Pereiti į pagrindinį turinį

Prezidento susitikime su EP pirmininku – dėmesys migracijai ir ES sienų apsaugai

2021-08-18 08:26
ELTOS inf.

Prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį susitikęs su Lietuvoje viešinčiu Europos Parlamento pirmininku Davidu Sassoliu, daugiausia dėmesio skyrė migracijos situacijai Lietuvos pasienyje su Baltarusija aptarti.

Davidas Sassolis ir Gitanas Nausėda Davidas Sassolis ir Gitanas Nausėda Davidas Sassolis ir Gitanas Nausėda Davidas Sassolis ir Gitanas Nausėda Davidas Sassolis ir Gitanas Nausėda

Lietuvos vadovas akcentavo, kad nuo šių metų pradžios per išorinę ES sieną su Baltarusija į Lietuvą atvyko per 4 tūkst. nelegalių migrantų. Nors dabar situacija Lietuvos pasienyje stabilizavosi, migrantų srautus Baltarusijos režimas nukreipia į kaimynines šalis – Latviją ir Lenkiją.

Pasak prezidento, dabartiniai įvykiai prie ES išorinės sienos su Baltarusija nurodo į poreikį stiprinti ES sienų apsaugą ir keisti ES migracijos politiką bei ES išorinės sienos apsaugą reglamentuojančius teisės aktus.

„Yra būtina didinti ES įsitraukimą į migracijos ir sienų apsaugos politikos įgyvendinimą, įskaitant ir jos finansinį indėlį užtikrinant ES sienų saugumą. Europos Parlamento vaidmuo šioje diskusijoje yra itin svarbus. Apie būtinus pokyčius jau kalbėjau su Europos Vadovų Tarybos pirmininku ir Europos Komisijos pirmininke“, – prezidentą cituoja Prezidento komunikacijos grupė.

G. Nausėda pabrėžė, kad Lietuvos kaimynystėje veikiantis Baltarusijos režimas toliau eina saviizoliacijos keliu ir vykdo revanšistinę politiką Lietuvos ir visos Europos Sąjungos atžvilgiu.

Pasak prezidento, yra būtina laikytis principingos ir vieningos ES pozicijos Baltarusijos atžvilgiu. Liepos mėnesį šiuos klausimus prezidentas aptarė su Lietuvoje viešėjusiais Europos Vadovų Tarybos pirmininku Charles'iu Micheliu ir Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen.

Lietuvos vadovas su EP pirmininku taip pat kalbėjo apie santykius su Rusija, nesaugios Astravo AE problemas ir jos gaminamos elektros patekimo į ES vidaus rinką užkardymą, Rytų partnerystės strategines kryptis bei situaciją Afganistane.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų