Uošvė netiki
Viešoje erdvėje vis daugėja gandų, kad tarp Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko (LVŽS) Ramūno Karbauskio ir jo partijos narės Gretos Kildišienės gali būti ne vien politiniai ryšiai.
R.Karbauskio pirmoji pažintis su tuo metu jau išsiskyrusia ir dukrą auginančia G.Kildišiene įvyko 2014 m. rudenį, kai vienas didžiausių žemvaldžių su savo partijos Panevėžio skyriumi susiruošė į žygį "Aukštaitijos kovų keliais". Viešai skelbiama, kad žygio metu moteris ėmė bendrauti su politiku, o vėliau jie atsiskyrė nuo grupės. Netrukus eilinė partijos narė, turinti tik vidurinį išsilavinimą, šoktelėjo karjeros laipteliu – buvo išrinkta LVŽS Panevėžio skyriaus pirmininke, prieš tai išformavus senąjį skyrių, vėliau tapo sąjungos pirmininko pavaduotoja, o išrinkus į Seimą, – frakcijos seniūno pavaduotoja.
Maža to, G.Kildišienė naudojasi R.Karbauskio bendrovės "Agrokoncernas" visureigiu "Range Rover", kuris, politiko teigimu, yra išperkamosios nuomos būdu perleistas moters giminaičiui – šis, esant reikalui, politikei leidžia juo naudotis kelionėms iš Vilniaus į Panevėžį ir Anykščius. Neoficialiomis žiniomis, tai G.Kildišienės mama.
Anksčiau sunkokai vertusis, po pažinties su R.Karbauskiu G.Kildišienė išsinuomojo butą Panevėžio prestižinėje vietoje, nusipirko "Mercedes", vyko ilsėtis į šiltuosius kraštus.
Tiek R.Karbauskis, kurio žmona su dviem sūnumis gyvena Ispanijoje, tiek G.Kildišienė neigia, kad juos sieja kas nors daugiau nei partiniai ryšiai.
Ar pasklidę faktai apie šiuos parlamentarus tėra iš piršto laužti gandai, o gal byloja apie R.Karbauskio antrosios šeimos griūtį? Kas ne kas, bet tiksliausiai tai gali nujausti politiko uošvė.
"Šia tema – be komentarų. Nenoriu komentuoti. Tegu komentuoja, iš kur eina gandai. Gandais aš netikiu. Mano žentas ne tiek kvailas, kad darytų tokias nesąmones. Aš tikrai netikiu. Per daug gerai jį pažįstu. Jų labai graži ir darni šeima. Kiekvienais metais mes visi kartu atostogaujame. Aš manau, kad korespondentai nenustatė fakto, kad jie vienoje lovoje miegotų. Reikia pagalvoti ir apie šeimą, ir apie visus artimus žmones. Tikrai negražu", – "Kauno dienai sakė Regina Šaltinienė, R.Karbauskio uošvė ir jo žmonos Linos motina.
Mano žentas ne tiek kvailas, kad darytų tokias nesąmones. Aš tikrai netikiu.
Pirmosios kregždės
Sakoma, meilė nepaiso politinių atspalvių, jis galvas gali apsukti tiek socialdemokratams, tiek krikščioniškąjį tikėjimą išpažįstantiems ir propaguojantiems konservatoriams.
Konservatorių simbolis – kregždutės. Simboliška, kad Seimo politikų meilės pradininkai buvo konservatoriai Rasa Rastauskienė ir Zenonas Juknevičius. Kai 1990 m. rudenį žurnalistai tada dar buvusiame Vilniaus užmiestyje, kur šiandien įsikūręs prekybos centras BIG, pastebėjo du žigulius su tuometės Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo numeriais, o šalia jų – atsisveikinant besibučiuojančius Rasą ir Zenoną, konservatoriai tai buvo linkę laikyti prasimanymais, socialdemokratai taip pat netikėjo.
Vilnietis teisininkas Z.Juknevičius turėjo šeimą, augino dukrą ir sūnų. R.Rastauskienės vyras dirbo ir gyveno Pasvalyje. Abu politikai viešai savo santykių nebuvo linkę deklaruoti. Tačiau 1996 metų rugpjūtį, jau išsiskyrę, abu vos ne iš Seimo nuėjo į Civilinės metrikacijos biurą susituokti.
Kovo 11-osios Akto signataras konservatorius Vidmantas Žiemelis Seime atkreipė dėmesį į kitą signatarę – Laimą Liuciją Andrikienę. Politikė tuomet buvo našlė – jos vyras 1992 m. žuvo automobilio avarijoje.
V.Žiemelis turėjo žmoną, su kuria augino du sūnų ir dukrą. Šis romanas rutuliojosi visų akyse, abu politikai Seime neslėpė, kad juos sieja šis tas daugiau nei politika. Patylomis išsiskyręs su žmona, V.Žiemelis vis dėlto vedė L.Andrikienę. Tačiau poros meilei nebuvo lemta būti ilgalaikei – po aštuonerių metų 2006-ųjų Kalėdas L.Andrikienė sutiko viena. V.Žiemelis vėliau vedė trečią kartą.
Privertė atjaunėti
Tais pačiais metais, kai Z.Juknevičius vedė R.Rastauskienę, per Seimo rinkimus Centro sąjungos būstinėje žinomas politikas ir Seimo narys Kęstutis Glaveckas susipažino su apie politiką svajojančia verslininke Rūta Rutkelyte. Jam tada buvo 49-eri, jai – 38-eri metai.
Senokai išsiskyrusios su pirmuoju vyru centristų kandidatės į Seimą širdis seniai buvo laisva, tačiau K.Glaveckas turėjo žmoną. Pastaroji neslėpė, kad jai vyro romanas buvo didžiulis smūgis.
Vis dėlto Aušra Glaveckienė, kaip ir kitos Seimo narių paliktos žmonos, skandalo nekėlė. 1999 m., beveik po trejų metų pažinties ir draugystės, K.Glaveckas ir R.Rutkelytė, abu Seimo nariai, susituokė. K.Glavecką meilė labai pakeitė – jis numetė nemažai svorio, smarkiai atjaunėjo.
Garsiausios vestuvės
2002 m. balandį tuometis socialdemokratų premjeras Algirdas Mykolas Brazauskas išvyko atostogų į Egiptą. Spaudoje netrukus pasirodė įrodymų, kad politikas ilsisi ne vienas, o su vilniete Kristina Butrimiene. Kilus ažiotažui, vos į Lietuvą grįžusi pora susituokė.
Žurnalistų sluoksniuose pasklido kalbų, kad žinią apie A.M.Brazausko atostogas nutekino pati K.Butrimienė, siekusi, kad jų ryšiai taptų žinomi visuomenei.
A.Brazauskas su savo antrąja žmona susipažino dar 1972 m. Vilniaus sporto rūmuose, ypatingiems asmenims skirtame bufete. Tuomet jis buvo Lietuvos SSR plano komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas, ji – bufetininkė. A.Brazauskas turėjo žmoną gydytoją Juliją, su kuria užaugino dvi dukras, K.Butrimienė – vyrą Antaną, kuriam pagimdė sūnų.
2009 m. pradžioje A.M.Brazauskas atviravo, kad simpatiją Kristinai pajuto prieš 25 metus, tačiau tuo metu neardė šeimų vien todėl, kad augo abiejų vaikai, be to, jis užėmė aukštus postus, todėl manė, jog visuomenės reakcija į tokius jo veiksmus galėjo būti neprognozuojama. "Ir taip, kas dėjosi visuomenėje, kai nebeišlaikiau – būdamas premjeras išsiskyriau su Julija ir vedžiau Kristiną. Bet daugiau kitaip nebebuvo įmanoma", – yra sakęs A.M.Brazauskas.
Dokumentiniame filme "In Memoriam Algirdui Mykolui Brazauskui" jis tvirtino, kad Kristina sužavėjo charakteriu: "Graži moteris, simpatiška. Labai gero charakterio. Duok Dieve, ir visoms jaunamartėms būti žmogiško charakterio, suprasti kitą žmogų."
Po pažinties – karjera
2004 m. tapęs Seimo nariu, Darbo partijos pirmininko Viktoro Uspaskicho pavaduotojas 49-erių Antanas Bosas užmezgė romaną su perpus jaunesne Vitalija Vonžutaite. Loreta Bosienė, antroji Antano žmona, sužinojusi apie vyro romaną, buvo šokiruota. Išsiskyręs su antrąja žmona, A.Bosas kartu su V.Vonžutaite įsirengė butą. Tačiau merginai pagyvenęs verslininkas ir politikas greitai nusibodo.
Išsikrausčiusi iš buto, V.Vonžutaitė grįžo pas savo jaunesnį draugą. A.Bosas vienas ilgai nebuvo. Netrukus jis buvo pastebėtas poilsiaujantis su moksleive iš Prienų Austrijos Alpėse. Po to jo akys užkliuvo už gražios verslininkės Dainos Randers, gyvenusios Vilniuje su vyru ir dviem vaikais. Moteris nesugebėjo atsispirti jo kerams.
Po pažinties su A.Bosu sekė stulbinanti V.Vonžutaitės karjera. Ji tapo dešiniąja Darbo partijos įkūrėjo V.Uspaskicho ranka, buvo išrinkta į Seimą. Tiesa, karjera baigėsi ne taip šauniai, kaip norėtųsi, – moteris buvo teisiama Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje.
Įsimylėjo buvusias pavaldines
Paskutinieji Seimo narių meilės vingiai rodo, kad artimiausias kelias jų žmonomis tapti – įsidarbinti patarėjomis arba padėjėjomis.
Bene pirmasis šį takelį pramynė 2008 m. Seimo nariu tapęs telšiškis Almantas Petkus. Į Seimo bendrabutį atsikraustęs partijos "Tvarka ir teisingumas" narys kolegų ir aplinkinių buvo matomas su moterimi, už rankos besivedžiojančia penkerių metų mergaitę. Kai netrukus moteris ėmė lauktis antrąkart, politikas paprašė didesnio gyvenamojo ploto.
Niekas net neabejojo, kad A.Petkus gyvena kartu su žmona Rosita, kurią jis kaip žmoną deklaravo kandidatuodamas į Seimą. Deja, pasirodė, kad greta jo esanti moteris – Lina Plieniūtė, buvusi Bugienė.
A.Petkus Liną paprasčiausiai atsivežė į Vilnių, oficialiai žmonai apie tai net neįtariant.
Prieš tai ji buvo Telšių rajono savivaldybės strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja. Šiaulių universitete socialinius mokslus krimtusi moteris konkurso tvarka įsidarbino iš pradžių vyriausiąja specialiste, o po kelerių metų ėmė vadovauti skyriui. Tuo metu A.Petkus buvo Telšių rajono meras.
Ką tik naują santuoką sukūrė konservatorius, vienas iš ilgamečių Seimo narių ir tylenis Jurgis Razma. Jo išrinktoji – Rietavo savivaldybėje, Daugėduose, gyvenusi Vilija Butkevičienė. Jos ir vyro Jono išpuoselėta sodyba prieš šešerius metus apylinkėje buvo pripažinta geriausiai tvarkoma.
Vilija yra baigusi Šiaulių pedagoginį institutą ir septyniolika metų dirbo pradinių klasių mokytoja. Plungės "Babrungo" pagrindinėje mokykloje mokytojavo šešiolika metų, bet 2010 m. dėl mažėjančio mokinių skaičiaus neteko darbo. Jos vyras J.Butkevičius dirbo Plungėje su mediena, tačiau tuo metu taip pat liko be darbo. Tuo metu didžiausia sutuoktinių svajonė, pasak jų pačių, buvo susirasti darbą. V.Butkevičienė rado – tapo J.Razmos padėdėja. Netrukus politiko automobilis savaitgaliais dažnai būdavo pastebimas Daugėduose. "Darbo reikalai", – į žurnalistų įžvalgas, ar kartais ne meilės reikalai gena į Žemaitiją, atsikirsdavo J.Razma.
Praėjusiųjų metų gegužę Seimo narys konservatorius Arvydas Anušauskas, būdamas 51-ų, vedė perpus jaunesnę Dailės akademijos magistrantę Liną Bulanovaitę. Tiesa, moteris nebuvo politiko nei patarėja, nei padėjėja – atlikdama Seime praktiką, į vieną pačios organizuotą renginį pakvietė A.Anušauską. Nuo tada tarp jų ir užsimezgė romanas.
Naujausi komentarai