Pereiti į pagrindinį turinį

Prezidentūra toliau atmeta galimybę šaukti VGT dėl vakcinos pirkimo

2020-09-18 11:48

Prezidentūra toliau atmeta galimybę šaukti Valstybės gynimo tarybą (VGT) dėl koronaviruso vakcinos pirkimų, kaip to prašo Vyriausybė.

Prezidentūra toliau atmeta galimybę šaukti VGT dėl vakcinos pirkimo
Prezidentūra toliau atmeta galimybę šaukti VGT dėl vakcinos pirkimo / freepik.com, P. Peleckio / Fotobanko nuotr.

Premjerui Sauliui Skverneliui penktadienį pareiškus, jog jis vis dar laukia prezidento Gitano Nausėdos atsakymo į jo prašymą rengti pasitarimą valstybės ir gynybos vadovų formatu, G. Nausėdos patarėjas pakartojo, kad to daryti neketinama.

„Įvertinęs gautą siūlymą nagrinėti jau pradėtą pirkimo procedūrą, prezidentas nemato pagrindo šaukti neeilinio Valstybės gynimo tarybos posėdžio“, – komentare BNS teigė prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais ir VGT sekretorius Darius Kuliešius.

Pasak jo, COVID-19 vakcinos pirkimo proceso organizavimas yra „itin svarbus visuomenės sveikatos užtikrinimo klausimas, už kurį yra tiesiogiai ir asmeniškai atsakingas sveikatos apsaugos ministras“.

Įvertinęs gautą siūlymą nagrinėti jau pradėtą pirkimo procedūrą, prezidentas nemato pagrindo šaukti neeilinio Valstybės gynimo tarybos posėdžio.

„Prezidento nuomone, VGT ateityje gali būti organizuojamas sprendžiant strateginius kovos su COVID-19 protrūkiu klausimus“, – tvirtino jis.

Prezidentūra pabrėžia, kad VGT vadovauja, jos darbotvarkę tvirtina bei posėdžius šaukia šalies prezidentas, o kiti jos nariai turi teisę siūlyti nagrinėjamus klausimus, taip pat jie gali siūlyti prezidentui šaukti posėdį.

Premjeras praėjusią savaitę kreipėsi į prezidentą, prašydamas surengti VGT posėdį ir priimti sprendimus, susijusius su bendru Lietuvos ir kitų ES vakcinų nuo koronaviruso infekcijos įsigijimu. Taip nuspręsta premjerui ir sveikatos apsaugos ministrui iškėlus abejonių dėl Lietuvos prisiimamų rizikų ir dėl vakcinos kūrėjų reputacijos.

S. Skvernelis pabrėžė, kad specialiosios tarnybos informavo, jog Jungtinės Karalystės ir Švedijos farmacijos įmonė „AstraZeneca“, iš kurios ketinama pirkti produktą, yra sukaukusi įtarimų už galimą kyšininkavimą, taip pat platinusi vaistus, kurie nebuvo veiksmingi, teikusi melagingą kainodarą ir klaidingą informaciją rinkai. Pati bendrovė laikinai sustabdė vakcinos bandymus, nes vienam savanoriui pasireiškė negalavimai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų