LVŽS pirmininko teigimu, „tvarkiečių“ lyderis, mojuodamas nebegaliojančiais susitarimais, tiesiog siekia viešo matomumo, kurio, įsitikinęs R. Karbauskis, kaip ir kiti jį kritikavę ir iš „valstiečių“ gretų pasitraukę politikai, jau greitai apskritai nebeturės.
Visgi Seimo Kultūros komiteto pirmininkas pripažįsta, kad toks susitarimas buvo. Nors, teigia jis, apie šio dokumento egzistavimą valdantieji viešai nekalbėjo, jo turinys, pabrėžia R. Karbauskis, nebuvo slepiamas.
„Tai nebuvo slapta. Pirmiausia ministerija nebūtų atitekusi (...). Buvo pasirašytas susitarimas, kad tai būtų buvusi „Tvarkos ir teisingumo“ atsakomybės sfera. Tai reiškia, kad jie būtų turėję teisę siūlyti kandidatą (į ekonomikos ir inovacijų ministrus. – ELTA). Bet tai dar nereiškia, kad jis būtų paskirtas, tai ne Seimo prerogatyva, tai premjero ir prezidento klausimas“, – Eltai sakė R. Karbauskis.
Pasak „valstiečių“ lyderio, dvišalis susitarimas su „tvarkiečiais“ šiuo metu negalioja, nes pasikeitė politinės aplinkybės.
„Pasikeitė aplinkybės, frakcijos neliko ir partija buvo pašalinta iš koalicijos. Tad jis dabar tiesiog bando rodyti, kad yra kažkoks dokumentas, kuris kažkam yra netikėtas... Bet viskas buvo garsiai sakoma“, – tikino R. Karbauskis, akcentuodamas, kad susitarimas, apie kurį užsiminė R. Žemaitaitis, nėra slaptas dokumentas.
Nors, tęsė R. Karbauskis, viešai ir nebuvo kalbama apie pasirašytą susitarimą su „tvarkiečiais“, savo kalbose „valstiečiai“, tikino jis, dokumento turinį ne kartą viešai ištransliavo.
Pasikeitė aplinkybės, frakcijos neliko ir partija buvo pašalinta iš koalicijos. Tad jis dabar tiesiog bando rodyti, kad yra kažkoks dokumentas, kuris kažkam yra netikėtas...
„Apie dokumentą, kaip faktą, mes galbūt nešnekėjome, bet tai mūsų susitarimo reikalas. Visgi tas faktas, kuris yra parašytas, buvo ne kartą pasakytas viešai“, – pasirašyto susitarimo su „tvarkiečiais“ aplinkybes detalizavo R. Karbauskis. Kartu jis pabrėžė, kad tai tikrai nebuvo „slaptas protokolas“.
Politikas teigė pernelyg nesistebintis tokiais buvusio kolegos R. Žemaitaičio pareiškimais. Jo teigimu, tai tiesiog politiko troškimas pasirodyti viešumoje, nes, įsitikinęs R. Karbauskis, „tvarkiečiui“ šiuo metu dėmesio trūkta kaip oro.
„Jam (R. Žemaitaičiui. – ELTA) reikia dėmesio, jam dabar reikia dėmesio kaip oro“, – tvirtino politikas. Visgi, jo nuomone, viešu dėmesiu „tvarkietis“ ilgai džiaugtis nebegalės. R. Karbauskio manymu, iš „valstiečių“ gretų pasitraukę ir jį intensyviai kritikavę politikai ilgainiui visuomenei pasidaro nebeįdomūs.
„Kai jis nebeturės ko parodyti, jis tiesiog nebeturės ir visuomenės dėmesio. Taip atsitiko su visais, kurie iš mūsų frakcijos išėjo. Kurį laiką jie dar būna įdomūs, kol jie kažką iš vidaus pasakoja, ant manęs pila. Tačiau jei ant manęs be perstojo pili kelis mėnesius, pasidarai nebeįdomus. Kur dabar yra Džiugelis, kur yra Urbšys, kur dabar yra Bakas. Visi jie pasidarė nebeįdomūs. Lygiai tas pats laukia ir Žemaitaičio. Jis tą puikiai supranta“, – svarstė Seimo Kultūros komiteto pirmininkas.
Paieškos, kas pakeis V. Sinkevičių nevykdomos, tai nėra prioritetas
Galiausiai R. Karbauskis užsiminė, kad jau greitai atsilaisvinsiantis Ekonomikos ir inovacijų ministerijos portfelis valdantiesiems nėra klausimas, kuris neduotų ramybės. Jo teigimu, valdantieji šiuo metu užsiėmę biudžeto reikalais, tad, prisipažino R. Karbauskis, greitai atsirasianti tuščia kėdė Ministrų kabinete apskritai yra pamiršta.
„Mes dabar esame taip užsiėmę biudžetu ir tuo, kad jis atitiktų visų visuomenės grupių interesus, tad tiesiog esame pamiršę tą klausimą“, – konstatavo valdančiųjų poziciją R. Karbauskis, pridurdamas, esą nieko blogo, jei V. Sinkevičiui perėjus dirbti į Europos Komisiją į jo vietą iš karto nebūtų deleguota pamaina.
„Dėl savaitės, dėl mėnesio nieko neatsitiks. Tai nėra pirmos būtinybės klausimas, tai nėra prioritetas. Mes nediskutuojame, mes nešnekame, neieškome kandidatų, nieko nedarome, nes dabar – biudžetas“, – apibendrino R. Karbauskis.
ELTA primena, kad R. Žemaitaitis interviu portalui LRT.lt atskleidė turįs pasirašytą dvipartinį susitarimą tarp „tvarkiečių“ ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, kad atsilaisvinęs V. Sinkevičiaus postas atitenka „Tvarkos ir teisingumo“ prerogatyvai. Dokumentas, pasak politiko, teisiškai yra vis dar galiojantis.
„Tai buvo tiesiog susitarimas tarp dviejų politinių partijų – valstiečių ir „tvarkiečių“, kad, atsilaisvinus ekonomikos ir inovacijų ministro postui, jis atitenka „Tvarkai ir teisingumui“, – antradienį Seime žurnalistams paaiškino R. Žemaitaitis.
Naujausi komentarai