Pereiti į pagrindinį turinį

Premjeras: prie Tautinių mažumų įstatymo bus grįžtama pavasarį

2015-01-08 14:55
BNS inf.
Premjeras: prie Tautinių mažumų įstatymo bus grįžtama pavasarį
Premjeras: prie Tautinių mažumų įstatymo bus grįžtama pavasarį / V. Skaraičio / BFL nuotr.

Tautinių mažumų įstatymas padėtų užtikrinti tautinių mažumų teises, prie jo projekto svarstymo Seimas turi grįžti pavasario sesijoje, sako premjeras Algirdas Butkevičius.

Kaip pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba, premjeras, ketvirtadienį Tautinių bendrijų namuose susitikęs su Tautinių bendrijų tarybos nariais sutarė, kad nors visas tautinių mažumų teises Lietuvoje užtikrina Konstitucija, įvairūs įstatymai ir tarptautinės teisės aktai, ratifikuota Europos Tarybos Tautinių mažumų apsaugos pagrindų konvencija, reikalingas ir Tautinių mažumų įstatymas. Anot Vyriausybės vadovo, prie projekto svarstymo Seimas turi grįžti pavasario sesijoje.

Per susitikimą A.Butkevičius taip pat pasidžiaugė įsteigtu Tautinių mažumų departamentu, kuris, pasak jo, padės tautinių bendrijų atstovams visapusiškai dalyvauti šalies visuomeniniame, politiniame ir kultūriniame gyvenime, ugdyti jų pilietiškumą, toleranciją, nepakantumą tautinės nesantaikos kurstymui.

„Noriu pasidžiaugti, kad Vyriausybė pritarė ir nuo šių metų liepos 1 d. pradeda veikti Tautinių mažumų departamentas. Jis rūpinsis etnopolitikos formavimu ir įgyvendinimu, taip pat ir projektų įgyvendinimu. Šis mūsų sprendimas, neabejoju, taip pat prisidės prie tautinių bendrijų interesų ir poreikių tenkinimo, tautinio tapatumo išsaugojimo“, – sakė premjeras.

Vyriausybės vadovas teigė, kad tautinių mažumų atstovai Lietuvoje yra labai aktyvūs ir priminė, kad šalis turi didžiausią Europoje tautinių mažumų mokyklų skaičių – daugiau kaip 70 mokyklų lenkų dėstomąja kalba ir daugiau kaip 50 – rusų dėstomąja kalba.

2011 metų Gyventojų ir būsto surašymo duomenimis, Lietuvoje gyveno 154 tautybių gyventojai. Lietuviai sudarė 84,2 proc. šalies gyventojų, kitų tautybių atstovai – 15.8 proc.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų