„Aš alternatyvų tikrai nesvarstau ir naujų koalicijų nekonstruoju, nes esu įpratęs, pasirinkęs kryptį, ja žygiuoti ir stengtis išlaikyti tai, ką turi, o ne nuolat alternatyvas kažkokias tai dėlioti“, – interviu BNS trečiadienį sakė Vyriausybės vadovas.
„Tai galų gale atima laiką, tai galų gale erzina ir tai kompromituoja pačias pastangas stengtis dėl vienos koalicijos“, – pridūrė jis.
Taip jis kalbėjo demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ valdybai trečiadienį renkantis aptarti padėtį valdančiojoje koalicijoje po to, kai Seimas atsisakė panaikinti vadinamojoje „čekiukų“ byloje įtariamo socialdemokrato Arūno Dudėno teisinę neliečiamybę.
Aš ir S. Skvernelį ginčiau, jeigu manyčiau, jog jis yra nepelnytai arba per daug spaudžiamas vienoj ar kitoj situacijoj.
„Koks bebūtų sprendimas demokratų, jie jį pasvers ir mus informuos. Savo ruožtu aš išreiškiau apgailestavimą dėl susiklosčiusios situacijos, matau didelę mūsų atsakomybę, lygiai taip pat mes matome tam tikrus racionalius sprendimo būdus tokių situacijų, žiūrint į ateitį. (...) Bet jeigu yra noras įgyvendinti politinius pažadus ir vykdyti politinę programą, tada bendradarbiavimas tęsis“, – kalbėjo G. Paluckas.
Vyriausybės vadovui palaikant „Nemuno aušros“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio pusę ar užstojant jį tiek nuo demokratų lyderio, tiek nuo opozicijos kritikos, pastaruoju metu viešojoje erdvėje imta svarstyti apie ypatingą G. Palucko ir R. Žemaitaičio ryšį ir galimas to priežastis.
Tačiau G. Paluckas teigė esąs pasiruošęs užstoti bet kurį koalicijos narį, jeigu jam būtų daromas perteklinis spaudimas ar nesutiktų su šiam pateiktais priekaištais.
„Jeigu aš matau, jog tas vertinimas, sakykim, situacijos arba kažkoks spaudimas yra perteklinis, tai bet kurį koalicijos partnerį, netgi koalicijos narį aš esu pasiruošęs apginti, jeigu matysiu tam esant reikalą ir jeigu matysiu, jog tai yra teisinga“, – sakė premjeras.
„Aš ir S. Skvernelį ginčiau, jeigu manyčiau, jog jis yra nepelnytai arba per daug spaudžiamas vienoj ar kitoj situacijoj“, – pabrėžė jis.
Vyriausybės vadovas akcentavo, jog visi trys koalicijos partneriai turi veikti abipusio sutarimo ir pagarbos principais, neskirstant, kuris bendražygis yra svarbesnis.
„Todėl man tiesiog svetimas toks samprotavimas, kad vienas yra geresnis už kitą arba blogesnis už kitą“, – sakė G. Paluckas.
Jis teigė ir R. Žemaitaitį gynęs po jam pasirodžiusios nepalankios Valstybės saugumo departamento (VSD) išvados, nes tai yra jo „nuoširdi nuostata“, kad leidimas dirbti su įslaptinta informacija nėra būtinas net priklausant to reikalaujančiuose komitetuose.
„Aš dirbau Ekonomikos komitete praėjusią kadenciją ketverius metus, visą kadenciją. Ir tikrai galiu pasakyti, jog ten dirbti leidimo su slapta informacija nereikia, nes aš per ketverius metus nesu susidūręs su tokia situacija“, – sakė G. Paluckas.
„Net jeigu ir susidurtum, tu gali tą posėdį arba tą klausimą praleisti, nes neturi teisės. Kiti galbūt turi. Todėl tie reikalavimai, kurie yra, beje, ne S. Skvernelio patvirtinti, o kitų Seimo pirmininkų, mano įsitikinimu, yra pertekliniai apribojimai laisvam Seimo nario mandatui. Jų tiesiog nereikia“, – teigė jis.
Valstybės saugumo departamentas praėjusią savaitę Seimo pirmininkui pateiktoje išvadoje rekomendavo „aušriečių“ lyderiui nesuteikti leidimo dirbti su įslaptinta informacija, žymima grifu „Slaptai“.
Atsižvelgęs į rekomendaciją, S. Skvernelis antradienį pasirašė potvarkį, kuriuo R. Žemaitaičiui nesuteikė leidimo dirbti su įslaptinta informacija.
G. Paluckas anksčiau yra sakęs, kad VSD išvada dėl R. Žemaitaičio yra rekomendacija, o ne prievolė neleisti „Nemuno aušros“ lyderiui dirbti su įslaptinta informacija, tačiau dabar teigė neturintis S. Skverneliui priekaištų dėl šio sprendimo.
Naujausi komentarai