Pereiti į pagrindinį turinį

Naujos kadencijos Seimo nariams įteikti pažymėjimai

2016-11-03 13:43
BNS inf.

Ketvirtadienį parlamento rūmuose naujai išrinktiems Seimo nariams įteikti pažymėjimai. Dvylika politikų neatvyko į ceremoniją.

Zenonas Vaigauskas ir Rūta Miliūtė

„Tuoj kiekvienas turėsite plastikinę kortelę, joje yra dvi mikroschemos, viena skira balsuoti Seimo posėdžių salėje, su kita galima susisiekti ir nustatyti to asmens tapatybę distanciniu būdu. Su ja galima patekti į Seimo rūmus, Vyriausybę, Prezidentūrą“, – prieš teikdamas pažymėjimus sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Jis prašė tautos išrinktųjų saugoti pažymėjimus, jų nelankstyti, kad nesulaužytų ten esančių mikroschemų.

Z.Vaigauskas teigė, kad vienas Seimo narys išrenkamas iš 17 tūkst. Lietuvos rinkėjų. Į vieną vietą parlamente šiemet pretendavo po dešimt kandidatų.

VRK pirmininkas taip pat priminė, kad lapkričio 14-ąją vyks pirmasis naujojo Seimo posėdis. Iki tol naujieji parlamentarai privalo būti atsisakę visų su Seimo nario darbu nesuderinamų pareigų.

Pasak Z.Vaigausko, 39 į Seimą išrinktiems savivaldybių tarybų nariams VRK automatiškai panaikins įgaliojimus.

VRK vadovas pranešė, kad kol bus išrinktas parlamento pirmininkas, pirmajam posėdžiui pirmininkaus vyriausias Seimo narys „tvarkietis“ Juozas Imbrasas. Jam atminimui ketvirtadienį įteiktas simbolinis plaktukas.

Jauniausia kitos kadencijos Seimo narė 25 metų „valstietė“ Rūta Miliūtė BNS sakė, kad jos darbas bus tinkamai atstovauti visuomenės interesams.

„Įsivaizduoju savo darbą kaip ir kiti Seimo nariai, nepriklausomai nuo amžiaus. Uždaviniai – tinkamai atstovauti visuomenės interesams, atsakingai dirbti, atsakingai dalyvauti visuose posėdžiuose, komitetų darbe“, – sakė ji.

Politikos mokslų bakalauro laipsnį turinti R.Miliūtė teigė, kad galėtų dirbti Užsienio reikalų komitete.

Naujos kadencijos Seime dirbs 59 dabartiniai parlamentarai ir 82 nauji arba po pertraukos į parlamentą grįžę politikai.

Didžiausią frakciją naujajame parlamente turės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Ji per spalį vykusius Seimo rinkimus užsitikrino 56 mandatus iš 141. Konservatoriai laimėjo 31 mandatą, socialdemokratai – 17, Liberalų sąjūdis – 14, po aštuonis – Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga bei partija „Tvarka ir teisingumas“. Du mandatus laimėjo Darbo partija, po vieną – Lietuvos žaliųjų partija, Centro partija bei partija „Lietuvos sąrašas“. Du mandatus gavo save išsikėlę kandidatai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų