„Įvyko klaida. Rezoliucijoje buvo daug pataisų, aš balsavau prieš pataisas, nes tarp jų buvo ir siūlymų mažinti finansavimą“, – Eltai teigė P. Gražulis.
„Aš suklydau, tas balsavimas vyksta keletą sekundžių. Tai buvo žmogiška klaida, čerkštelėjo telefonas ir per tą laiką aš neišgirdau, už ką yra balsuojama. Pagalvojau, kad tai eilinė pataisa, o tuo metu jau buvo balsavimas už visą projektą“, – akcentavo jis.
P. Gražulio teigimu, sesijoje „pataisa ėjo po pataisos“.
Vis dėlto, kaip galima matyti EP plenarinės sesijos vaizdo įraše, balsavimas dėl paskolos Ukrainai buvo pirmasis klausimas šioje sesijoje, už atskiras pataisas prieš tai balsuojama nebuvo.
„Ten buvo daug pataisų – tai mažinti sumą, tai didesnės kontrolės, daug įvairiausių buvo pataisų ir aš joms nepritariau, aš pritariau originaliam tekstui“, – kalbėjo europarlamentaras.
Europarlamentaras pabrėžia, jog jau kreipėsi su prašymu pakeisti jo balsą.
„Kadangi sistema leidžia, tą balsavimą aš pataisiau. Aš tą parašiau raštu, noriu pažiūrėti, ar priėmė mano pataisymą“, – dėstė P. Gražulis.
Žinią apie tai, kad politikas balsavo prieš 35 mlrd. eurų paskolą Ukrainai, kuriai padengti bus naudojamas pelnas iš įšaldyto Rusijos turto Vakaruose, antradienį pranešė portalas „15min“.
Aš suklydau, tas balsavimas vyksta keletą sekundžių.
Portalo duomenimis, Lietuvos deleguoti europarlamentarai Virginijus Sinkevičius ir Waldemaras Tomaszewskis balsavime nedalyvavo, o Vytenis Andriukaitis, Petras Auštrevičius, Vilija Blinkevičiūtė, Rasa Juknevičienė, Andrius Kubilius, Paulius Saudargas, Aurelijus Veryga ir Dainius Žalimas balsavo už paramą Ukrainai.
EP nurodo, jog tai – tik protokolui
Europarlamentarui P. Gražuliui balsavus prieš milijardinę paskolą Ukrainai, o vėliau paprašius pakeisti poziciją, EP nurodo, kad jo prašymas bus užfiksuotas protokole, tačiau galutiniam balsavimo rezultatui įtakos neturės.
„Europos Parlamento nariai turi teisę pranešti apie balsavimo pataisymą ir ketinimą balsuoti kitaip. Tą jie gali padaryti iki kitos sesijos pradžios, kai formaliai tvirtinamas praėjusios sesijos protokolas. Šis pareiškimas nekeičia galutinio balsavimo rezultato“, – komentare BNS trečiadienį nurodė EP spaudos tarnyba.
Ši parama taps esmine Didžiojo septyneto valstybių birželį prisiimto įsipareigojimo skirti Ukrainai iki 50 mlrd. JAV dolerių dalimi.
ES paskola, kuriai pritarė didžioji įstatymų leidėjų dauguma, yra dalis didesnės 50 mlrd. dolerių iniciatyvos, dėl kurios birželio mėnesį susitarė Didžiojo septyneto (G7) šalys.
ES yra pirmoji iš G7 valstybių paskelbusi, kokią sumą skiria savo daliai šiame plane, ir vis dar laukia, kol savo dalį paskirs JAV ir kitos šalys.
Numatoma, kad Europos Sąjungos (ES) makrofinansinė parama bus išmokėta iki 2025 m. pabaigos, tačiau tik su sąlyga, kad Ukraina įsipareigos gerbti žmogaus teises, laikytis teisinės valstybės principo ir taikyti veiksmingus demokratinius mechanizmus.
Paskolos galutiniam suteikimui dar būtinas formalus ES Tarybos pritarimas, balsavimas turėtų vykti už kelių dienų.