtinimą, kad jie mane priėmė ir aš dirbsiu Europos liaudies partijos grupėje“, – BNS trečiadienį sakė A. Maldeikienė.
„Visi, kas skaitė mano knygas, žino, kad aš esu labai klasikinė krikdemė“, – pridūrė ji.
A. Maldeikienė teigė neketinanti stoti į Tėvynės sąjungą – Lietuvos krikščionis demokratus.
Politikė pranešė, kad kaip nuolatinė narė dirbs Ekonomikos ir pinigų politikos komitete, o pakaitine nare bus Biudžeto komitete.
A. Maldeikienei pasirinkus dešiniuosius, Europos liaudies partijos grupėje dirbs daugiausiai europarlamentarų iš Lietuvos. Šiai frakcijai taip pat priklausys konservatoriai Andrius Kubilius, Liudas Mažylis ir Rasa Juknevičienė.
Žaliųjų frakcijos / Europos laisvojo aljanso gretose dirbs du Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos delegatai Bronis Ropė ir Stasys Jakeliūnas.
Europos Parlamento socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso frakcijai priklausys du socialdemokratai Vilija Blinkevičiūtė ir Juozas Olekas.
Du lietuviai taip pat priklausys Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcijai, tai jau anksčiau šioje grupėje dirbęs Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas ir Liberalų sąjūdžio atstovas Petras Auštrevičius.
Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininkas Valdemaras Tomaševskis toliau dirbs Europos konservatorių ir reformistų frakcijoje.
Naujos kadencijos Europos Parlamentas darbą pradės liepos 2 dieną.
Europos tradicinių partijų pozicijos per gegužę vykusius rinkimus nusilpo, bet šioms politinėms jėgoms pavyko išsaugoti daugumą prieš dešiniųjų populistus.
Vis dėlto po rinkimų daugumą prarado EPP ir socialistai.
Įvairios populistinės, euroskeptiškos ir dešiniojo sparno partijos 750 vietų parlamente laimėjo per 150 mandatų, tačiau vieningos koalicijos nesuformavo.
Naujausi komentarai