Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho neliečiamybės panaikinimo klausimo vilkinimas nekelia pasitikėjimo tarp koalicijos partnerių, ir yra neigiamai vertinamas visuomenės, sako premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius.
"Tas vilkinimas tikrai neduoda pasitikėjimo pirmiausia tarpusavyje dirbant politikams, ir visuomenė tai vertina labai neigiamai. Aš manau, kad politikai negali priiminėt sprendimų, kurie draustų teisėsaugos institucijoms spręsti šitus klausimus", - ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė A.Butkevičius.
Opoziciniai konservatoriai siūlė ketvirtadienį imtis komisijos, kuri teiktų siūlymą dėl V.Uspaskicho neliečiamybės panaikinimo, sudarymo, tačiau klausimas nukeltas pirmadieniui - paskutinei sesijos dienai. Pasinaudojus Seimo statute numatyta teise prašyti pertraukos klausimo svarstyme, taip komisijos sudarymą galima nukelti pavasariui.
Premjeras sakė nežinantis, kodėl už konservatorių siūlymą klausimą pradėti ketvirtadienį nebalsavo socialdemokratai. "Aš frakcijoj kai buvau, šio klausimo mes nesvarstėm", - sakė premjeras.
Vėliau po susitikimo su Seimo pirmininke "darbiete" Loreta Graužiniene premjeras sakė buvęs informuotas, kad klausimas nukeltas dėl procedūrinių klausimų, ir pirmadienį bus darbotvarkėje.
"Paklausiau, kodėl šiandien darbotvarkėj nėra šito klausimo, arba kodėl jis išimtas, pasakė, kad procedūros nebuvo išlaikytos, 48 valandos nebuvo praėjusios. Dėl pirmadienio, sakė, kad pirmadienį posėdžio darbotvarkėj bus",- sakė A.Butkevičius.
Į klausimą, ar Seimo pirmininkė garantavo, kad "darbiečiai" neprašys daryti pertraukos, taip neliečiamybės klausimą perkeldami į pavasario sesiją, premjeras atsakė: "To nesakė".
Seimo statutas numato reikalavimą, kad Seimo narių pasiūlymai, papildymai ir t.t. svarstomam projektui būtų įregistruoti ne mažiau kaip 48 valandoms iki Seimo posėdžio darbotvarkėje numatyto svarstymo laiko, tačiau jis dažniausiai traktuojamas kaip formalus.
Už konservatorių frakcijos seniūno pirmojo pavaduotojo Jurgio Razmos pasiūlymą nutarimo projektą dėl komisijos sudarymo įtraukti į ketvirtadienio darbotvarkę balsavo 34 Seimo nariai, tuo tarpu 70 parlamentarų parėmė seniūnų sueigos siūlymą projektą pateikti kitą savaitę.
Seniūnų sueiga tokį sprendimą priėmė argumentuodama, kad nuo Etikos ir procedūrų komisijos išvados įregistravimo nėra praėjusios 48 valandos, per posėdį informavo Seimo pirmininkė "darbietė" Loreta Graužinienė. Dėl tokių pačių argumentų į pirmadienį perkeltas ir Tautinių mažumų įstatymo svarstymas.
Seimo EPK trečiadienį vieno balso persvara nusprendė, kad komisijos dėl V.Uspaskicho neliečiamybės sudarymas bus tęsiamas.
Seimas yra balsavęs dėl vieno nutarimo projekto, kuriuo buvo siūloma sudaryti komisiją V.Uspaskicho neliečiamybės klausimu, ir jis buvo atmestas. Situaciją įvertinę etikos sargai tuomet konstatavo, kad klausimas dėl V.Uspaskicho neliečiamybės yra baigtas, ir nauja komisija, turinti svarstyti prokurorų prašymą dėl neliečiamybės panaikinimo, neturi būti sudaroma. Tačiau po opozicijos protestų sprendimas pakeistas.
Darbo partijos įkūrėją V. Uspaskichą prokurorai baudžiamojon atsakomybėn nori patraukti dėl nepagarbos teismui. Jis teisėjus yra viešai išvadinęs nusikaltėliais.
Pagal Lietuvos Konstituciją, Seimo narys negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas ir kitaip suvaržyta jo laisvė be Seimo sutikimo.
Naujausi komentarai