„Dėl parolimpiečių mūsų buvo pozicija, kad nereikėtų skirstyti žmonių, ar jie neįgalūs, ar įgalūs, kad visiems turėtų būti vienodos taisyklės ir vienodas paskatinimas, ir vienodos premijos ir visi kiti dalykai. Nuomonės šiek tiek išsiskyrė, buvo sutarta galutiniame variante, kad bus ieškoma formulė, kad būtų visiems aišku, kaip tai daryt“, – po politinės tarybos posėdžio antradienį žurnalistams sakė V.Mazuronis.
Vyriausybė pirmadienį paskelbė, kad premijos Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių nugalėtojams ir prizininkams bus dvigubinamos, o prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė, kad jos turi būti suvienodintos.
Sportininkų premijas už pasiekimus reglamentuoja Vyriausybės nutarimas, jame iki šiol olimpinių žaidynių aukso medalis įvertintas 115,85 tūkst., sidabro – 57,92 tūkst., bronzos – 43,44 tūkst eurų. Tuo metu premija už auksą parolimpinėse ar kurčiųjų žaidynėse premija yra 17,38 tūkst. eurų – kaip už penktąją vietą olimpinėse žaidynėse.
Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbanavičius laikosi pozicijos, jog parolimpiečių premijas didinti galima pagal valstybės finansines galimybes, tačiau parolimpinių žaidynių pasiekimai olimpiniams neprilyginti, apie tai yra pasisakęs ir teismas.
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) 2010 metais nagrinėjo bylą, kurioje kurčiųjų vasaros olimpinių žaidynių medalių laimėtoja skundė sprendimą neskirti jai sportininkės rentos. Sportininkė ginčijo, kad jos pasiekimai turi būti traktuojami kaip ir olimpiečių, tačiau teismas skundą atmetė pasisakęs, kad olimpinių žaidynių statusas ir reikšmė – išskirtinė, jose ir sportininkų konkurencija yra didesnė.
Rio de Žaneire vykusiose parolimpinėse žaidynėse Lietuvos atstovas Mindaugas Bilius rutulio stūmimo rungtyje iškovojo auksą, taip pat jis laimėjo sidabrą disko metimo rungtyje. Aukso medalį Brazilijoje taip pat laimėjo Lietuvos vyrų golbolo rinktinė.
Olimpinėse žaidynėse šiemet dalyvavusi Lietuvos delegacija parsivežė vieną sidabro ir tris bronzos medalius.
Naujausi komentarai