„Iškeltas interesų konflikto klausimas. Šiuo metu kandidatas užima SSVA vadovo pareigas ir yra užsiregistravęs kaip statybų sektoriaus lobistas. Tad buvo kalbėta, kad siekiant bet kokios regimybės reikia priimti visus sprendimus“, – po trečiadienį vykusio šalies vadovo bei Aplinkos ministerijai vadovauti siūlomo P. Poderskio susitikimo žurnalistams teigė R. Dilba.
„Dirbau lobistu iki darbo SSVA pradžios. Ten dirbant būti lobistu aš negaliu pagal Lobistinės veiklos įstatymą. Mano klaida šioje vietoje yra tame, kad pamiršau išsideklaruoti iš sąrašo. Maniau, kad tai vyksta automatiškai“, – aiškino P. Poderskis.
Taip pat, anot R. Dilbos, šalies vadovas kandidatui iškėlė poreikį surinkti profesionalų komandą.
„Susitikimo metu kandidatas pristatė savo profesinę patirtį, vadovavimo patirtį įvairiuose sektoriuose, aukštųjų technologijų, statybų ir kitose verslo ir savivaldos srityse. Turint tokią kompetenciją buvo pabrėžta būtinybė suburti profesionalią komandą, kuri sugebėtų atstovėti aplinkosaugos ir biologinės įvairovės klausimais“, – aiškino patarėjas.
Paklaustas apie 2024 m. įvykusius lobistų susitikimus su premjeru Gintautu Palucku, kuriuose dalyvavo, P. Poderskis paaiškino, kad šie susitikimai buvo apie atsinaujinančią energetiką. Jis pridūrė, kad paskutinis susitikimas įvyko dar vasaros pradžioje.
„Apskritai tai jie buvo apie atsinaujinančią energetiką. Deklaruotose susitikimuose nurodyta, kokius pasiūlymus teikėme“, – sakė kandidatas.
„Paskutinį kartą su G. Palucku susitikome tik vasaros pradžioje“, – paminėjo jis.
Jis taip pat patikino, kad neturėjo ryšių su teisėtvarkos institucijų akiratyje atsidūrusia „Foxpay“.
Prezidento ir kandidato pokalbio metu aptarta miškų politika
Prezidento patarėjas teigė, kad prezidento lūkestis iš kandidato – miškų strategijos įgyvendinimas, sukuriamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) apimčių, bei iškastinio kuro panaudojimo mažinimas.
„Svarbiausia sritis, tai miškų strategijos įgyvendinimas. Subalansuotas ekonominis, ekologinis aspektas“, – teigė patarėjas.
„Užtikrinti žaliojo kurso tikslų įgyvendinimą. Būtent tiek ŠESD kūrimo, tiek iškastinio kuro panaudojimo mažinimo“, – sakė jis.
Pats kandidatas P. Poderskis paminėjo, kad prioritetas būtų miškų klausimas, tačiau prieš sprendžiant problemas reiktų diskusijų apie šios politikos vykdymą.
„Manau, kad pats susitarimas dėl miškų yra viena iš didesnių problemų, kurią reikia spręsti. Bet nemanau, kad tai kažkoks degantis klausimas, kurio staiga imtis reiktų. Manau, kad kaip tik, ką mes turime su aplinkosauga reikia gerai išdiskutuoti ar saugome tai, ką norime apsaugoti. Daug tų klausimų“, – aiškino jis.
„Dabar tiksliai negaliu atsakyti apie normas. Man plyni kirtimai nepatinka, kaip ir bet kuriam kitam žmogui. Bet tai mūsų ūkis“, – poziciją apie plynus kirtimus išsakė jis.
ELTA primena, kad praėjusią savaitę prezidentas G. Nausėda pasirašė dekretą dėl naujosios Vyriausybės sudėties. Naujasis kabinetas – be dviejų ministrų. Vis dar liko neaišku, kas vadovaus Aplinkos ir Teisingumo ministerijoms.
Pastarajai ministerijai vadovauti „aušriečiai“ jau turėjo du kandidatus – pirmiausiai ministro portfelis buvo pasiūlytas advokatui Gintautui Bartkui, tačiau šios kandidatūros jam atsisakius, į ministrus buvo deleguotas buvęs Lietuvos kalėjimų tarnybos vadovas Virginijus Kulikauskas. Visgi, jam nepavyko įtikinti prezidento savo tinkamumu vadovauti Teisingumo ministerijai.
Atmesta buvo ir Sigito Podėno kandidatūra į aplinkos ministrus.
Praėjusį ketvirtadienį naujoji G. Palucko vedama Vyriausybė Seimui pateikė savo programą. Ne vėliau kaip per 15 dienų nuo Vyriausybės programos pateikimo, Seimas turi ją apsvarstyti. Nauja Vyriausybė įgis įgaliojimus veikti tik tada, kai Seimas pritars Ministrų kabineto programai – toks balsavimas planuojamas ketvirtadienį.
Naujausi komentarai