Prokuratūra paaiškino, kodėl negali pradėti tyrimo dėl K. Pūko Pereiti į pagrindinį turinį

Prokuratūra paaiškino, kodėl negali pradėti tyrimo dėl K. Pūko

2017-03-09 14:03
BNS inf.

Seksualinio priekabiavimo bylos nagrinėjamos privataus kaltinimo tvarka, todėl teisėsauga negali pati pradėti tirti Seimo nario Kęstučio Pūko veiksmų, ketvirtadienį pareiškė Generalinė prokuratūra.

Kęstutis Pūkas
Kęstutis Pūkas / K. Kavolėlio / BFL nuotr.

Ji taip pat prašo atsiliepti asmenis, kurie iš parlamentaro yra gavę neteisėto apmokėjimo už darbą pasiūlymų.

„Prokuratūra atkreipia dėmesį į tai, kad vadovaujantis Baudžiamojo proceso kodeksu, tokiais atvejais baudžiamosios bylos procesas pradedamas tik esant nukentėjusiojo skundui ar jo teisėto atstovo pareiškimui. Tai reiškia, kad asmuo turi pats kreiptis su pareiškimu į teismą privataus kaltinimo tvarka“, – rašoma prokurorų pranešime spaudai.

Anot jų, ikiteisminis tyrimas dėl seksualinio priekabiavimo pradedamas tik tais atvejais, kurie įstatyme yra nurodyti kaip išimtys: jei asmuo dėl svarbių priežasčių negali ginti teisėtų savo interesų arba kai nusikalstama veika turi visuomeninę reikšmę.

Remdamasi Konstitucinio Teismo išaiškinimu Generalinė prokuratūra teigia, kad K.Pūko atveju taikyti pastarąją išimtį kol kas nėra.

Teisėsauga taip pat paragino atsiliepti asmenis, kurie sulaukė K.Pūko pasiūlymo gauti algą vokelyje.

„Atsižvelgiant į tai, kad žurnalistinio tyrimo metu, imituojant ketinimą įsidarbinti, slapta įrašytame pokalbyje yra minimas galimai neteisėto atlygio mokėjimas, prokuratūra prašo atsiliepti tuos asmenis, kurie asmeniškai dalyvaudami pokalbyje dėl darbo su publikacijose nurodytu Seimo nariu, yra gavę analogiškų neteisėto apmokėjimo už darbą pasiūlymų ar kitos su tuo susijusios informacijos“, – teigiama pranešime.

„Info TV“ trečiadienį pranešė, kad į televiziją kreipėsi vilnietė, kuri teigia pokalbyje dėl parlamentaro padėjėjos darbo sulaukusi siūlymo apsilankyti jo kambaryje Seimo viešbutyje, apžiūrėti miegamąjį ir pareiškimų, „kaip būtų smagu pasivolioti miegamojo lovoje“. Mergina pasakojo per pirmąjį pokalbį sulaukusi komentarų apie savo krūtinę ir kitų nederamų užuominų. Be to, Seimo narys užsiminė, kad galėtų mokėti tik neoficialią algą. Televizija teigia sulaukusi ir kitų moterų, bandžiusiu įsidarbinti pas K.Pūką, liudijimų apie netinkamą politiko elgesį.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pareiškė, kad K.Pūko elgesį turėtų įvertinti teisėsauga, o parlamento moterų grupė kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją, prašydama išnagrinėti Seimo nario veiksmus ir įvertinti apkaltos procedūros galimybę.

Penktadienį K.Pūko elgesį planuoja apsvarstyti „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija. Pats politikas kaltinimus neigia.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra