R. Karbauskis siūlo dėl LRT pakeisti Konstituciją Pereiti į pagrindinį turinį

R. Karbauskis siūlo dėl LRT pakeisti Konstituciją

2018-10-25 15:30

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vadovas Ramūnas Karbauskis siūlo Konstitucijoje įrašyti, kad Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) valdymo organų nariai negalėtų būti susiję su partijomis.

R. Karbauskis siūlo dėl LRT pakeisti Konstituciją
R. Karbauskis siūlo dėl LRT pakeisti Konstituciją / T. Urbelionio / Fotobanko nuotr.

Kaip pranešė LVŽS frakcija, projektu siūloma Konstitucijos 44 straipsnyje „įrašyti visuomeninio transliuotojo nepriklausomumo principą, nustatant, kad jį, kaip pamatinę objektyvios ir nešališkos informacijos rengėjo vertybę, saugo įstatymas“.

Projektu taip pat siūloma numatyti partinės veiklos apribojimus LRT valdymo struktūrų nariams, Konstitucijoje įtvirtinant, kad visuomeninio transliuotojo valdymo struktūrų nariai negalėtų dalyvauti politinių partijų ir kitų politinių organizacijų veikloje.

R. Karbauskis tvirtina, kad tokios pataisos „užkirs kelią politikų galimam kišimuisi į visuomeninio transliuotojo turinį“.

„Mūsų tikslas, kad šis nepriklausomumas būtų realus ir atitiktų demokratinės visuomenės lūkesčius, o politikai, partijų ar politinių organizacijų nariai, negalėtų dalyvauti LRT valdyme, strategijos ar turinio formavime“, – pranešime cituojamas R. Karbauskis.

Opozicija kreipiasi į kontrolierius

Seimo opozicija kreipiasi į Seimo kontrolierius prašydama įvertinimo, ar Seimo laikinosios komisijos dėl Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) išvadose pateikti siūlymai nepažeidžia žodžio laisvės.

„Prašome nacionalinės žmogaus teisių institucijos įvertinti, ar šiuo metu siūloma LRT valdymo politizacija neprieštarauja tarptautiniams Lietuvos įsipareigojimams žmogaus teisių srityje, ar nėra paminami Lietuvos įsipareigojimai žodžio laisvės ir nepriklausomos žiniasklaidos apsaugos srityje“, – BNS sakė kreipimąsi inicijuojanti liberalė Aušrinė Armonaitė.

Savo prašymą opozicijos parlamentarai argumentuoja įstatymo nuostata, kad vienas iš Seimo kontrolierių veiklos tikslų yra „skatinti pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms, atliekant nacionalinės žmogaus teisių institucijos funkcijas“.

Seimas ketvirtadienį padarė pertrauką svarstydamas išvadas dėl LRT veiklos, kol Etikos ir procedūrų komisija įvertins, ar per svarstymus komitetuose nebuvo padaryta pažeidimo.

Pertraukos pareikalavo opozicijos atstovai, argumentuodami, kad buvo pažeistos procedūros, nes pagrindinis Teisės ir teisėtvarkos komitetas išvadą pateikė nesulaukęs papildomo Žmogaus teisių komiteto sprendimo.

Seimo komisijos išvadose siūloma steigti naują LRT valdymo organą – valdybą. Kartu siūloma koreguoti LRT tarybos narių skyrimo tvarką, susiejant su skiriančiosios institucijos kadencija, trumpinti tarybos narių kadenciją.

LRT vadovybė nuogąstauja, kad tokie pakeitimai kelia grėsmę LRT nepriklausomumui.

Spalio mėnesį išvadas dėl LRT veiklos pateikė nuo pernai metų gruodžio dirbusi Seimo laikinoji komisija. Tyrimo kritikai šios komisijos sudarymą vadina spaudimu žiniasklaidai, opozicija dėl komisijos sudarymo kreipėsi į Konstitucinį Teismą.

Seimo tyrimo metu pasikeitė LRT vadovybė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra