„Turime surasti mechanizmą, kuris paskatintų žmones prisijungti prie nuotekų tinklų, apie baudas (neprisijungusiems - BNS) kalba neina. (...) Turime surasti finansinį mechanizmą, padėti socialiai remtiniems žmonėms, kad jie galėtų turėti visus civilizacijos būtinumus. Manau, kad mes turime daryti viską, nes tai yra kita gyvenimo kokybė, mūsų Vyriausybės uždavinys yra parodyti, kad tai yra civilizacijos privalumai“, - antradienį interviu LRT radijui sakė S.Skvernelis.
Anot jo, nepakankamą gyventojų prijungimą prie centralizuotos nuotekų sistemos lėmė prastai išvystyta infrastruktūra.
„Milijardai investuota į perteklinę infrastruktūrą mažėjant gyventojų skaičiui ir nepadarant mechanizmo iki galo, kad būtų galima žmonėms prisijungti. Neužtenka padaryti infrastruktūrą iki sklypo ribos. Didžiausias noras buvo įsisavinti ES lėšas, nesvarbu kokiais būdais, sudėti viską po žeme, užkasti, paimti tą milijardą ir pasakyti, kad padarėm. Bet padaryta net ne pusė darbo. Tai didžiulė gėda, kad šiandien namų ūkiai neturi net vandentiekio, tualeto, normalių civilizuotų gyvenimo sąlygų“, - kalbėjo premjeras.
Kaip anksčiau skelbė žiniasklaida, Europos Komisija teigia, kad Lietuva neįvykdė visų Miesto nuotekų valymo direktyvos reikalavimų. Pavyzdžiui, pažeidimu laikoma tai, kad Lietuva neužtikrino, jog 58 aglomeracijose ne mažiau kaip 98 proc. nuotekų būtų tvarkoma centralizuotai ir ne daugiau kaip 2 proc. - individualiose nuotekų tvarkymo sistemose.
Preliminariais duomenimis, visiems Miesto nuotekų valymo direktyvos reikalavimams įgyvendinti dar reikėtų apie 100 mln. eurų.
Naujausi komentarai