Pereiti į pagrindinį turinį

Ministerija: Rusijos lėktuvas Lietuvos oro erdvės nepažeidė

2014-11-13 20:44
BNS inf.
Š. Mažeikos / BNS nuotr.

Rusijos karinis lėktuvas, dėl kurio buvo pakelti NATO naikintuvai, skrido palei Baltijos šalis, bet Lietuvos oro erdvės nepažeidė, ketvirtadienį pranešė Krašto apsaugos ministerija, patikslinusi Olandijos vyriausybės pranešimą.

Anot ministerijos, Lenkijoje budintys Nyderlandų karinių oro pajėgų naikintuvai F-16 atpažino neutraliais vandenimis  iš Karaliaučiaus į Rusijos žemyninę dalį palei Baltijos valstybes be iš anksto suderinto skrydžio plano skridusį Rusijos transportinį orlaivį „Ilyushin“. Lėktuvai buvo pakelti trečiadienį.

„Atkreipiame dėmesį į tai, kad Lietuvos nacionalinė oro erdvė pažeista nebuvo, orlaivis skrido NATO reagavimo zonoje virš Baltijos valstybių, į kurią įskridus orlaiviui, privalomai keliami NATO naikintuvai“, - teigiama KAM pranešime spaudai.

Ministerija pažymi, kad NATO naikintuvų skrydžiai atpažinti ir palydėti prie Baltijos valstybių sienų priartėjusius orlaivius yra standartinė NATO oro policijos misijos procedūra.

„Tačiau Rusijos karinių orlaivių  suaktyvėjimas prie Baltijos valstybių sienų kelią nerimą. Orlaivių skrydžiai be iš anksto suderintų  planų ir išjungus atsakiklius taip pat kelia grėsmę civilinės aviacijos saugumui“, - rašoma pranešime.

Kiek anksčiau naujienų agentūra Reuters, remdamasi Nyderlandų vyriausybe, pranešė, esą du Baltijos šalių oro erdvėje patruliuojančių NATO pajėgų olandų naikintuvai perėmė Rusijos transportinį lėktuvą „Iljušin“, kai jis įskrido į Estijos ir Lietuvos oro erdvę, ketvirtadienį pranešė Nyderlandų vyriausybė.

NATO neseniai pranešė apie sustiprėjusį Rusijos karinį aktyvumą oro erdvėje virš Baltijos jūros. Praėjusį mėnesį Norvegija pakėlė savo naikintuvus F-16 palydėti keturių Rusijos bombonešių.

Ketvirtadienį Britanijos, trijų Baltijos šalių ir Norvegijos, Danijos, Suomijos ir Švedijos gynybos ministrai susitarė stiprinti bendradarbiavimą žvalgybos srityje ir oro pajėgų apmokymuose, atsakant į padidėjusį Rusijos aktyvumą šiaurinėje Europos dalyje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų