„Pokalbis buvo pakankamai ilgas ir, prezidento vertinimu, labai įdomus. Prezidento vertinimu, kandidatė yra labai drąsi ir ryžtinga, pasirengusi įgyvendinti tuos pokyčius, kurie yra svarbūs Teisingumo ministerijoje. Pagrindinis klausimas, kuris kilo pokalbio metu – ar ji vis tik turėtų pakankamai patirties įgyvendinti šiuos pokyčius ir, ar turėtų pakankamą autoritetą teisininkų bendruomenėje“, – ketvirtadienį po G. Nausėdos ir E. Dobrovolskos susitikimo surengtoje spaudos konferencijose sakė šalies vadovo patarėjas A. Bubnelis.
Pasak jo, prezidento lūkestis yra aukštesnė teisėkūros kokybė ir didesnė ministerijos lyderystė, o siekis – didinti visuomenės pasitikėjimą teismų sistema.
Paklausus, kaip šalies vadovas vertina viešojoje erdvėje pasirodžiusią kritiką E. Dobrovolskai, A. Bubnelis teigė, kad prezidentas mato įvairias nuomones apie kandidatę.
„Prezidentas girdi diskusijas, kurios vyksta visuomenėje. Apie kai kurias iš tų sričių buvo specialūs susitikimai, prezidentas bendravo su verslo bendruomene, profsąjungomis. Priimant sprendimą dėl ministrų, yra konsultuojamasi su suinteresuotomis grupėmis ir yra vertinama visa aplinkybių visuma“, – patikino A. Bubnelis.
G. Nausėdos patarėjas taip pat pakartojo, kad galutinius sprendimus dėl kiekvieno kandidato prezidentas pateiks „artimiausiu metu“.
Pristatė dalį komandos narių pavardžių
Pati kandidatė į ministres pasidžiaugė konstruktyviu ir dalykišku pokalbiu.
„Aptarėme tiek mano viziją, tiek planuojamus darbus. Kaip prezidentas pokalbio pabaigoje įvertino mūsų susitikimą – kad tai buvo vienas įdomiausių prezidentui susitikimų – tas asmeniškai labai džiugina. (...) Vienas pagrindinių tikslų lieka kokybiška teisėkūra“, – patikino E. Dobrovolska.
Pagrindinis klausimas, kuris kilo pokalbio metu – ar ji vis tik turėtų pakankamai patirties įgyvendinti šiuos pokyčius.
Pasak jos, būtina vykdyti konsultavimąsi su visuomene, teisinio poveikio vertinimą visiems teisės aktams, taikyti teisės viršenybės principą, gerinti resocializacijos procesus, keisti požiūrį į įkalinimo įstaigas, peržiūrėti Baudžiamojo kodekso nuostatas.
„Šiandien mes negalime priimti chaotiškų sprendimų dėl atskirų korpusų statymo arba atskirų įstaigų. Mes turime (...) sukurti strategiją, kokių mes įkalinimo įstaigų norime“, – kalbėjo E. Dobrovolska.
Paklausta, kaip bandytų kompensuoti prezidento akcentuotą patirties stoką, E. Dobrovolska teigė, kad į susitikimą atėjo pasiruošusi ir prezidentui pristatė dalį galimos savo komandos.
„Pristačiau prezidentui tiek konkrečias pavardes, tiek matomą pasiskirstymą ir kokiu būdu tie žmonės atlieptų tiek autoriteto, tiek lyderystės poreikius bei specifinių žinių turėjimą. Juolab, jie tikrai atneštų kitokį požiūrį tam tikromis temomis“, – pabrėžė E. Dobrovolska.
Ji patikino, kad savo komandos narius renkasi savarankiškai.
„Šiai dienai neturiu sutikimo tų asmenų pavardžių viešinti, kol nėra galutinio sprendimo iš prezidento. Dėl šito turėtume dar palaukti. Yra beveik suburta komanda, kuri atsineša tiek pokytį, tiek labai ekspertines žinias bei autoritetą visuomenėje“, – teigė kandidatė į teisingumo ministrės pareigas.
Prezidentui pristačiusi galimą savo komandą, E. Dobrovolska taip pat patikino nesulaukusi iš G. Nausėdos neigiamos reakcijos.
„Akivaizdu, kad prezidentui dalis pavardžių yra puikiai žinoma, dalis – galbūt mažiau. Esu tikra, kad prezidentas tuo laiku iki galutinio sprendimo priėmimo galės įvertinti tuos dalykus, kuriuos mes aptarėme ir mano pateiktą komandą, jei turės pastabų“, – pridūrė E. Dobrovolska.
Naujausi komentarai