Pereiti į pagrindinį turinį

Po su „Foxpay“ susijusių sulaikymų M. Navickienė nepasirodė Seime

2024-10-17 12:11
„Kauno dienos“, ELTOS inf.

Buvusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė nepasirodė ketvirtadienio Seimo posėdyje, kuriame parlamentarai diskutuoja apie kitų metų valstybės biudžetą, praneša portalas delfi.lt

Siūlo prisiimti atsakomybę

Paaiškėjus apie finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ savininkės Ievos Trinkūnaitės bei jos sugyventinio Vilhelmo Germano ir buvusios ministrės M. Navickienės sutuoktinio Mindaugo Navicko sulaikymus, Seimo Antikorupcijos komisijos nariai sako, kad eksministrė turėtų prisiimti atsakomybę.

„Kiek suprantu, M. Navickienė atskirai negyveno nuo M. Navicko. (...) Ji taip pat skraidė į Dubajų nemokamai. Tai yra bendras neatsakytų klausimų kamuoliukas, iš kurio siūliukus ikiteisminiame tyrime tegul vynioja“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams teigė Antikorupcijos komisijos pirmininkas Algirdas Stončaitis.

„Matyt, Vyriausybė jau kažin, ar prisiims atsakomybę, kadangi liko tik savaitės darbo“, – svarstė opozicijos atstovas.

Savo ruožtu šiai komisijai taip pat priklausantis Liberalų sąjūdžio frakcijos Seime seniūnas Eugenijus Gentvilas tikino, kad dėl buvusios ministrės, kurios vyras, kaip skelbė žiniasklaida, buvo sulaikytas, ir visos Vyriausybės pažeidžiamumo galėtų būti sudaryta tyrimo komisija.

Kiek suprantu, M. Navickienė atskirai negyveno nuo M. Navicko. (...) Ji taip pat skraidė į Dubajų nemokamai. Tai yra bendras neatsakytų klausimų kamuoliukas, iš kurio siūliukus ikiteisminiame tyrime tegul vynioja.

„Nei kiek nenustebau, kad gali įvykti tokie dalykai, kokie įvyko vakar. (...) Kad (M. Navickienė – ELTA) galėjo nežinoti apie vyro galimai neteisėtą veiklą – taip. Tačiau nežinoti net verslų pobūdžio būtų keista. Neatrodo visiškai nuoširdu“, – žurnalistams tvirtino E. Gentvilas.

„Turėtų būti komisija kokia nors. (...) Manau, kad tai galėtų būti galbūt nustatyta, kaip pažeidžiamumas, bet nedrįstu iš anksto taip sakyti. Tačiau galimybės neatmetu“, – sakė jis.

J. Razma nesiima komentuoti dėl M. Navickienės ateities partijoje

Seimo vicepirmininkas, konservatorius Jurgis Razma nesiima komentuoti, ar pasirodžius žinioms apie jo bendražygės, eksministrės M. Navickienės vyro M. Navicko sulaikymą, reikėtų svarstyti šios politikės ateitį partijoje.

„Dėl partijos narių aš nesiimu komentuoti. Yra mūsų atitinkamos struktūros, yra Priežiūros komitetas, jis gali įvertinti, ji pati gali įvertinti tą situaciją“, – žurnalistams Seime teigė J. Razma.

„Man atrodo, kad ji prisiėmė nelengvą sprendimą, neapsiribojant pasitraukimu iš ministro pareigų, pasakydama, kad nekandidatuos, nors, manau, kad buvo puikiausios galimybės jai būti išrinktai“, – sakė jis.

Visgi politikas teigia negalįs atsakyti, ar apie šią situaciją nediskutavo Tėvynės sąjungos-Lietuvos kirkščionių demokratų (TS-LKD) vadovybė.

„Galbūt ir buvo kokių nors pokalbių prezidiumo narių, partijos vadovų. Reiktų ne manęs klausti“, – sakė jis.

Vadina didžiausiu politiniu skandalu

Prezidentas Gitanas Nausėda sakė, kad „Foxpay“ istorija yra vienas didžiausių politinių skandalų per pastaruosius keletą metų, o pradėtas teisėsaugos tyrimas padės sudėti visus taškus ant „i“.

Premjerė Ingrida Šimonytė nesutinka su šiais prezidento G. Nausėdos pareiškimais. Ministrė pirmininkė įsitikinusi, kad politinio dėmens šiame skandale nėra.

ELTA primena, kad trečiadienį portalas „15min.lt“ pranešė, jog teisėsauga sulaikė finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ savininkę Ievą Trinkūnaitę ir jos sugyventinį Vilhelmą Germaną.

Anot portalo, teisėsauga tyrime dėl galimų finansinių nusikaltimų sulaikė ir buvusios socialinės apsaugos ir darbo ministrės, konservatorės M. Navickienės vyrą, verslininką Mindaugą Navicką.

Specialiųjų tyrimų tarnyba birželį dėl galimai neskaidrios „Foxpay“ veiklos pradėjo ikiteisminį tyrimą. Tyrimas vykdomas dėl galimo nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo ir kišimosi į valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens veiklą.

Lietuvos bankas (LB) šių metų vasarą pranešė, kad papildomai kontroliuos centrinio banko nurodymų nesilaikančios „Foxpay“ per mokėjimų sistemą „Centrolink“ teikiamas viešąsias paslaugas, centriniam bankui nustačius, kad įmonė toliau vykdė mokėjimo operacijas tarp privačių fizinių bei juridinių asmenų.

Kaip skelbta anksčiau, „Foxpay“ vyriausybinės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos akiratyje atsidūrė, kai pastaroji neleido „Foxpay“ savininkei I. Trinkūnaitei įsigyti įmonės „LITLAB“, kurios pagrindinis akcininkas – buvusios ministrės M. Navickienės sutuoktinis M. Navickas. Komisijos vertinimu, investuotoja I. Trinkūnaitė neatitinka nacionalinės svarbos objektų apsaugos įstatyme keliamų reikalavimų.

M. Navickas „Foxpay“ dirbo nuo 2022 m., LB pradėjus tyrimus, šiemet jis pasitraukė iš įmonės valdybos.

„15min.lt“ skelbė, jog už sukčiavimą teistas I. Trinkūnaitės sugyventinis V. Germanas kurį laiką dirbo M. Navicko valdomoje „LITLAB“. Taip pat pranešta, jog M. Navickienės sutuoktinis su V. Germanu priiminėjo sprendimus I. Trinkūnaitės įsteigtoje įmonių grupėje „iSun“.

M. Navickienė yra teigusi, jog I. Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo. Politikė, kad su I. Trinkūnaite bendrauja retai, o apie jpos sugyventinio V. Germano praeitį su teisėsauga nieko nežinojo. Vėliau „15min.lt“ pranešė, kad pernai M. Navickienė kartu su I. Trinkūnaite ir jos sugyventiniu V. Germanu privačiu lėktuvu skrido į Dubajų.

Dėl kilusio skandalo dėl ryšių su I. Trinkūnaite bei V. Germanu, M. Navickienė pasitraukė iš socialinės apsaugos ir darbo ministrės posto.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų