Pereiti į pagrindinį turinį

G. Palucko kandidatūrą į premjerus pateikęs G. Nausėda sako tikintis jo motyvacija

Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį Seimui pateikė socialdemokrato Gintauto Palucko kandidatūrą į premjero pareigas.

Gitanas Nausėda

Šalies vadovas sakė tikįs jo motyvacija suburti stiprų Ministrų kabinetą ir spręsti svarbiausias šalies problemas.

„Lietuvos saugumas priklauso nuo stiprių valdžios institucijų. Mūsų valstybei reikia stiprios Vyriausybės. Nors iššūkių laukia išties nemažai, tikiu, kad Gintauto Palucko motyvacija, jo patirtis ir ministrų komanda, kuri bus suformuota, leis su pagarba išgirsti visus Lietuvos žmones, o jų problemas pripažinti ir atliepti“, – teigė G. Nausėda.

Valstybės vadovas pažymėjo, kad aktualiausias šių dienų klausimas yra Lietuvos ir visos Europos saugumas, todėl privalu toliau remti Ukrainą, vykdyti įsipareigojimus sąjungininkams ir užtikrinti gynybos finansavimą.

„Lietuvos saugumas – tai ir stipri ekonomika bei stiprūs žmonės, nors laukiame tolesnio veržlaus augimo, ši prielaida gali ir nepasitvirtinti, todėl būsimai Vyriausybei teks užduotis ryžtingai įgyvendinti teisingesnę mokesčių politiką, užtikrinti geresnę finansavimo prieigą verslui, plėsti eksporto rinkas, skatinti investicijas“, – sakė G. Nausėda.

„Dar vienos „Teltonikos“ istorijos tiesiog neturi ir negali būti“, – pabrėžė jis.

Aukštųjų technologijų bendrovės „Teltonikos“ savininkas Arvydas Paukštys praėjusį penktadienį pareiškė stabdantis 3,5 mlrd. eurų vertės Liepkalnyje plėtojamo „Teltonika High-Tech Hill“ parko statybas, nes per ilgai užtruko žemės sklypų paskirties keitimas į pramoninę.

Tačiau pirmadienį, po pasitarimo Vyriausybėje ir valdžios, energetikos bei susisiekimo įmonių pažadų spręsti problemas greitai, A. Paukštys tikino, jog statybos galėtų būti užbaigtos keleriais metais vėliau nei planuota – iki 2032-ųjų.

Pristatydamas kandidatą G. Nausėda taip pat akcentavo, kad būsimai Vyriausybei teks „išjudinti ir smarkiai atsiliekančias nuo grafiko Europos Sąjungos investicijas“.

Jis taip pat minėjo, kad reikės spręsti švietimo, sveikatos apsaugos problemas, gerinti šalies infrastruktūros būklę, reaguoti į demografinius pokyčius, tęsti energetikos nepriklausomumo, žalumo ir tvarumo kryptis, stiprinti regionus.

„Būsimai Vyriausybei teks kurti modernią šeimų stiprinimo politiką, gerinti senjorų padėtį, užtikrinti kontroliuojamą migraciją, o kovai su atskirtimi naudoti visą turimą priemonių arsenalą“, – kalbėjo prezidentas.

45-erių informatiko G. Palucko kandidatūrą vadovauti 19-ajai Vyriausybei pasiūlė Seimo rinkimus laimėjusi Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), kai jos lyderė Vilija Blinkevičiūtė pasirinko darbą Europos Parlamente ir atsisakė tiek Seimo narės mandato, tiek galimybės dirbti ministre pirmininke.

G. Palucko kandidatūrą žada palaikyti LSDP suburta centro kairės koalicija su Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ ir „Nemuno aušra“.

Ši koalicija Seime turi užsitikrinusi 86 balsus iš 141.

G. Paluckas: Vyriausybė sieks didinti pasitikėjimą institucijomis

Kandidatas į premjerus G. Paluckas sako, kad vienas svarbiausių ir pirmųjų Vyriausybės siekių bus biurokratijos mažinimas, pasitikėjimo valstybės institucijomis didinimas, viešųjų paslaugų ir jų prieinamumo gerinimas.

„Tai, ką girdėjome pastarosiomis dienomis (apie „Teltonikos projektą – BNS), bijau, jog šis viešumo užkratas gerąja prasme plėsis ir toliau, nes tie strategiškai svarbūs šaliai investiciniai projektai, jų nėra labai daug, bet jie visi jie susiduria su panašaus pobūdžio problemomis“, – antradienį prisistatydamas Seimui sakė kandidatas į ministrus pirmininkus.

Jis turėjo galvoje aukštųjų technologijų bendrovės „Teltonikos“ savininko Arvydo Paukščio pareiškimą apie kliūtis 3,5 mlrd. eurų vertės Liepkalnyje plėtojamam gamyklų projektui.

G. Palucko teigimu, šalies ekonomika gyvena „aukso amžių“, tačiau susiduriama su mažėjančiu našumu ir  konkurencingumu, augančiais kaštais, todėl, pasak jo, ekonomikos neišvengiamai laukia investicijos į inovacijas, kompetencijas, naujų rinkų paieška, našumo didinimas.

„Dėl investicijų tiek užsienio, tiek vietos kaunasi visos šalys ir kaunasi nuožmiai. Jeigu palyginsite investicijų sąlygas ne teisinio reguliavimo, bet kitus papildomus instrumentus – pasidalyta rizika, subsidijos, dotacijos, kitos šalys turi gerokai rimtesnį pasiūlymų portfelį nei Lietuva“, – kalbėjo G. Paluckas.

Anot jo, prarasti investicijas Lietuvai reikštų mažėjančias pajamas į biudžetą ir dideles socialines įtampas.

„Dėl demografinių procesų, dėl besitraukiančios darbo rinkos per ateinančius penkerius ar dešimt metų turėsime labai rimtų uždavinių, kaip išlaikyti mūsų socialinės paramos sistemą, kaip išlaikyti pensijų pakeitimo normą ir panašius dalykus. Todėl šie uždaviniai krenta ant būsimos Vyriausybės pečių“, – teigė G. Paluckas.   

Kandidatas į premjerus teigė neturintis „krištolinio rutulio“, todėl negalintis pažadėti, kada pensijos augs daugiau nei dabar. 

G. Paluckas pakartojo, kad prie jo vadovaujamos Vyriausybės ketinama įsteigti kovos su biurokratija komisiją.

„Bus įsteigta speciali komisija, kuri tą perteklinį reguliavimą, biurokratiją bus pasiryžusi sutramdyti. Perteklinis reguliavimas tampa mūsų ekonomikos stabdžiu“, – antradienį Seime teigė socialdemokratas. 

„Nemaišykime valstybės tarnautojų pastangų ir kompetencijų su ydingomis tvarkomis“, – sakė jis.

G. Paluckas taip pat pabrėžė Regionų ministerijos poreikį.

Be to, jis pareiškė, kad vadovėliai pagal atnaujintas programas mokinius turėtų pasiekti anksčiau nei iki 2029 metų: „Kažkaip reikėtų pasistengti tą`klausimą išspręsti anksčiau. Reikalingas pokytis, reikalingi ir didesni finansai.“

„Panašu, kad praėjusią kadenciją padarėme tiek permainų ir pokyčių, jog švietimo sistemai dar reikia prie to prisitaikyti. Tuos pokyčius, kaip žmonės sako, dar reikia „suvalgyti“. Todėl čia vis dėlto reikėtų atsargių judesių, atsargaus judėjimo ir nebetrikdyti švietimo bendruomenės, kuri iš naujos valdžios tikisi daugiau dialogo, daugiau pasvertų sprendimų ir sutelktų išteklių pokyčiams“, – pridūrė G. Paluckas.

Jis tvirtino su koalicijos partneriais – demokratais ir „Nemuno aušra“ – sutariantis dėl veiklos prioritetų.

G. Paluckas tvirtino darbe visuomet siekiąs dialogo, pagarbaus bendravimo ir konsensuso svarbiose srityse

„Mane geriausiai žino tie, kas su manimi yra žaidęs krepšinį. Mėgstu jėgos žaidimą, esu užsispyręs ir orientuotas į tikslą. Šiuos principus ruošiuosi perkelti ir į Vyriausybės veiklą, tačiau neatsisakydamas dialogo ten, kur reikalingas platus sutarimas ir konsensusas“, – sakė jis.

Politikas tikino nevengsiąs pripažinti klaidų, jeigu jų bus.

„Jeigu padarysiu klaidų, aš dėl jų nuoširdžiai atsiprašysiu. Jeigu bus klaidos tokios, dėl kurių atsiprašymo neužteks, teks priimti ir kitus sprendimus“, – kalbėjo pretendentas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra